0
zpět
 

diskuze k tématu: VW Golf VI combi, Opel Astra J combi, Škoda Rapid, Hyundai I30 combi

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě
Patrikj
počet příspěvků2
datum registrace28.05.2020
Čtvrtek 28.05.2020 14:56, VW Golf VI combi, Opel Astra J combi, Škoda Rapid, Hyundai I30 combi
Zdravím, vybírám rodinné auto cca do 125tis. Přes týden dojezd do města po dálnici, jinak město, víkend po dálnici. Ročně max. do 10tis.km.
Vybírám mezi:
- VW golf VI combi, 2009-10
- Opel astra j combi, 2010-..
- Škoda rapid, 2013, nevím zda je vůbec reálné sehnat "slušný" kus do dané ceny
- Hyundai i30 combi 2012-13, totéž jako u rapida

Preferuji spíše benzín, vzhledem k nájezdu za rok a použití, ale popř. bych zkusil i naftu.
Díky moc za tip motorizace a taky kdo může porovnat servis daných modelů, budu rád za každou radu.
Patrik
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 29.05.2020 13:24, RE: VW Golf VI combi, Opel Astra J combi, Škoda Rapid, Hyundai I30 combi
citace:
reakce na: Patrikj, 28.05.2020 14:56 (Zdravím, vybírám rodinné auto ...)

Ahoj, za mě jednodznačně Golf, ale na šestkový to nebude stačit bohužel. Motor 1.4 MPI je na dálnici už tak tak, nejlepší volba je 1.6 MPI. Ta se těžko shání, dobrý výběr je v Německu u VW dealrů, jen cena od těch 150tis.kč výš. Výhoda je, že je to auto na dalších 10-15let a interiérem poráží mnohé nové vozy

- Korejci i30 II a Ceed II mají problémové katalyzátory, co se můžou drolit, kousky nasaje motor zpět a je po motoru. Takže nebrat, navíc s tou antikorozní ochranou to není tak růžové jako u konkurence

- Opel Astra J - dobrá volba s motory 1.4i/1.6i, pořádně si vyzkoušej převodovku, kdyby dělala pazvuky nebo nějak "divně" řadila, tak nebrat.

- Škoda Rapid před faceliftem - jen tvrdé plasty v interiéru, tvrdý podvozek, nekvalitní díly přední nápravy, aušusový kompresor klimatizace, velmi nepohodlné sedačky -- narovinu Golf VI je úplně jinde, to mi nemusíš věřit a vyzkoušej si vozy

Do výběru bych určitě přidal:
- Ford Focus II facelift 1.6 Ti-VCT, pořád je to slušný vůz a s dobrou výbavou neurazí nikoho.
- Renault Megane III 1.6 81kw, zaměř se na dobře servisované ojetiny, pak Tě nic u Meganu nepřekvapí leda lupání v pantech dveří a to se dá opravit. Pohodlí má vynikající a 6-kvalt s hodí na dálnici.

Držím palec!
reagovat
Patrikj
počet příspěvků2
datum registrace28.05.2020
Sobota 30.05.2020 10:59, RE: RE: VW Golf VI combi, Opel Astra J combi, Škoda Rapid, Hyundai I30 combi
Ahoj,
nebyla ta astra 1.4 moc slabá na dálnici k její váze, nebo klidnou jízdu i dálniční v klidu zvládne?
Ty VI golfy jsem v inzerátech do dané ceny občas viděl, ale kvalitativně to asi nebude nic moc co?
Hyundaie jsem také sem tam viděl, ale vzhledem k ceně i vysoký nájezd a pouze nafta.
Díky za reakci
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 01.06.2020 14:39, RE: RE: RE: VW Golf VI combi, Opel Astra J combi, Škoda Rapid, Hyundai I30 combi
citace:
reakce na: Patrikj, 30.05.2020 10:59 (Ahoj, nebyla ta astra 1.4 moc ...)

Ahoj pocitově má Astra 1.4i vlažné reakce, ale jede 130 km/h samozřejmě s přehledem, leda do velkého kopce podřadíš. Ano, plně naložná se zaplou klimatizací už bude hodně cítit, ale znám mnohem horší motory
Chce to projet holt, mě připadá fajn i motor v Renault Megane III 1.6 81kw, pocitově jede dobře, rozhodně není brzda provozu a šestka na dálnici se hodí.
Golf VI je dobře udělaný, zkus prostě projít co je v nabídce, možná najdeš něco poctivého...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.