0
zpět
 

diskuze k tématu: Volit raději Nového Logana, nebo starší Tipo na LPG?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Petr 151
počet příspěvků1
datum registrace22.08.2022
Sobota 17.09.2022 13:51, Volit raději Nového Logana, nebo starší Tipo na LPG?
Dobrý den, prosím o Váš názor na vozy LPG a to konkrétně Nového Logana LPG z výroby za cenu cca 390 000kč v plné výbavě a 3 letou zárukou, nebo raději jeté Tipo 1.4 70KW staré 3 roky, nájezd 40 000km a dodělat zástavbu LPG. Cena Tipa bez zástavby LPG 310 000kč.
Rozhoduji se mezi těmito vozy.
Tipo se mi líbí víc, ale bojím se možnosti spotřeby oleje a dle polských webů mají problém spojky a sem tam i motory s nižším nájezdem.
Případně jaký vůz volit do 4 let stáří a ceny 400k s možností LPG? Jde mi především o spolehlivost, pohodlí a spotřebu vozu.
Jezdím cca 25 tis ročně, převážně dálnice, avšak klidným tempem.

Děkuji.


Petr
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 19.09.2022 18:19, RE: Volit raději Nového Logana, nebo starší Tipo na LPG?
citace:
reakce na: Petr 151, 17.09.2022 13:51 (Dobrý den, prosím o Váš názor ...)


Vzal bych toho nového Logana. 1. nové je nové, nikdy nevíte proč to auto prodává 2. LPG z výroby je lepší než dodatečná montáž 3. Dacie s LPG z výroby mají nádrž s neomezenou životností.

Jinak nic proti Tipu, je to dobrý vůz i dobrá motorizace.
reagovat
Daniel Tvrdík
počet příspěvků3
datum registrace15.04.2020
Středa 21.09.2022 15:21, RE: Volit raději Nového Logana, nebo starší Tipo na LPG?
citace:
reakce na: Petr 151, 17.09.2022 13:51 (Dobrý den, prosím o Váš názor ...)


Pokud kupujete auto na delší dobu, kupte si to, které se vám líbí. Aby jste z něj při každé jízdě měl radost. Ta auta i ceny vč. nákladů na servis jsou srovnatelné. Motory jsou taktéž lety a km prověřené, žádné zásadní problémy nemají. Svezte se s nimi a dejte na svůj pocit. Spotřeba bude stejná(jestli o litr víc/méně, kdo by to řešil). Problém se spojkou(opotřebení), při vaší převážně dálniční jízdě? Mám Fabii HTP(560tKm) a jezdím převážně dálkové jízdy. Spojka je původní, nic s ní není... Dejte na svůj pocit.
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 04.10.2022 14:13, RE: Volit raději Nového Logana, nebo starší Tipo na LPG?
citace:
reakce na: Petr 151, 17.09.2022 13:51 (Dobrý den, prosím o Váš názor ...)


Jezdil jsem s oběma motory, rozhodnutí vidím naprosto jednoznačně pro Logana:

- přeplňovaný litr je oproti fiatu úplně jiná liga - tuplem pokud to máte na dálnici, tam je ta 1.4 průběhem výkonu zcela marná. Je nutné se projet, ať pochopíte rozdíl.

- riziko zprasené zástavby lpg, kromě toho má 1.4 vyšší spotřebu

- záruka

- ojetý fiat se základním motorem a individuální lpg přestavbou = problém v budoucnu prodat (nebo s těžkou ztrátou)

Pokud nechcete dacii, napadá mě Renault Captur se stejným ústrojím, případně Peugeot 301 / Citroen C-Elysée s HDI, což je skvělý motor s nicotnou spotřebou, motoricky oproti té 1.4 to není jiná liga, to je jiný vesmír.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.