0
zpět
 

diskuze k tématu: Policie v Passatech stíhající nebezpečné řidiče vybrala loni rekordní pokuty

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 13:15, investice
brát nákup stužebních aut pro potírání závodění na silnicích jako investici s předem danou návratností je docela smutné. A co takhle policisté, také náklady na jednotlivého policistu jsou vyčíslena počtem udělených pokut.....Všechny policisty na dopravku, když má řidič na auto a palivo má i na pokuty a nemusí se policisté bát krize.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 14:18, celkové náklady...?
Zajímaly by mě celkové náklady na provozování dálničních passatů. Vždyť jen za benzín vydali přes 4,5 mega. Kde je amortizace, servis (který u těchto aut a tak vysokém nájezdu nebude malý), pojištění, platy policajtů atd...

A je zvrácenost se chlubit, kolik na pokutách vybrali. Smyslem dálniční policie a zvlášť passatů by mělo být zvyšování bezpečnosti na dálnicích a ne pouze šíření strachu, represe a buzerace. Vsadím se, že většina pokud byla vybrána na chudácích co jeli o pár km/hod. rychleji.
Ano, má smysl měřit rychlost i na dálnicích, ale jen tam kde to je třeba a za určitých podmínek (třeba když někdo jede jako hovado za špatné viditelnosti a ztížených povětrnostních podmínek, jenže v těchto případech jsem je měřit neviděl).
Měli by se hlavně zaměřit na agresivní řidiče, nebezpečné předjíždění (hlavně kamionů) a postihovat samozvané školitele, co jedou 110 v levém pruhu, i když je za nimi fronta jak na chleba a pravý pruh volný....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 14:51, RE: celkové náklady...?
Paul napsal:
Zajímaly by mě celkové náklady na provozování dálničních passatů. Vždyť jen za benzín vydali přes 4,5 mega. Kde je amortizace, servis (který u těchto aut a tak vysokém nájezdu nebude malý), pojištění, platy policajtů atd...

A je zvrácenost se chlubit, kolik na pokutách vybrali. Smyslem dálniční policie a zvlášť passatů by mělo být zvyšování bezpečnosti na dálnicích a ne pouze šíření strachu, represe a buzerace. Vsadím se, že většina pokud byla vybrána na chudácích co jeli o pár km/hod. rychl...
Co řešíš? Vem ho zprava, když je tam volno... A v klidu, bez rozčilování...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 15:19, Ubohost
Hodně lidí jezdí jako hovada, ale pokud jsou tahle policejní auta primárně brána jako zdroj výdělku pro policii a stát, tak je to ubohost. Naštěstí nejsem ani překvapený a ani zklamaný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 15:57, RE: celkové náklady...?
Pepe napsal:
Co řešíš? Vem ho zprava, když je tam volno... A v klidu, bez rozčilování...
Samozřejmě že to tak dělám. Vytlačovat a vyblikávat nikoho nebudu, ale je tady riziko, že se zrovna bude chtít vrátit do pruhu aniž by se podíval a narazí do mě. A v tom případě budu viník já protože jsem předjížděl zprava...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 16:34, RE: celkové náklady...?
Paul napsal:
Zajímaly by mě celkové náklady na provozování dálničních passatů. Vždyť jen za benzín vydali přes 4,5 mega. Kde je amortizace, servis (který u těchto aut a tak vysokém nájezdu nebude malý), pojištění, platy policajtů atd...

A je zvrácenost se chlubit, kolik na pokutách vybrali. Smyslem dálniční policie a zvlášť passatů by mělo být zvyšování bezpečnosti na dálnicích a ne pouze šíření strachu, represe a buzerace. Vsadím se, že většina pokud byla vybrána na chudácích co jeli o pár km/hod. rychl...
Myslim ze zrovna za par km/h navic pokuty nerozdavaji.... Pripominam clanek na idnesu par mesicu zpet: http://xman.idnes.cz/rychla-kola-v-akci-jeden-den-ve-sluzbe-s-dalnicni-policii-a-passatem-r36-1jxman-adrenalin.aspx?c=A090311_111424_xman-styl_fro

Citace:
Hned další zákrok je pořádným adrenalinem. Na novém úseku dálnice z Ostravy na Bohumín se zdálky blížíme takřka dvoustovkou k rychle jedoucímu staršímu fordu. Na dálnici se pohybuje asi stopadesátkou, to ale pro policisty nic moc neznamená. "Je prázdná dálnice, nikoho neohrožuje, tohle je navíc ještě mírný přestupek za tisícikorunovou pokutu. Počkáme, jak pojede dál," prozrazuje mi plán Roman Gnida.
nebo:
"Netrestáme ale každou maličkost, jak si někdy lidé myslí. Zaměřujeme se na závažnější přestupky, nedáváme pokuty za padesát pět v obci nebo sto čtyřicet na dálnici. Také nevytáhneme jednoho řidiče z kolony aut, která jede konstantní rychlostí převyšující tu maximální povolenou. To by bylo nefér," zdůrazňuje hlídka rozumný přístup k věci.

Konec citace.

Samozrejme me pokuta taky nastve, kdyz uz me chyti, ale tohle mi prijde jako rozumny pristup k trestani ridicskych prestupku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 17:53, RE: celkové náklady...?
Alkantpan napsal:
Myslim ze zrovna za par km/h navic pokuty nerozdavaji.... Pripominam clanek na idnesu par mesicu zpet: http://xman.idnes.cz/rychla-kola-v-akci-jeden-den-ve-sluzbe-s-dalnicni-policii-a-passatem-r36-1jxman-adrenalin.aspx?c=A090311_111424_xman-styl_fro

Citace:
Hned další zákrok je pořádným adrenalinem. Na novém úseku dálnice z Ostravy na Bohumín se zdálky blížíme takřka dvoustovkou k rychle jedoucímu staršímu fordu. Na dálnici se pohybuje asi stopadesátkou, to ale pro policisty nic moc ...
Díky za odkaz, rád si to přečtu. Kdyby tak postupovali všichni dopraváci, hned by bylo v republice veseleji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 17:59, Pomáhat a chránit
Státi se policistou bohužel většinou přitahuje jednu skupinu osob. Inteligenci bych nerozváděl neboť každý jsme se narodili s jistými předpoklady. Této skupině osob uniforma zvedne sebevědomí. Jenže i když jsou to zakomplexovaní pitomci, stejně je potřebujeme a nikdo jinej dělat policistu v uniformě prostě nemá zapotřebí. Onehdy jsem v Ječné ulici ve 2 hod. v noci přecházel na červenou. Žádný auta. Na druhé straně se vynořili dva policisti, chtěli mi dát pokutu, jsem řekl že jsem šel na zelenou, koukali na mě, vždyť jste šel na červenou, já říkám na zelenou. Tak chtěli občanku, já říkám co jsem udělal, prý vypadám jako hledaná osoba atd. atd. až mě nakonec museli pustit.
Příklad druhý Na chalupě sousedovi někdo vykrádal chatu. Volal jsem policii, přijeli dva, a první na nic nečekal a vběhl vzpřímenej rozbitejma dveřma do chalupy a měl baterku co svítila tak na dva metry. Jsem si říkal, a teď ho tam někdo majzne po hlavě, zabije ho a já si budu do smrti vyčítat že jsem je volal.
Taky že jo, naštěstí se po chvíli probral a zloděj zdrhal do tmy.
Dokázal by někdo z Vás takhle chránit cizí majetek? Já ne ale jsou tací mezi námi
tak jim občas odpusťte neboť jsou potřeba. Já jim tu buzeraci v Ječný odpustil.
Dělají to na co mají a stejně to prostě nestačí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 18:38, RE: celkové náklady...?
Paul napsal:
Samozřejmě že to tak dělám. Vytlačovat a vyblikávat nikoho nebudu, ale je tady riziko, že se zrovna bude chtít vrátit do pruhu aniž by se podíval a narazí do mě. A v tom případě budu viník já protože jsem předjížděl zprava...
Vina je diskutabilní. On porušuje předpis, navíc při změně pruhu má on dát znamení o změně směru a víceméně i dát přednost. Navíc se většinou dá uhnout do odstavnýho...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 19:45, RE: Ubohost
Roman AX napsal:
Hodně lidí jezdí jako hovada, ale pokud jsou tahle policejní auta primárně brána jako zdroj výdělku pro policii a stát, tak je to ubohost. Naštěstí nejsem ani překvapený a ani zklamaný.
Pché. zaplaťpánbůh za policejní passaty. Slyšte lidé drazí, co si mi stalo v Esterajchu. Jedu po dálnici, blížím se k tunelu, vidím policejní auto napravo, jdu na brzdy, auto se odlepilo od kraje, borec mně bere, odvedli si mně na odpočívadlo o kilometr dál. Ptám se co se děje a oni, že jsem jel rychle, 110, že tam byla stovka. Myslel jsem, že jsem stačil dobrzdit, tak jim říkám, že chci vidět důkaz, fotku. Oni že to měřili laserem. Tak říkám, že chci vidět aspoň číslo na displeji. A oni, že to smázli.
Nevěděl jsem, jestli si dělají srandu - a oni že oni jsou dva, a podle rakouského zákona je pravda na jejich straně. Že když jsou dva policajti, a jeden to dosvědčí druhému, že je to vždycky pravda. A že když nechci zaplatit 20 euro pokutu, tak že mám dát 80 EUR kauci a budeme to druhý den řešit na stanici... zaplatil jsem a mazal. A včera, když mně naměřili znova, na jiným místě, ani jsem se neptal a rovnou platil... tam je nějaká diskuse zbytečná. Naštěstí se neboduje a pokuty nejsou nijak drahé....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 23:23, RE: celkové náklady...?
Pepe napsal:
Vina je diskutabilní. On porušuje předpis, navíc při změně pruhu má on dát znamení o změně směru a víceméně i dát přednost. Navíc se většinou dá uhnout do odstavnýho...
Vina je značně diskutabilní, protože abyste předjížděl zprava, musíte zahájit manévr předjíždění. A pokud se se značným předstihem zařádíte do pravého pruhu jak správně máte, tak se žádné předjíždění zprava nekoná, protože jste nezahájili předjížděcí manévr.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.