0
zpět
 

diskuze k tématu: Neodborně opravený vůz může být při nehodě nebezpečný

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 25.06.2013 12:34, chybí srovnání
Rád bych věděl podrobnosti o rozdílu mezi technologiemi oprav. Vypadalo to na zajímavý článek.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Úterý 25.06.2013 19:09, neodborná oprava
Já se musím zeptat - jak to, že ta oprava jednoho vozu byla neodborná? Podle popisu to byla oprava odborná, ale podle starých postupů a to ještě ani ne tak moc starých. Já to spíš vidím tak, že vzali postupy na starého Passata a podle nich opravili Passata nového. Tedy už dopředu udělali hovadinu a pak se "divili", že to dopadlo hůř.

Myslím si, že skutečná hodnota tohoto článku je naprostá nula.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 26.06.2013 08:59, RE: neodborná oprava
Koloss napsal:
Já se musím zeptat - jak to, že ta oprava jednoho vozu byla neodborná? Podle popisu to byla oprava odborná, ale podle starých postupů a to ještě ani ne tak moc starých. Já to spíš vidím tak, že vzali postupy na starého Passata a podle nich opravili Passata nového. Tedy už dopředu udělali hovadinu a pak se "divili", že to dopadlo hůř. Myslím si, že skutečná hodnota tohoto článku je naprostá nula.


Naprosto souhlasím. Neodbornou opravou rozumím pouze opravu na vizuální efekt.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 27.06.2013 15:29, článek
Trochu víc toho napsali a ukázali v iDnes, kde ten článek nebyl tak zkrácený. Laborovfali tam s tím, že podle starého postupu se vyměnila jen spodní část sloupku (vyříznuli ho flexkou), tedy svár uprostřed sloupku, kdežto u nového postupu vyměnili celý sloupek komplet. Taky uvažovali použití nějakého svářecího stroje, který v běžné dílně nemají, ale nějak nebylo patrné, čím ty profesionální svary nahradili.

O takovýchto opravách se občas bavím se svým servisákem a dostalo se mi odpovědi - co je pevnější -několik bodových svarů (originál výroba) na opravovaném úseku nebo plný svár (opraveno) po celé délce?

Fakt by mě zajímalo, jak by dopadlo porovnání opravy od mého kámoše s jejich originálním správným postupem.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.