0
zpět
 

diskuze k tématu: Reklamace VW Golf III

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 09:11, ???
Tak to je drsnej podvodnik. Nakoupit auto co nejlvneji, jeste chtit slevu pri koupi. Pak se snazit auto prodat "v perfektnim stavu" a jeste chtit dalsi penize za skryte vady. Jsou to ale parchanti nekteri lidi. Pral bych mu, aby se v tom aute rozsekal, auto znicil a pak by se nedalo zjistit, co bylo pred koupi rozbite a majiteli bych pral jen nejakou su sadru na nejake koncetine aby si pamatoval, ze podvod se nevyplaci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 09:21, AAA
mufik.martin napsal:
Tak to je drsnej podvodnik. Nakoupit auto co nejlvneji, jeste chtit slevu pri koupi. Pak se snazit auto prodat "v perfektnim stavu" a jeste chtit dalsi penize za skryte vady. Jsou to ale parchanti nekteri lidi. Pral bych mu, aby se v tom aute rozsekal, auto znicil a pak by se nedalo zjistit, co bylo pred koupi rozbite a majiteli bych pral jen nejakou su sadru na nejake koncetine aby si pamatoval, ze podvod se nevyplaci.
Nebyl ten borec náhodou z Áček ? :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 10:16, Záruky?
Na auta starší 10 let by se záruky vůbec neměli dávat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 10:20, Hajzl
Myslím, že by to u soudu nikdy nevyhrál. Redakce říká, že bude těžké prokázat, že jste ho na ty vady neupozornil. Stejně tak on bude těžce prokazovat, že na ně upozorněn nebyl. Záleží ovšem na smlouvě. Jestliže je tam napsáno, že se řádně obeznámil se stavem vozidla, tak není co řešit. Nic z toho co kupující uvádí, není podle mě skrytá vada. To auto je prostě strarý a ojetý. A to že se snaží auto prodat jako že je v dobrém stavu se u případného soudu dá taky použít. Zkusil bych si ten inzerát z netu nějak zazálohovat a řekl bych mu ať si políbí prdel, nebo na něj podám za ten klamavej inzerát trestní oznámení. Myslím si, že to prostě jen zkouší. Řešení takovýhle situace je vžycky věc nepříjemná, ale člověk si nesmí nechat srát na hlavu. Přeju hodně štěstí při řešení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 10:22, RE: Hajzl
Vepř napsal:
Myslím, že by to u soudu nikdy nevyhrál. Redakce říká, že bude těžké prokázat, že jste ho na ty vady neupozornil. Stejně tak on bude těžce prokazovat, že na ně upozorněn nebyl. Záleží ovšem na smlouvě. Jestliže je tam napsáno, že se řádně obeznámil se stavem vozidla, tak není co řešit. Nic z toho co kupující uvádí, není podle mě skrytá vada. To auto je prostě strarý a ojetý. A to že se snaží auto prodat jako že je v dobrém stavu se u případného soudu dá taky použít. Zkusil bych si ten inzerát z ...
Sory - v první větě jsem to napsal špatně........bude těžké prokázat, že jste ho na ty vady upozornil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 11:55, RE: Hajzl
Vepř napsal:
Sory - v první větě jsem to napsal špatně........bude těžké prokázat, že jste ho na ty vady upozornil.
Souhlasím s Vepřem. Vůbec bych na to nereagoval. On si rozmyslí, zda utrácet za právníka aby mu sepsal žalobu, hradit soudní výlohy atd. Hodně těžko by popsané věci prokazoval u tak starého vozidla. Na známém zkoušeli něco podobného a poslal je do .... A má klid. Jinak držím palec ať se to uklidní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 14:36, RE: Hajzl
Fikus napsal:
Souhlasím s Vepřem. Vůbec bych na to nereagoval. On si rozmyslí, zda utrácet za právníka aby mu sepsal žalobu, hradit soudní výlohy atd. Hodně těžko by popsané věci prokazoval u tak starého vozidla. Na známém zkoušeli něco podobného a poslal je do .... A má klid. Jinak držím palec ať se to uklidní.
hhh takovyho prfesora jsem jednou malem zmrzacil,povozil se a pak to skousel,,,,,je to bohuzel jediny jednani ktrey v CR funguje ,ale doporucuju klidek ,,pouze vyhrozuje
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 14:40, Nedat se...
Stejně tak já musím podotknout, že pokud se s tím vozidlem seznámil a cena byla cca do 100.000 , pak bych ho poslal za tohle chování do p.... Zkouší, kolik z Vás ještě "vytáhne". Napište jak to dopadlo..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 14:41, Skryté vady
Pokud vím, tak skrytá vada je pouze taková, která se nedá odhalit při běžné prohlídce vozu. Z toho, co jste vyjmenoval se mi žádná vada nejeví jako skrytá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 14:44, Příprava na soud
... no a taky doufám, že jste řádně zdokumentoval ten inzerát na prodej. To je pro úspěch u soudu výborná pomůcka ...
Jinak bych doporučoval nereagovat a nekomunikovat ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.06.2007 18:28, RE: darebáci
Riccardo napsal:
... no a taky doufám, že jste řádně zdokumentoval ten inzerát na prodej. To je pro úspěch u soudu výborná pomůcka ...
Jinak bych doporučoval nereagovat a nekomunikovat ...
Souhlasím se shorauvedeným, nedej se!

Jednou jsem zažil opačnou zkušenost s podobným vyčůránkem. Jel jsem na Moravu kupovat stíbrnou Mitsubishi Carismu, která vypadala na fotkách suprově, měla slušnou dokumentaci a prodávající tvrdil, že auto prodává z rodinných důvodů a tak jsem vyrazil cca. 200 km pro ni. Když jsem přijel, tak jsem ihned zjistil, že auto má vystřelené airbagy, že je poskládané z více vozů, že prodávající se autamam živí a že je to pěkná pasta. Prodávající trval na tom, že autu nic není, že bylo ťuklé, opraveno v Rakousku ve značkovém servisu a že je v perfektním stavu. Navíc se sychroval tím, že vůz má napsány skutečně 2 airbagy (zapoměl dodat, že mělo mít 4 Auto jsem nekoupil a nas... odjel domů. Po dvou dnech jsem na tipcarsu viděl tentýž vůz o cca. 20 000,-Kč levnější. Nakonec jsem koupil auto jiné a byl jsem velmi spokojen, kdo nalítl tomuto lumpovi, ten asi moc spokojen nebyl. Dodám jen, že to byl pán ze Znojma a je tam docela známým bazarníkem, tak pozor. Asi jsem měl tenkrát poslechnout kámoše a dát mu aspoň do držky!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.06.2007 15:14, nedej se
Ten kupující to auto koupil už s tímto záměrem. Bylo by terno kdybys našel nějaké lidi od kterých taky koupil a pak udělal tady toto...Chybu jsi udělal možná v tom, že slabé místa jsi ukázal, nikoli je přesně popsal do smlouvy. Na druhou stranu němci udělají smlouvu na takové auta jednu stránku, kde jsou iniciály obou stran + typ auta vč vin + cena a podpisy. A funguje vše dobře ke spokojenosti všech stran. Být tebou tak bych mu to nežral, chce tě zatlačit do kouta a vycintat těch 5tis. Buď aktivní a řekni že jestli to udělá, zažaluješ ho ty. On v tom asi umí chodit, tak mu někdo udělá posudek že tam nefachčí to a ono, nicméně bych ho poslal do .... . Nedej se!!!! PS: proto já bych auto už jinde než v D nekoupil, a prodávat neprodávám, se vyjezdí až do konce
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.06.2007 17:56, reakce
Jestli můžu poradit, tak ke kupní smlouvě je dobrý přiložit zápis o techn. stavu kde je vše podrobně popsáno- stav, výbava,závady. A samozřejmě nechat podepsat kupujícím.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 27.06.2007 21:52, RE: Hajzl
Vepř napsal:
Myslím, že by to u soudu nikdy nevyhrál. Redakce říká, že bude těžké prokázat, že jste ho na ty vady neupozornil. Stejně tak on bude těžce prokazovat, že na ně upozorněn nebyl. Záleží ovšem na smlouvě. Jestliže je tam napsáno, že se řádně obeznámil se stavem vozidla, tak není co řešit. Nic z toho co kupující uvádí, není podle mě skrytá vada. To auto je prostě strarý a ojetý. A to že se snaží auto prodat jako že je v dobrém stavu se u případného soudu dá taky použít. Zkusil bych si ten inzerát z ...
Mám pocit, že u soudu by prodávající nemusel prokazovat nic... Pouze kupující by musel dokázat, že mu majitel závady zatajil. Bohužel u našich soudů je také všechno možné, ale v tomhle případě bych věřil spíše úspěchu původního majitele;)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.11.2007 16:37, obe zkusenosti
Cauves.
1, prodal jsem auto a za dva dny prijel typek s autem zpet ze chce vratit penize ze auto ma prebrousene cislo motoru... takze jsem ho poslal do haje, cislo jsme do smlouvy nedavali, kazdopadne pokus to byl dobrej...

2.koupili jsme auto a to za dva dny kleklo - posilovac, elektrika, castecne zapalovani, pri testovaci jizde v bazaru to poznat neslo, v servisu rikali ze to auto u nich stalo pred prodeji se stejnejmazavadama, ale jak to clove dokaze... ve smlouve napsano u 3 roky stareho auta ze elekroinstalace jevi znamky zavady... jenze tento text byl u vseho a bohuzel se tim prodavajici jen kryje... Prodejce ale rikalze auto je ve 100 procentnim stavu, at zijou smluvni formality...

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.