0
zpět
 

diskuze k tématu: Volkswagen Amarok Canyon 2.0 BiTDI: Otázka vkusu

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pondělí 09.06.2014 13:58, CNG?
Pokud to tady někdo čte z VW, zajímalo by mě, jestli nby šla udělat verze na CNG s pořádným motorem, třeba pětiválcem 2,5? To bych pak měl velký zájem. V Amaroku jsem už jel, ale jednoturbové TDI je tak akorát i pro prázdné auto a BiTDI je dost drahé a plné budoucích servisních pastí. Navíc cokoliv s DPF je po popojíždění po lese a stavbě nevhodné. Jinak výborný pick-up.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 09.06.2014 18:30, Odolnost
Zaujal mě komentář ohledně výdrže. Opravdu je podvozek tak nezničitelný?
reagovat
david.777
počet příspěvků1
datum registrace04.06.2014
Úterý 10.06.2014 21:35, RE: CNG?
Naprosto Vám rozumím, ve světě kde se tyto varianty vozů používají je především kladen důraz na kvalitu, výdrž a nízké nároky na údržbu. Bohužel Evropa tohle vůbec nechápe, klasický velkooběmový benzín sice něco spotřebuje, vrátí to ale na spolehlivosti. Bohužel jsem názoru že další ekologické omezení se zavedením downsizingu a plánované životnosti vozu nás ekonomicky sráží dolů ke dnu.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 12.06.2014 18:54, RE: CNG?
Paul napsal:
Pokud to tady někdo čte z VW, zajímalo by mě, jestli nby šla udělat verze na CNG s pořádným motorem, třeba pětiválcem 2,5? To bych pak měl velký zájem. V Amaroku jsem už jel, ale jednoturbové TDI je tak akorát i pro prázdné auto a BiTDI je dost drahé a plné budoucích servisních pastí. Navíc cokoliv s DPF je po popojíždění po lese a stavbě nevhodné. Jinak výborný pick-up.


BiTDI mám v multivanu, nechovám se k němu nijak hezky a je naprosto bez problémů. Většina jízd je po Praze, takže asi to nejhorší pro motor. Filtr také ok. Aktuálně najeto 57t km. Jak bude vypadat po 150t nevím a celkem mě to nezajímá, to už ho nebudu mít :D
Subjektivně jede oproti předešlému 2,5TDI hůře, spotřeba taky lepší neni ale to je asi tím že je to čtyřkolka.
Je skoro jisté že pro mimoevropské trhy je amarok i v benzinu, škoda že to nenabídnou tady.

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.