0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit ojetý Superb II nebo Passat B7?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, česká vozidla
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Středa 05.07.2017 09:20, Skoda vs VW
Naozaj Vam nechodia nejake zaujimave otazky? Napr o japoncoch, americkych autach alebo aspon talianoch, francuzoch, popripade aj nieco z ciny. Jednoducho nieco mimo koncern. Uz to tu cloveka ani nebavi, stale len dotazy typu: vybrat si skodu superb alebo passat, skodu octavia alebo golf, skodu citigo alebo vw phaeton, skodu fabia alebo audi Q7...
Dookola o tom istom prekapotovanom aute s rovnakymi motormi, ktore sa lisia len skrabkou na lad pod vekom nadrze. Co sa na tom da este poradit? Chapem ze su to najpredavanejsie auta, a tych dotazov bude vela. Ale co takto to trochu filtrovat? Alebo clovek, co odpoveda dotazy, jazdi len na koncernoch?
A teraz odpoved na otazku. Je dobre si precitat aj starsie clanky...
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 05.07.2017 11:22, g
a opět hloupě postavený dotaz tazatele:
* ma 300 000kč na auto a dalších 30 000kč na prvotní servis? nebo 270 na auto a 30 na servis?
* proč chce naftu,která bude 6-7let stará a bude mít už za sebou reálně 150-200 000km ? kvuli kroutícímu momentu? nebo aby ušetřil 1-2l na 100km ? (tzn 60kč na 100km)
* kolik km ročně najede,že čeká,že se mu vyplatí koupit vylítaný naftak ?
reagovat
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Čtvrtek 06.07.2017 02:09, ono spíš není z čeho vybrat ne...
jestli to není tím, že v superbu ani passatu není ani jeden použitelnej benzín... ono totiž servisovat tdi nebo tsi je otázkou...možná že ta nafta vyjde i levněji.a je jedno jestli je to 1,4 1,8 nebo 2 litr...a V6 zas žere a trpí fenoménem ztráty výkonu.no
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 07.07.2017 11:06, odpověď je jednoduchá
Odpověď je jednoduchá. Pokud chcete skutečně spolehlivé auto, tak se oběma vyhněte obloukem a hledejte jinde. Pokud jste koncernofil, berte motor 2,0 TDI CR 103 nebo 125kw, který představuje nejmenší zlo z nabízené palety motorů.
A zda v zatmění mysli zvolit Passat nebo Superb? Passat je plnohodnotné auto střední třídy (rozměrově), je lépe zpracován a především podstatně lépe odhlučněn. Je také citelně širší, když dozadu si celkem pohodlně sednou tři dospělí, to v Superbu nelze ani náhodou. Superb je dlouhá užovka postavená na technice Octavie II, z toho plynou výhody i nedostatky. Výhodou je levnější údržba a opravy (proti Passatu). Nevýhodou je, že ten servis budete hledat častěji, protože podvozek na tu váhu není úplně dimenzován (co v Octavii vydrželo, v těžším Superbu dostává zabrat). Nevýhodou je také malá vnitřní šířka a horší odhlučnění.
reagovat
Honzza
počet příspěvků1
datum registrace08.07.2017
Sobota 08.07.2017 20:03, Volit Passata nebo raději A4
Ač jsem majitelem Superbu, v nejlepší výbavě a v motorizaci 2.0 TDI CR 4x4 DSG, který pro mě má svoje určité kouzlo, tak bych volil Passata nebo A4. Superb ma horší podvozek, je hůře odhlučněn (hlavně od podvozku - kol), postrádá některou výbavu oproti konkurentům, a to nemluvím o zpracování detailů v interiéru - sedačky, použité koberce, orámování oken zevnitř, atd..
Převodovku bych volil již manuální, byť mám rád automaty, ale ta DSG převodovka nic moc, rychle řadí, ale to je vše. Dále bych nechtěl již pohon 4x4 pokud jej vyloženě nepotřebujete, auto je pozorovatelné hlučnější než předokolka. Vyhnul bych se provedení s panoramatickou střechou, omezena pevnost karoserie, kroutí se to, hlídat odtoky, aby se to neucpalo, někdy poklepává v interiéru. Dále kola R18 omezený komfort jízdy, hlučné nápravy. Volit u nafty výkonnější variantu, jinak to nejede. Sám jsem musel chipovat, teď konečně to trochu jede - dost tu dynamiku ovlivňuje hmotnost, v mém případě 1,8tuny.
Prostě Superb vypadá dobře, má největší kufr, většinou je hezky vybaven, ale pro mě ztrácí na daleko důležitějších místech. Kdybych vybíral dnes, volil bych zřejmě Audi A4 Avant s 2.0 TDI.
Myslím si, že servisně bude tato trojice podobná... (neservisuji v aut. servisu, nemám k nim důvěru)

...ještě, když Superba, tak ročník 2011-2012 - je nejlépe vychytaný, Passata po facelift, to samé A4.
reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Čtvrtek 13.07.2017 13:16, RE: Volit Passata nebo raději A4
Zrovna tu audinu A4 bych doporučil někomu, kdo na zadních sedadlech nebude přepravovat dospělé osoby, A4 minulé generace máme doma a na zadních sedadlech je výrazně míň místa než v passatu nebo superbu.

reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Pátek 14.07.2017 12:06, RE: ono spíš není z čeho vybrat ne...
finding napsal:
jestli to není tím, že v superbu ani passatu není ani jeden použitelnej benzín... ono totiž servisovat tdi nebo tsi je otázkou...možná že ta nafta vyjde i levněji.a je jedno jestli je to 1,4 1,8 nebo 2 litr...a V6 zas žere a trpí fenoménem ztráty výkonu.no


Pokud bych pripusitl, ze servisovat naftu vyjde stejne jako benzin v pripade tdi a tsi, tak proc bych stejne porad jezdil v udunenym dieselu, kdyz muzu mit benzin?

reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Pátek 14.07.2017 12:08, RE: Skoda vs VW
Citroenak napsal:
Naozaj Vam nechodia nejake zaujimave otazky? Napr o japoncoch, americkych autach alebo aspon talianoch, francuzoch, popripade aj nieco z ciny. Jednoducho nieco mimo koncern. Uz to tu cloveka ani nebavi, stale len dotazy typu: vybrat si skodu superb alebo passat, skodu octavia alebo golf, skodu citigo alebo vw phaeton, skodu fabia alebo audi Q7...Dookola o tom istom prekapotovanom aute s rovnakymi motormi, ktore sa lisia len skrabkou na lad pod vekom nadrze. Co sa na tom da este poradit? Chapem ze su to najpredavanejsie auta, a tych dotazov bude vela. Ale co takto to trochu filtrovat? Alebo clovek, co odpoveda dotazy, jazdi len na koncernoch?A teraz odpoved na otazku. Je dobre si precitat aj starsie clanky...


Ja sem dal otazu, sice asi neni uplne zajimava, ale je to aspon o 530d :) Takze to minimale neni klassieke tema "Jake auto do 150 000" "nafta nebo benzin" "octavia, passat, mondän" "octavia vs. passat" atp. :D
reagovat
Dave91
počet příspěvků13
datum registrace23.05.2014
Pátek 14.07.2017 12:45, Passat
Přesně stejnou otázku jsem řešil zhruba před rokem, nakonec, po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodnul pro Passata a ted jsem rád. Superb ve stejné výbavě jako passat by byl min o 30k dražší. Auto jsem hledal téměř půl roku, protože nabídka je velká a hodně jsem setkával s autama se stočeným tachometrem... Přeji hodně stěstí při výberu !!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.