0
zpět
 

diskuze k tématu: S jakým dieselem koupit VW Multivan do 600 tis. Kč?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 15.02.2021 13:33, Raději nový Citroen Spacetourer
Za mě bych koupil skladovku Citroen Spacetourer 2.0 HDI EAT Aisin. Cena sice mírně překračuje 600tis.kč, ale jinak nevídím důvod proč předražený Multivan
Důvody bych měl tyto:
1. Nové auto s pětiletou zárukou
2. Výjimečně povedený motor 2.0 HDI, který si v ničem nezadá s 2.0 TDI
3. Velmi dobrá měničová aut. převodovka Aisin made in japan

... A nebo bych pohledal předváděcí vůz z těchto 4-čat.
Traveller, Spacetourer, Proace Verso, Zafira Life...
reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Úterý 16.02.2021 19:02, Proč ne
To už je takový CZ folklór, tazatel se ptá na Multivan a DSG a místo toho, aby se někdo vyjádřil k tomuto autu, tak mu radí citroen. Možná má slušného servisáka na VW, možná mu vyhovuje koncernová ergonomie nebo to, že se může snadno dostat k čórované navigací, xenonům etc. Přitom je to tak jednoduché, základní motor je spolehlivý, ale na 2t lenivý. BiTD jede dobře dokud se nezastaví. Platforma T5/T6 je už ale stará a pokud nepotřebujete tahat 2,5t tak pro pětičlennou rodinu je to na daily použití nepraktické auto na převoz vzduchu
reagovat
antaresin
počet příspěvků10
datum registrace29.01.2019
Úterý 16.02.2021 21:36, RE: Proč ne
citace:
reakce na: *autofans*, 16.02.2021 19:02 (To už je takový CZ folklór, ta ...)


Tazatel se ptá na VW Multivan - asi ví proč. Hodnotit jestli je to pro něj zbytečné tahání vzduchu je poměrně odvážné tvrzení. Pětičlenná rodina můžou být třeba trojčata + 2 psi, jet s nima na 14-dní dovču, ptám se taky po dodávce. Předložit alternativy typu Citroen/Peugeot mi přijde OK, ale shrnout to stylem, že motor je fajn dokud jede a jediné na co je to dobré je tahání 2,5t? Nevím, to jako radu nevidím...a proto sem ty lidi chodí...
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Středa 17.02.2021 08:39, Ford Tourneo Custom
Taky jsem chtěl multivan, za mě je to ideální auto pro vícečlenou nebo aktivní rodinu, ale když jsem hledal bazarový kousek a nechal si nacenit nové tak to prostě cenově bylo absolutně mimo co, co jsem byl ochotný dát a tak jsem začel též koukat po Citroenu Spacetourer a jeho sourozencích a nakonecjsem skončil u Ford Tourneo Custom. Měl jsem vyhlédnutou jednu předváděčku, která mi nakonec utekla, ale naskytla se starší verze 2013 v super stavu za hodně dobrou cenu a tak jsem nakonec skončil v ojetině s tím, že se chvíli povozím a pak si vezmu nějakou předváděčku a musím říct, že jsem nakonec i s tou ojetinou velmi spokojený. Vyndal jsem třetí řadu, dal tam klec na psa, vozím tam dvoukočárek vcelku plus další krámy a je to super. Pro 2 dospělé, 2 děti, velký pes a aktivní život ideální kombinace. Jedinou výtku mám k motoru, ale to jsem tušil už předem, že to bude slabší, mám 2,2 TDCI 92kw a na předjíždění to fakt není ani s prázdným autem, ale jinak nemohu říct jediné křivé slovo. Spotřebu mám mezi 7,5 - 8,5, v kratší verzi L1 se s tím na délku parkuje stejně jako s běžným větším kombíkem, šoupačky na obou stranách jsou k nezaplacení. K dokonalosti mi chybí automat, na který jsem si zvykl. Za 600 tis bych tazateli doporučil se mrknout po Tourneo Custom po faceliftu 2018, který má nádherný interiér a s 2,0 TDCI 125kw je auto i živější a tišší. Oproti VW bude mít rozhodně novější a méně ojetý kus, který po faceliftu má interiér srovnatelný s konkurencí.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 17.02.2021 11:57, RE: Ford Tourneo Custom
citace:
reakce na: mufik.martin, 17.02.2021 08:39 (Taky jsem chtěl multivan, za m ...)

Ahoj, pan Vaculík ale varuje před 2.0 Ecoblue, dobrým motorem už zůstává jen 2.2 TDCi.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Středa 17.02.2021 14:47, RE: Ford Tourneo Custom
citace:
reakce na: mufik.martin, 17.02.2021 08:39 (Taky jsem chtěl multivan, za m ...)


Kamarád si nedávnou koupil transit custom s 2,2 TDCi, odhadem tak 5 let starou. S výkonem taky nebyl spokojený, tak jej nechal chipnout a teď je spokojenej jak želva. Osobně nejsem velkým fanouškem chipování, ale u těchle dodávek to může skutečně pomoct.
Na firmě máme velkýho transita s 2,0 Ecoblue a je to fajn motor, ale dynamikou nějak neoslní...
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 18.02.2021 13:14, RE: RE: Ford Tourneo Custom
citace:
reakce na: KoobaS, 17.02.2021 14:47 (Kamarád si nedávnou koupil tra ...)


Taky hodně přemýšlím o chipu, že by to mohlo výrazně pomoct. Nejde mi o to, udělat z toho sporťák, spíš tomu jen pomoc při předjíždění nebo obecně do kopce, aby to zvládlo trošku zrychlit i v kopci.

Ohledně 2,0 TDCI nemohu nic říct, nemám zkušenost, ale za 600 tis se sežene málo jetý kus oproti multivanu a Tournea měli běžně 5let záruku 200 tis km a některé měli dokonce 7 let a 300 tis záruku, takže se zkusit poohlédnout po něčem ještě v záruce.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Čtvrtek 18.02.2021 13:27, RE: RE: RE: Ford Tourneo Custom
citace:
reakce na: mufik.martin, 18.02.2021 13:14 (Taky hodně přemýšlím o chipu, ...)


Přesně takhle o tom chipu přemýšlel i kamarád. Na vyblbnutí má doma Civic TypeR a nějaký motorky, ale měl problém s tím transitem normálně jezdit. Cítil, že je ten motor uškrcenej, a že by i chtěl jet, ale nemůže...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.