0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr auta na Eurotrip

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Timber
počet příspěvků1
datum registrace08.08.2018
Středa 08.08.2018 18:43, Výběr auta na Eurotrip
Zdravím všechny příznivce aut mám takový dotaz... jaké auto byste vybrali na cestu přes Evropu...Cesta by začala na směrem na východ ukrajina popřípadě balkán další cesta by vedla na sever a poslední na západ? Je mi skoro 25 a tak po škole bych podnikl takovýhle výlet cena auta může být 50k - 100k bez poč. investic

Jsem příznivce benzínu jenže to zde nepůjde takže vidím to na diesel a zde mé znalosti jsou omezeny takže jediné co mě napadá je česká modla 1.9 TDI (nevím jakou verzi kw, ale určitě 6 kvalt) vidím to na passata nebo nebo jiný koncern, spíše něco v kombíku nebo i sedan (podmínka je aby se tam vešly 2 osoby na přespání) taky mě ještě napadlo volvo nejlépe pětiválec ale otázka je jestli bych se vešel cenově. Budu rád za každý nápad mám ještě rok na rozmyšlenou takže to přílíš nespěcha. Hlavní je spolehlivost a nizké provozní náklady. Protože to auto si s námi užije dost.

Co byste teda udělali v mé situaci?
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 08.08.2018 20:44, RE: Výběr auta na Eurotrip
citace:
reakce na: Timber, 08.08.2018 18:43 (Zdravím všechny příznivce aut ...)


Na Passaty a Volva bych se s tvým rozpočtem vykašlal. Musíš najít něco levného, spolehlivého a jednoduchého, tohle je přesný opak.

Jestli v tom chceš spát tak bych vzal Citroen Berlingo nebo Peugeot Partner s motorem 1.9 D 51 kw. Je to stará jednoduchá atmosféra, která zvládne i nekvalitní naftu a hodně vydrží.

Až budeš mít auto, tak bych tam udělal lůžkovou úpravu viz odkaz
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 09.08.2018 07:03, RE: Výběr auta na Eurotrip
citace:
reakce na: Timber, 08.08.2018 18:43 (Zdravím všechny příznivce aut ...)


Ve tvé situaci bych si vybral autobus, vlak, letadlo a auto z půjčovny. Za 100 tisíc by se to už dalo rozumně nakombinovat.

Další věc je, co jsi schopen si opravit sám. Pokud píšeš o spolehlivosti, tak asi nic moc. Kamarád před cca 10 lety vyjel na podobné dobrodružství se starou škodovkou na LPG. Na cestu do VB a Francii Kii Sephia II na LPG. Věděl, co ho může potkat, co si vzít s sebou a měl už tehdy nějaké "servisní" know-how. Dneska má kombíky passata na tovární CNG a 406 po FL s 2.0 HDI. Předpokládám, že právě 406 by ti doporučil (respektive doporučí, až se sem po dovolené přihlásí), pokud už na budeš trvat na vlastním autě.

A jestli tě inspirují k dobrodružství pořady typu Top Gear a Grand Tour, tak si uvědom, že tam moderátoři cestují 3, mají nějaké zkušenosti, ledacos si opraví sami a k dispozici mají štáb s technikou, vybavením a penězi, který je z principu nenechá někde úplně napospas.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 09.08.2018 08:49, RE: Výběr auta na Eurotrip
citace:
reakce na: Timber, 08.08.2018 18:43 (Zdravím všechny příznivce aut ...)


Sice nejsem ten kamarád, o kterém Giorgio mluví, ale taky bych sáhl po 406... Nějaký čas jsem s ní jezdil s motorem 1,9 td 66kW. Je to líný, ale pracovitý auto s velmi pohodlným podvozkem, po sklopení zadních sedaček vznikne asi 2m dlouhá rovná plocha.
Na druhou stranu, dneska už to budou cca 20 let starý auta. Já tu "svou" pozoruju už asi 5 let (1,5 roku já, zbytek táta) a kromě spotřebních věcí se měnily nějaký trubky chlazení a brzd... Takový věci je potřeba dát do 100% stavu před odjezdem na nějakej delší trip, mohlo by to dost zkazit zážitek...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.