0
zpět
 

diskuze k tématu: Jake auto vybrat - dlouhe cesty, benzín - Phaeton, Jaguar XJR, Mercedes...

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, ostatní
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 27.05.2016 10:24, Jake auto vybrat - dlouhe cesty, benzín - Phaeton, Jaguar XJR, Mercedes...
Zdravim,

Nadesel cas vymeny auta,a ja se porad nemuzu rozhodnout.
Shanim neco na delsi cesty (najezd cca 2500-3000km/mesic), tudiz pohodlneho, ale s aspon trochou "fun-factoru"... V zadnem pripade diesel

Momentalne mam Audi A8 r.v. 2001, 4.2i. Momentalne jsem koukal na moznosti, a jejich pro a proti, mozna nekdo doplni?

- VW Phaeton, r.v. ~2003, W12 - Na prvni pohled super, akorat se obavam hmotnosti, uz na te A8 je to poznat, a to je hlinikova. O vikendu jdu vyzkouset do bazaru.

- Jaguar XJR, r.v. kolem 2000-2001 - Mel jsem moznost asi hodinu ridit - uzasne, behem par minut naprosto clovek zapomene, ze ridi vlastne 5m sedan, krasne jde do zatacek, spousta zabavy. Horsi provedeni interieru, hur sehnatelny dily, ale hlavni problem je skoro nepouzitelny kufr.

- Mercedes E/S/CL, AMG verze, budto starsi 55AMG s kompresorem, nebo novejsi 63AMG - netestovano, nevim co cekat.

Obcas by se me hodil i kombik, coz by E-klasse splnoval, ale neni to nutny, sedan je v pohode.

Nejaky dalsi tip? Diky
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pátek 27.05.2016 11:46, a
nějak nerozuimím jen tomu,nahrazovat 15 let staré auto 15let starým....zvlášt z bazaru?

co tak Hyundai Genesis....od 2009 v 4,6 objemu už jede velmi slušně...
ale už slyším ty klasické vesnické hlášky "hnujdej...korejec...atd"...

případně bych šáhl na Mazdu 6 2013+ v 2.5 litru
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 27.05.2016 13:03, .
No zrovna Genesis vypada velice dobre, jinak souhlas, hyundai ani omylem, ale ten Genesis vypada solidne, tipuju, ze je to neco uplne jinyho nez klasika i30, i40...
Ale asi jich jeste moc jetych nebude na prodej ...

Mazda urcite co se tyce kvality zpracovani bude dobra, nicmene zmena z 4.2l V8 na 2.5l (V6?) bude asi bolestiva, precejen si clovek na tech par kW navic zvykne rychle.

Ohledne toho Phaetona, na jednoho se tu divam, r.v. 2003, zitra bude zkusebni jizda, tak uvidim...

Starsi auta kupuju z vicero duvodu - casto jsou robustnejsi, a casto je videt, ze se na nich setrilo o neco min. Navic, v tomhle segmentu na fungl novy fakt nemam (nechci leas, jen za hotovy).

Nedavno jsem mel na vikend z pujcovny octaviu II, 2.0TDi (r.v. 2012), a musim rict, ze ta 15 let stara audi je lepsi snad ve vsem...

Treba zrovna u te A8 se me proste libi design, je to takovy neutralni, "nestarnouci", zadny exoticky krivky apod
reagovat
David V
počet příspěvků2049
datum registrace16.05.2007
Pátek 27.05.2016 13:21, RE: .
sheogorath napsal:
No zrovna Genesis vypada velice dobre, jinak souhlas, hyundai ani omylem, ale ten Genesis vypada solidne, tipuju, ze je to neco uplne jinyho nez klasika i30, i40...Ale asi jich jeste moc jetych nebude na prodej ... Mazda urcite co se tyce kvality zpracovani bude dobra, nicmene zmena z 4.2l V8 na 2.5l (V6?) bude asi bolestiva, precejen si clovek na tech par kW navic zvykne rychle. Ohledne toho Phaetona, na jednoho se tu divam, r.v. 2003, zitra bude zkusebni jizda, tak uvidim...Starsi auta kupuju z vicero duvodu - casto jsou robustnejsi, a casto je videt, ze se na nich setrilo o neco min. Navic, v tomhle segmentu na fungl novy fakt nemam (nechci leas, jen za hotovy). Nedavno jsem mel na vikend z pujcovny octaviu II, 2.0TDi (r.v. 2012), a musim rict, ze ta 15 let stara audi je lepsi snad ve vsem...Treba zrovna u te A8 se me proste libi design, je to takovy neutralni, "nestarnouci", zadny exoticky krivky apod


U Mazdy to bude ještě bolestivější, protože je to jen I4.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Pátek 27.05.2016 21:37, Starší auta
Ač nerad, tak souhlasím, měl jsem možnost vyzkoušet různá nová auta, přes Němce, Japonce Atd. a opravdu tak, jak se vyráběla někdy do r.v. 2003-5 už asi nikdy nebudou
Šéf si koupil v roce 2012 nové Infiniti, na oko super, ale... Moje BMW 740i E38 2001 po 300tkm na tom bylo líp než nové Infiniti G37.

Takže tazatele chápu! A jakmile budu pořizovat znova soukromé auto, tak buu hledat starší auto v TOP stavu, protože prostě vydrží!

Ještě bych pouvažoval právě po BMW e38, je to vyloženě auto na dlouhé přesuny, má super vlastnosti a dají se sehnat za dobré peníze!
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Sobota 28.05.2016 17:18, RE: Starší auta
eTeflon napsal:
Ač nerad, tak souhlasím, měl jsem možnost vyzkoušet různá nová auta, přes Němce, Japonce Atd. a opravdu tak, jak se vyráběla někdy do r.v. 2003-5 už asi nikdy nebudou Šéf si koupil v roce 2012 nové Infiniti, na oko super, ale... Moje BMW 740i E38 2001 po 300tkm na tom bylo líp než nové Infiniti G37.Takže tazatele chápu! A jakmile budu pořizovat znova soukromé auto, tak buu hledat starší auto v TOP stavu, protože prostě vydrží!Ještě bych pouvažoval právě po BMW e38, je to vyloženě auto na dlouhé přesuny, má super vlastnosti a dají se sehnat za dobré peníze!


Čéče, já G37 mám a po 100tkm nemám pocit, že by s ní byl něco v nepořádku. Ale dobře znám kamarádovo E39 z roku 2003 po 300tkm a vím, že je skoro na odpis. Kastle děravá pod zadním oknem, prahy jakbysmet, převodovka před smrtí, protože při řazení ti málem zlomí vaz, předek na výměnu, protože mlátí jak žentour, kardan vibruje celým autem.... Jediný, co na ní chválím, je V8 4,4, která asi 10 let jezdí na LG a sníší to dobře.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 29.05.2016 13:28, Phaeton W12
Samozřejmě, že A8 se stejným motorem pojede líp. Jinak počítat s tím, že provoz rovná se spotřeba okolo 16-18 litrů na sto a že vše ostatní je stejně drahé a náročné. Vzuchový podvozek, plno řídících jednotek atd. Kolega ho dva roky provozoval, je to loď, resp. autobus.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 29.05.2016 13:30, RE: Starší auta
Zdeny60 napsal:
eTeflon napsal:
Ač nerad, tak souhlasím, měl jsem možnost vyzkoušet různá nová auta, přes Němce, Japonce Atd. a opravdu tak, jak se vyráběla někdy do r.v. 2003-5 už asi nikdy nebudou Šéf si koupil v roce 2012 nové Infiniti, na oko super, ale... Moje BMW 740i E38 2001 po 300tkm na tom bylo líp než nové Infiniti G37.Takže tazatele chápu! A jakmile budu pořizovat znova soukromé auto, tak buu hledat starší auto v TOP stavu, protože prostě vydrží!Ještě bych pouvažoval právě po BMW e38, je to vyloženě auto na dlouhé přesuny, má super vlastnosti a dají se sehnat za dobré peníze!
Čéče, já G37 mám a po 100tkm nemám pocit, že by s ní byl něco v nepořádku. Ale dobře znám kamarádovo E39 z roku 2003 po 300tkm a vím, že je skoro na odpis. Kastle děravá pod zadním oknem, prahy jakbysmet, převodovka před smrtí, protože při řazení ti málem zlomí vaz, předek na výměnu, protože mlátí jak žentour, kardan vibruje celým autem.... Jediný, co na ní chválím, je V8 4,4, která asi 10 let jezdí na LG a sníší to dobře.


čekat že 13 let staré auto bude jezdit jako nové lze jan za předpokladu, že se mu bude dostávat kvalitní a drahé péče. ovšem staré sedmičky jsou oblíbené u vesnických diskotékových biletářů a tudíž se nelze divit tomu, že tito chasníci dají dohromady peníze tak na benzín, a to ještě ne vždy:(

reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Neděle 05.06.2016 12:42, vyreseno
Diky vsem za zkusenosti, nakonec jsem koupil Phaeton W12, r.v. 2004, 241t km.
Jsem druhy majitel, serviska vedena do 222tkm (leden 2015)
Pry celou dobu garazovano, a vypada jako zanovni
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.