0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetina za 350 tisíc korun: Kia Optima nebo VW Passat?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, korejská vozidla
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Pátek 01.09.2017 09:44, Mondeo, C5
V listopadu jsem řešil něco podobného, chtěl jsem Superba/Passata akorát jsem mel cca o 100 tis mensi rozpocet. Odradilo me stari, najete kilometry a nulova historie vozidla, takze jsem nakonec vybiral Ford Mondeo vs Citroen C5 (eventuelne Peugeot 508, ale ty jsou o trosku drazsi ). Za danou cenu to bylo auto vždy mladsi, méně najeto a nebyl takovy problém najit auto v rozumnem stavu vzhledem k cene. Jako alternativa k Passatu mohu urcite doporucit.Cekal jsem jen na nejaky vyhodny kus a nakonec se narodila C5 s automatem. Nemuzu si ji vynachválit, i když vrzajici madla dveri a ne prilis kvalitni povrchova uprava pogumovanych casti kolem radia a madel dveře si mohli v PSA odpustit, sice to nemá na nic zásadního vliv, ale kazi do pocit z jinak pěkného kvalitního auta. Po faceliftu 2011 vypada jak mondeo tak C5 moc hezky a jsou jiz vychytane detske nemoci.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 02.09.2017 10:49, s
to je zas dotaz.....chce auto,má 400 tisíc...ale nenapíše jestli chce automat,jestli kombi,jestli 4x4,jakej vykon motoru,jak to má být starý...a kde s tím bude jezdít (skákat po městě a víkendy delší trasy.nebo přes týden dálnice)....

reagovat
mckaman
počet příspěvků1
datum registrace22.02.2012
Středa 06.09.2017 00:56, VW Passat
Před 2 lety jsem řešil podobný problém. Nakonec jsem zvolil VW Passat Variant 2.0. V době koupě stáří 4 roky, nájezd 160000. Ročně najezdím víc než 20tkm. Kromě běžné údržby jako je olej a gumy jsme provedl ve 180000 výměnu rozvodů (do 10000,-). Auto je naprosto spolehlivé - několikrát jsem absolvoval dlouhé cesty (AT, IT) v 5ti lidech s koly nebo boxem na střeše. Spotřeba průměr okolo 6l - s koly na střeše po dálnici rychlost do 145 km - 8l. Jezdil jsem s mnoha auty a dříve i hodně služebně - převážně škodovky (Fabia, Octavia) - musí říct, že Passat je zatím to nejlepší, co mě potkalo. Nevýhodou je velikost pro 5ti člennou rodinu - vzadu na sedadlech to moc komfortní není, ale vydržet se to dá. Auto se jsem koupil jako dovoz z DE a po prozkoumání v servisu, kde pravidelně servisuji. To je podle mě klíč ke koupi ojetého auta: dobrý (i neznačkový) servis kam pravidelně jezdíte. Váš servisák si vás potřebuje udržet a pokud Vám doporučí "sračku", tak vám ji taky bude muset servisovat a to si slušný servis rozmyslí.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Středa 06.09.2017 10:12, RE: VW Passat
mckaman napsal:
Před 2 lety jsem řešil podobný problém. Nakonec jsem zvolil VW Passat Variant 2.0. V době koupě stáří 4 roky, nájezd 160000. Ročně najezdím víc než 20tkm. Kromě běžné údržby jako je olej a gumy jsme provedl ve 180000 výměnu rozvodů (do 10000,-). Auto je naprosto spolehlivé - několikrát jsem absolvoval dlouhé cesty (AT, IT) v 5ti lidech s koly nebo boxem na střeše. Spotřeba průměr okolo 6l - s koly na střeše po dálnici rychlost do 145 km - 8l. Jezdil jsem s mnoha auty a dříve i hodně služebně - převážně škodovky (Fabia, Octavia) - musí říct, že Passat je zatím to nejlepší, co mě potkalo. Nevýhodou je velikost pro 5ti člennou rodinu - vzadu na sedadlech to moc komfortní není, ale vydržet se to dá. Auto se jsem koupil jako dovoz z DE a po prozkoumání v servisu, kde pravidelně servisuji. To je podle mě klíč ke koupi ojetého auta: dobrý (i neznačkový) servis kam pravidelně jezdíte. Váš servisák si vás potřebuje udržet a pokud Vám doporučí "sračku", tak vám ji taky bude muset servisovat a to si slušný servis rozmyslí.


Dobrý den, budeme rádi, když o svém voze napíšete recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
Wasserfort
počet příspěvků6
datum registrace09.02.2011
Pátek 08.09.2017 18:38, Odolnost vs. subtilní ;)
Použití slova "subtilní" v následujícím kontextu nedává smysl: "Vlastní technika auta je odolná. Mám na mysli subtilní konstrukci podvozku, i motor 1,7 CRDI má výkon slušných 100 kW."

Význam slova je: jemný, křehký, slabý..., ale nezahynu ;)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.