0
zpět
 

diskuze k tématu: Tuzemské prodeje aut věští další krizi

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, česká vozidla, korejská vozidla, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 08:39, Škoda Octavia, vůz střední třídy?
Jak to tedy je je Octavia vůz střední třídy, nebo nižší střední? Docela by mě zajímalo, od kolik cm, rozvoru a rozchodu jsou vozy kategorizované?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 12:22, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
pavel26 napsal:
Jak to tedy je je Octavia vůz střední třídy, nebo nižší střední? Docela by mě zajímalo, od kolik cm, rozvoru a rozchodu jsou vozy kategorizované?
VW Golf s větším kufrem vzadu činní z auta nižší střední třídy auto střední třídy. Dovedete si představit, co by se stalo, kdyby byla v základu i zahrádka, nebo přívěsný vozík? To by se panečku trhaly rekordy prodeje ve "stejné" třídě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 13:53, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
free78 napsal:
VW Golf s větším kufrem vzadu činní z auta nižší střední třídy auto střední třídy. Dovedete si představit, co by se stalo, kdyby byla v základu i zahrádka, nebo přívěsný vozík? To by se panečku trhaly rekordy prodeje ve "stejné" třídě.
Podle takové teorie, když připojím za Oktávku vozík, mám rázem auto vyšší třídy, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 14:41, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
pavel26 napsal:
Jak to tedy je je Octavia vůz střední třídy, nebo nižší střední? Docela by mě zajímalo, od kolik cm, rozvoru a rozchodu jsou vozy kategorizované?
To samé zase se superbem proč je ve vyšší střední... Asi pro český hloupý lid jsou tyto škodovky nadauta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 15:46, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
pavel26 napsal:
Jak to tedy je je Octavia vůz střední třídy, nebo nižší střední? Docela by mě zajímalo, od kolik cm, rozvoru a rozchodu jsou vozy kategorizované?
Auto střední třídy s rozvorem auta třídy malý vůz. To chápou jen zmasírovaní "automotonovináři" na zahraničních "testováních". A nastává přenos informací... A spousta lidí věří. Jak primitivní, přitom účinné. Páč co je napsáno v novinách (internetu), resp. řečeno v TV tak přece musí bejt pravda...
Octavia je VÝBORNÝ služební auto. Superb ještě lepší. Víc bych se neodvážil říct.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 16:09, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
rojack napsal:
Podle takové teorie, když připojím za Oktávku vozík, mám rázem auto vyšší třídy, ne?
přesně tak. A to nechci domyslet v jaké třídě je Octavia po připojení obytného přívěsu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 25.07.2012 16:11, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
toskey napsal:
To samé zase se superbem proč je ve vyšší střední... Asi pro český hloupý lid jsou tyto škodovky nadauta.
Superb I bych ještě částečně chápal. Vzal se podvozek auta střední třídy - Passatu a ten se prodloužil o 100mm. Tam chápu jistou změnu oproti Passatu.
Ale u Superbu II je změna vs Passat kde?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.07.2012 20:51, RE: Škoda Octavia, vůz střední třídy?
free78 napsal:
Superb I bych ještě částečně chápal. Vzal se podvozek auta střední třídy - Passatu a ten se prodloužil o 100mm. Tam chápu jistou změnu oproti Passatu.
Ale u Superbu II je změna vs Passat kde?
nikde, protože Superb II je postaven na prodloužené platformě Golfu :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.07.2012 13:04, že vás to škatulkování pořád baví...?
Sice taky nesouhlasím s tím, že O2 je střední třída a Sup 2 vyšší střední, ale o co vlastně jde? Každý si vybírá auto podle toho jestli mu vyhovuje. A pokud někdo vybírá podle toho, do jaké třídy spadá, tak je mi ho líto. Tohle škatulkování je velmi zjednodušené kvůli statistiky, takže se v potaz bere např. délka a profil auta, ale už se nějak neřeší šířka, délka rozvoru, podvozková platforma... A takové kecy co tu někdo napsal, cituji: -- Asi pro český hloupý lid jsou tyto škodovky nadauta --. Tohle je blbost, prostě praktické liftbacky a kombajny na pomezí tříd Čechům (a nejen jim) vyhovují a kdo pravidelně nevozí 5 urostlých lidí tak ho netrápí, že v Supu je na šířku míň místa než v E classe. Taky je Sup se srovnatelnou motorizací o dost levnější a praktičtější než MB E. Nejsem žádný Škodovkofil, ani teď žádnou nevlastním, ale kdybych si měl vybrat nějaké nové auto, tak by byl horkým kandidátem Sup combi. Myslím, že se hodně povedl, líbí se mi i ,a v benzínu, osvědčené čtyřkolce je za velmi rozumné peníze. Navíc ho nebudu mít po X letech problém prodat. Nejsem hloupý český člověk abych měl zájem o Škodu, to bychom k hloupým Čechům museli přidat všechny hlupáky v Evropě, Rusku, Číně, Indii, severní Africe... A co blbci, co si kupují VW? Ti tam taky patří? Tolik blbců snad ani není :D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.07.2012 18:09, RE: že vás to škatulkování pořád baví...?
Paul napsal:
Sice taky nesouhlasím s tím, že O2 je střední třída a Sup 2 vyšší střední, ale o co vlastně jde? Každý si vybírá auto podle toho jestli mu vyhovuje. A pokud někdo vybírá podle toho, do jaké třídy spadá, tak je mi ho líto. Tohle škatulkování je velmi zjednodušené kvůli statistiky, takže se v potaz bere např. délka a profil auta, ale už se nějak neřeší šířka, délka rozvoru, podvozková platforma... A takové kecy co tu někdo napsal, cituji: -- Asi pro český hloupý lid jsou tyto škodovky nadauta --....
Celkem souhlas, ono nějak rozškatulkovat auta je potřeba, má to praktické důvody, ale těch důležitých parametrů je hodně a nelze to podle mě omezit jen na jeden jako je třeba rozvor, stejně aut je tolik, že vždycky budou nějaký na pomezí. Jinak ale, tyhle dvě auta mám taky v hledáčku a osobně bych dal přednost asi MB-E před superbem, řekněte mi ale čím je ten sup praktičtější?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.07.2012 08:37, RE: že vás to škatulkování pořád baví...?
Paul napsal:
Sice taky nesouhlasím s tím, že O2 je střední třída a Sup 2 vyšší střední, ale o co vlastně jde? Každý si vybírá auto podle toho jestli mu vyhovuje. A pokud někdo vybírá podle toho, do jaké třídy spadá, tak je mi ho líto. Tohle škatulkování je velmi zjednodušené kvůli statistiky, takže se v potaz bere např. délka a profil auta, ale už se nějak neřeší šířka, délka rozvoru, podvozková platforma... A takové kecy co tu někdo napsal, cituji: -- Asi pro český hloupý lid jsou tyto škodovky nadauta --....
že vás to škatulkování pořád baví...?.............Tak tohle sdělení by měl Paul adresovat především marketingovým šíbrům do Mladé Boleslavi, které navíc ještě baví záměrně zkreslovat
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.