0
zpět
 

diskuze k tématu: vw passat 2.0 tdi 103 kw

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, automobilky, německá vozidla
bobino
počet příspěvků5
datum registrace17.02.2018
Neděle 18.02.2018 21:34, vw passat 2.0 tdi 103 kw
zdravim potrebuju radu . Chtel bych koupit jine auto tet jezdim golf 4 1.9tdi 66kw a chtel bych silnejsi a vetsi popripade nakladove aby me nesezralo nepocitam spotrebu ale servis .Zaujal me vw passat 2.0 tdi 103kw rok 2009 a chtel bych znat nazor na toto auto co se tyce na co si dat pozor pri kupovani jjakemu motoru se vyhnout a tak . dekuji
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 19.02.2018 09:53, Passat 2.0tdi 103kw
Zacal by som na vasom mieste tym, ze sa trochu naucim vyhladavat. Keby ste totiz aspon trochu hladali, tak by ste tu takyto dotaz ani nedavali. Motor 2.0 TDI patri medzi tie motory, kde riziko, ze do neho budete vrazat vela penazi, je skoro hraniciace s istotou. Motor mal problemy s praskajucou hlavou, obcas praskla klukovka (ale motor isiel dalej :) ), a urcite ho nekupujte s filtrom pevnych castic. Zalezi to ale od konkretneho kodu motora. V tomto passate je najlepsi motor 1.9TDI-PD. Kazdopadne moja rada je: nekupovat.
reagovat
bobino
počet příspěvků5
datum registrace17.02.2018
Pondělí 19.02.2018 09:58, RE: Passat 2.0tdi 103kw
citace:
reakce na: Citroenak, 19.02.2018 09:53 (Zacal by som na vasom mieste t ...)


dekuji za radu . Kazdopadne trochu sem hledal a docetl jsem se ze toto se tykalo jen modelu do roku 2007 tak nevim . kazdopadne jake auto by jste doporucil ? cetl jsem vsude focus mazda alfa mondeo .
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 19.02.2018 11:24, Chybajuce informacie
Chyba mi tu par informacii: Kolko budete jazdit, ake dlhe trate, ako dlho si ho priblizne chcete nechat, popripade ci to bude len koncern. Ak ale hladate naftove auto z doby okolo 2009, tak ja by som si na vasom mieste urcite nechal velku rezervu na servis. Aj tie najspolahlivejsie naftaky uz mozu chciet po 9 rokoch opravy. No a ja osobne by som z nafty vyberal asi renault laguna 2.0dci. V tom roku uz bola jeho posledna generacia a je to velmi dobre auto. Dalej citroen c5 a mondeo, obidva maju rovnaky motor 2.0hdi 103kw. UZ v tej dobe jeho udrzba patrila k najlacnejsim, tak sa to hadam nezmenilo. Citroen a renault v tychto koncinach nemaju dobre meno, preto za svoje peniaze dostanete urcite zachovalejsie auto oproti passatu. Ale keby som vyberal ja, priplatim si a idem do mazdy 6 2.0, alebo 2.5 benzin.
reagovat
bobino
počet příspěvků5
datum registrace17.02.2018
Pondělí 19.02.2018 11:30, RE: Chybajuce informacie
citace:
reakce na: Citroenak, 19.02.2018 11:24 (Chyba mi tu par informacii: Ko ...)


zdravim jezdit budu cca 120km den 70% mesto a 30 % vesnice . co se tyce te mazdy 6 jaky rok vyroby nejlepe ? a na udrzbu me to nesezere ??:)nechat bych si ho chtel aspon 5 let :)popripade kolik se stim da najet?
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 19.02.2018 11:41, Mazda 6
No hladaj uz novsiu generaciu od 2008. A je to jednoduchy benzin. Ak predtym nebol na plyn a majitel nebol uplne hovado, tak sa na nom nema co pokazit. V podstate ale plati, ze ak sa nieco pokazi, vacsinou je to o nieco drahsie. Tiez si stale myslim, ze je rozdiel medzi ojazdenym dieselom a ojazdenym benzinom omnoho vacsi. Napr. poloosi. Ked mas diesel, cely zivot znasaju udery maximalneho krutiaceho momentu, co im neprospieva. A najhorsie je, ze ked ich uz vymenis, vacsinou dostanes nejaku polsku nahradu, a o dva roky sa to opakuje. Benzin ma maximum vykonu aj otacok polozene vyssie, a tak napravy tolko netrpia. Ked ale potrebujes, vytocis motor, a ides. Mna osobne to aj viac bavi. Kazdopadne, mas dost velky najazd, ale ak je to po meste, isiel by som do benzinu. Dalsia vyhoda je, ze ked ma raz budes minat na tom aute a ja pojdem na bicykli, nebudes v spatnom zrkadle vidiet dusiaceho sa a kaslajuceho cloveka.
reagovat
bobino
počet příspěvků5
datum registrace17.02.2018
Pondělí 19.02.2018 12:04, RE: Mazda 6
citace:
reakce na: Citroenak, 19.02.2018 11:41 (No hladaj uz novsiu generaciu ...)


dekuju za informaci jeste by me zajimalo kolik se da stou mazdou najezdit ?? abych vedel jak mam hledat zda bude v poradku kdyz bude mit najeto treba 230 000km ?
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 19.02.2018 12:19, Najazd
Nie je dolezite, aky ma najazd. Je dolezite, v akom je stave. Motor v mazde ma dokonca rozvody retazou, takze aj toto odpadava. Moze sa ale stat, ze bude zrat olej. Toto ale nemate ako zistit. Jedine mozno by sa dalo zmerat tlaky motora pred kupou, to by mohlo vela napovedat.
Benzinove auta ale maju vo vseobecnosti nizsie najazdy (vacsinou) ako diesel. Ja by som skusil zohnat niekoho, kto sa Vam na tu mazdu pojde pozriet (najlepsie na nejakom mazda fore). Moze Vam to usetrit vela neskorsich problemov. Tak by som ale postupoval pri kazdom aute.. Myslim ale, ze na fore mazdy je nejaky dokument, kde je popisane, na co si mate davat pri kupe pozor. Skuste sa riadit nim.
reagovat
bobino
počet příspěvků5
datum registrace17.02.2018
Pondělí 19.02.2018 12:22, RE: Najazd
citace:
reakce na: Citroenak, 19.02.2018 12:19 (Nie je dolezite, aky ma najazd ...)


Dobre . Dekuju moc za informace a rady
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Úterý 20.02.2018 07:27, RE: Chybajuce informacie
Citroenak napsal:
Chyba mi tu par informacii: Kolko budete jazdit, ake dlhe trate, ako dlho si ho priblizne chcete nechat, popripade ci to bude len koncern. Ak ale hladate naftove auto z doby okolo 2009, tak ja by som si na vasom mieste urcite nechal velku rezervu na servis. Aj tie najspolahlivejsie naftaky uz mozu chciet po 9 rokoch opravy. No a ja osobne by som z nafty vyberal asi renault laguna 2.0dci. V tom roku uz bola jeho posledna generacia a je to velmi dobre auto. Dalej citroen c5 a mondeo, obidva maju rovnaky motor 2.0hdi 103kw. UZ v tej dobe jeho udrzba patrila k najlacnejsim, tak sa to hadam nezmenilo. Citroen a renault v tychto koncinach nemaju dobre meno, preto za svoje peniaze dostanete urcite zachovalejsie auto oproti passatu. Ale keby som vyberal ja, priplatim si a idem do mazdy 6 2.0, alebo 2.5 benzin.


Mam VW rad, ale vzhledem k cenam ojetin a stavu jsem se musel poohlednout jinde. Passaty byly hodne predrazene a kompletne bez historii a dost často uz velmi utahane. A pokud byly takove, podle mych predstav tak cenovka byla hodne premrstena. Takze jsem nakonec volil mezi Mazdou 6 2,2 diesel, Mondeo 2,0TDCI a C5 2,0HDI a tam byl vyber o dost lepsi a stav a historie vozu také mnohem lepsi. Ja kupoval auto na najezd cca 100km denne, takze jsem se rozhodovla mezi benzin s LPG nebo naftu. Zbolil jsem naftu ze 2 duvodu, nechtel jsem auto na LPG, které prestavel jiz někdo predemnou, protože to bylo většinou 6-8 let jezdene na LPG s buh vi kolika kilometry. A druhy důvod byl, ze srovnatelne benzinove auto bylo drazsi nez nafta + navíc bych musel pripocitat ještě dalších 30 tis na prestavbu. Takze jsem si onech 30 tis nechal bokem navíc na servis nafty a koupil naftaka za nižší cenu nez benzin. A ještě jedna věc mi na LPG vadila (mel jsem před C5 vectru s LPG) a to bylo tankovani každých 350-400km. Je to otrava tankovat každý treti den. S C5 najizdim zhruba 1200km a to se ještě ani nerozsviti hladove oko. Pro nekoho mozna blbost, pro me uzivatelsky prijemne. Urcite jakykoliv 2,0HDI muzu doporucit jak v C5 nebo 508. Motor v mirne upravene podobe je i v Mondeo 2,0TDCI. Lisi se hlavne ve filtru pevnych castic, kdy PSA ma aditiva EOLYS a FORD to vykuchal a dal tam klasicky DPF jako mají nemecke vozy. Obe reseni mají sve vyhody a nevyhody. Jinak není dulezity rok vyroby, jestli koupite 7 nebo 9 let stare nehraje moc roli, to same kilometry nehraji roli, obzvláště ne dnes, kdy je většina aut stocena. Koukejte po stavu auta a po servisu, jaka mu byla venovana. Urcite nechte auto před nakupem zkontrolovat v autorizovanem servisu, nebo servisu, co se na danou znacku specializuje. Ja sam zavezl C5 taky před koupi co Citroena ohledne stavu. Reknou vam, jak jsou na tom vstřiky, FAP filtr a vse ostatní, takze vite co můžete ocekavat, zdali zatlacit na cenu, nebo jit radeji nekam jinam...C5 rozhodne ve meste ani za jizdy nesmrdi. Ba naopak když ted rano skrabu auto tak mam vetsi problém s tim, ze smrdi Astra 1,6benzin nez C5. Mozna je to i tim, ze Astra ma vyfuk vodorovne a kouri za auto, kdyzto C5 ma vyfuk schovany, ale pokud je vse v poradku není důvod, aby tyto moderni naftaky nejak smrdeli vic, nez smrdi benzin. U najezdu 120km denne bych uz zvazoval LPG nebo naftu. A pokud mate 70% po meste tak C5 s 2,0HDI spojeny vyborny automat AISIN, který muzu jen a jen doporucit narozdil od 1,6HDI, kde je robototicka převodovka. Jinak jak Citroenak psal o tom, ze s benzinem je radost predjizdet, ze staci podradit....ano do jiste miry se s tim da souhlasit, zalezi na osobních preferencích. Me se naopak příjemněji jezdi naftakem, staci mit 2 tisice otáček, nemusim resit podrazeni o jeden nebo dva stupne a vytáčet motor. Auto nemam pro nejaky pozitek z jizdy, mam ho proste jako dopravni prostředek pro kazdodenni dojizdeni a tak jsem rad, když me auto odveze pohodlne a chce po me "minimum spoluprace" Proto me i netrapi, zdali benzinak je rychlejsi z 0-100km/h nebo jestli dokaze predjet kamion o vteřinu rychleji s vytocenym motorem. Ja naopak ocenuji pruznost při konstatnti jizde, predjizdeni neresim, bud mam dostatek prostoru, kdy je mi jedno jestli předjíždím o dve vteriny dele nebo ne, a nebo prostor nemam a tak v klidku jedu a cekam az bude volno. Problém je ten, ze u velkych aut typu Passat/C5/5008/Laguna/Moneo moc benzinu není, a když ano, tak je to 1,6 nebo 2,0 coz je na to auto slabe, takze pak se s 2,0naftou jezdi lepe. A sehnat turbo benzin nebo vykonejsi benzin u těchto aut je problém, moc jich není a jsou hodne draha 1,6T nebo 2,0T. Jinak pokud jste klidnejsi ridic tak by vam mohla vyhovovat C5 s 1,6HDI 82kw. Mamka ma tenhle motor v 5008 a motor jede nma svůj objem opravdu paradne, spotřeba kombinovana 5,5 dle tankovani (dojizdim po okresce 40km+10km mesto). C5 mi na stene trase bere 6,0 dle tankovani, ale ta ma 120kw a automat. Finalni rozhodnuti bude stejne na vas, prohlednete si ty auta, svezte se, prectete si recenze a pak sam uvidíte co se naskytne. Moje C5 ma 240tis km a mamka koupila 5008 s 275tis km a obe auta jsou jak nova, většina ostatních kusu co jsem projel na bazarech měli polovicni najezdy, ale byly mnohem utahanejsi uz na první pohled, jak zvenku, tak interier. Proto koukejte po stavu a servisu, ne po kilometrech.

reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Úterý 20.02.2018 13:18, RE: Passat 2.0tdi 103kw
citace:
reakce na: Citroenak, 19.02.2018 09:53 (Zacal by som na vasom mieste t ...)


Pokud se bavíme o Passatu B7, tak ten na žádné praskání kliky a nebo hlavy netrpí, to se týkalo předchozího typu B6 a to ještě jen u některých typů motorů TDI.
U ročníků 2008-2010 je dobré okolo 200t km nechat upravit kazetu s vyvažovacími hřídely (respektive její pohon) na odolnější provedení, jinak si dovolím tvrdit že motory 2.0 TDI nejsou o nic lepší a ani horší než HDI u PSA nebo u toho Fordu.
Souhlasím s tím že Passat je drahý a riziko podvodu je u něj poměrně vysoké, ale zase je poměrně slušný výběr ojetin.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.