0
zpět
 

diskuze k tématu: VOLKSWAGEN JETTA ?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.02.2014 13:36, VOLKSWAGEN JETTA ?
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je na tom Volkswagen Jetta se spolehlivostí, jízdními vlastnostmi a servisními náklady. Jednalo by se o benzínový motor 1.6(75kw) 2009. Nenalezl jsem prakticky žádnou recenzi ani zkušenosti uživatelů. Doporučili byste mi toto auto ke koupi ? Z alternativ mě zaujal Ford Mondeo III, IV nebo Mazda 6 (2004-2007) .Zde mám ale obavu ze servisních nákladů a u Mondea si nejsem jist benzínovou verzí, která by byla asi dosti žíznivá vzhledem k váze vozu. Nevím jak na tom bude tento Volkswagen...dá se říci, že jsou náhradní díly obdobné jako u Golfa nebo bude problém je za pár let sehnat a pokud ano, tak za vyšší ceny z důvodu absence druhovýroby ?

Děkuji za odpověď

S pozdravem

J. Sýkora
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 12.02.2014 16:15, RE: VOLKSWAGEN JETTA ?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak je na tom Volkswagen Jetta se spolehlivostí, jízdními vlastnostmi a servisními náklady. Jednalo by se o benzínový motor 1.6(75kw) 2009. Nenalezl jsem prakticky žádnou recenzi ani zkušenosti uživatelů. Doporučili byste mi toto auto ke koupi ? Z alternativ mě zaujal Ford Mondeo III, IV nebo Mazda 6 (2004-2007) .Zde mám ale obavu ze servisních nákladů a u Mondea si nejsem jist benzínovou verzí, která by byla asi dosti žíznivá vzhledem k váze vozu. Nevím jak na tom bude tento Volkswagen...dá se říci, že jsou náhradní díly obdobné jako u Golfa nebo bude problém je za pár let sehnat a pokud ano, tak za vyšší ceny z důvodu absence druhovýroby ? Děkuji za odpověď S pozdravem J. Sýkora


Jetta je velikostí na úrovni Golfa-resp. je to Golf s kufrem, tedy Focus/Mazda3 jsou alternativy, nikoli Mondeo nebo Mazda6. rozhodně 100x raději Mazdu6 nebo Mondeo s dvoulitrovým benzínem než Jettu 1.6.
reagovat
weidep
počet příspěvků2
datum registrace05.02.2014
Středa 12.02.2014 19:09, jetta vs mondeo
Ahoj, jsem vlastníkem Mondea MK3 již 6.rokem, mám 1.8 92kW, je to hodně relativní, přesedal jsem ze silnějšího, ale nemyslím si, že by byl motor na tento vůz slabý, alespoň v obsazení 1-2 lidí absolutně bez problémů, nechá se točit a spotřeba celoroční průměrná okolo 7 litrů. Servisních nákladů se vůbec neboj, motor má odolný řetěz, ostatní příslušenství je opravdu na přijatelných částkách, stačí se kouknou na (nechci jmenovat) na jedny z největších dodavatelů dílů v ČR a sám uvidíš. Golfa (Jetta) máme doma také, jezdím rád s obojíma, je to rozdíl jedné třídy co do velikosti, projeď si oboje a uvidíš Co se týče motoru u Jetty 1.6 tak je to jedna z nejlepších benzínových voleb!
reagovat
enki74
počet příspěvků10
datum registrace21.01.2014
Středa 12.02.2014 20:11, Jettu asi ne
Zdravím, vzhledem k vašim alternativám bych nad Jettou taky vůbec neuvažoval. Zůstává tedy otázka, zda Mondeo či Mazdu 6. Otázka, která mě "trápila" loni a byla zatraceně těžká.
reagovat
bubo82
počet příspěvků2
datum registrace08.05.2011
Středa 12.02.2014 20:20, jetta - auto bez problémů
Ahoj, měl jsem donedávna Golf V Variant, což je vlastně Jetta kombi, byl to Comfortline, DSG 1.9 TDI, to auto nemělo chybu, vzpomínám na něj, mrzí mě že jsem ho prodal. S jednašestkou neuděláš přešlap, jsou to hodně spolehlivý motory, který snesou i drsnější zacházení bez fatálních následků. Navíc je to VW, kvalita zpracování je příkladná, interiér přehledný, vše je tam, kde by člověk čekal, precizní, pěkné moderní a kvalitní auto, mohu jen doporučit. Mondeo je o řád větší auto, náklady jak za palivo tak za servis tomu budou odpovídat, na benzín moc veliký. Na Jetty/Golfy jsou všude hektary dílů, druhovýroba, vše je relativně laciný, zkrátka dobrej výběr.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Středa 12.02.2014 22:57, Servisne naklady
Dovolim si tvrdit, ze mondeo a jetta budu servisnymi nakladmi priblizne rovnake. Ta jetta nebude o moc lahsia ako mondeo. Za mna urcite mondeo. 1.6 v jette je mozno podareny benzinovy motor (jeden z mala vo VW v poslednej dobe), ale na 2.0 od mazdy sa urcite nechyta. Spotreba v priemere bude vyssia mozno o 0.5 litra, zalezi od jazdenych tras, ale ma rozvody retazou + 107 kw (v najsilnejsej verzii). Posledna bodka je celkovo lepsia zakladna vybava aut vyssich tried. Mazda je este lepsia, ale aj drahsia, ci uz pri kupe alebo na servise. Urcite ich ale treba vyskusat.
reagovat
cavok13
počet příspěvků1
datum registrace13.02.2014
Čtvrtek 13.02.2014 10:09, RE: Servisne naklady
Citroenak napsal:
Dovolim si tvrdit, ze mondeo a jetta budu servisnymi nakladmi priblizne rovnake. Ta jetta nebude o moc lahsia ako mondeo. Za mna urcite mondeo. 1.6 v jette je mozno podareny benzinovy motor (jeden z mala vo VW v poslednej dobe), ale na 2.0 od mazdy sa urcite nechyta. Spotreba v priemere bude vyssia mozno o 0.5 litra, zalezi od jazdenych tras, ale ma rozvody retazou + 107 kw (v najsilnejsej verzii). Posledna bodka je celkovo lepsia zakladna vybava aut vyssich tried. Mazda je este lepsia, ale aj drahsia, ci uz pri kupe alebo na servise. Urcite ich ale treba vyskusat.


Základní výbava u Jetty trendline obsahuje 6bagů,mlhovky,alarm,dvouzonovou automatickou klimatizaci,všechna okna v elektrice a to se mě nezdá až tak málo.O perleťové metalíze a litých kolech ani nemluvím.
Sám mám Jettu 1,6 z roku 2008.Jde o zcela bezproblémové auto,najeto cca 90 000 jen s běžným servisem.
Proti golfu 5 vypadá lépe a díky zadnímu převisu má i mnohem lepší jízdní vlastnosti.
Motor 1,6 75 kw je poslední normální motor od VW.Výkon je na běžné ježdění dostatečný,jen na dálnici chybí šestý kvaltík.Jezdím však převážně max ve 2 lidech.
Spotřebu mám dlouhodobě pod 7 litrů.
Motor velmi dobře snáší přestavbu na LPG(mám posledních 40 000km) a opět jen běžná revize po 10 000km.S LPG mám dlouhodobou spotřebu 7 l plynu a cca 1 l benzínu. Ten litr benzínu však až poslední rok,kdy jsem začal jezdit více kratších tras a auto jede první kilometr (v létě) a až 2 km v zimě na benzín.LPG se na výkonu vůbec neprojevilo.
S Mondeem,ani Mazdou zkušenosti nemám,ale divil bych se,kdyby servisní náklady nebyly vyšší.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 14:51, re:
Dobrý den. Proti VW Jetta nemám prakticky žádné výhrady, motor 1.6 je dobrou volbou pro klidnější řidiče. Co se týče alternativního Mondea nebo Mazdy 6, spadají do střední třídy (Jetta je zástupce sedanů nižší střední třídy) a není se u nich čeho obávat. Jak Mondeo, tak Mazda 6 se řadí mezi velmi spolehlivá auta, se kterými nebývají žádné vážnější problémy. Ford má také jedny z nejnižších cen náhradních dílů a servisních prací.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.