0
zpět
 

diskuze k tématu: Vím, jaké budu mít druhé auto, ale nejprve potřebuji to první a naučit se jezdit!

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, volná diskuze
VehicleVirgin
počet příspěvků3
datum registrace06.04.2017
Čtvrtek 06.04.2017 17:36, Vím, jaké budu mít druhé auto, ale nejprve potřebuji to první a naučit se jezdit!
Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu a nasměrování.

Vím, jaké budu mít druhé auto. Bude to buď Jaguar XF, starší Jaguár XJ, Mercedes-Benz CLA, či BMW 4.

Legrační ale je, že ještě nemám ani řidičák a potřebuji se naučit nejprve jezdit a věřím, že volba auta viz seznam výše by nebyla do začátku rozumná, byť finanční budget na ojeté auto z tohoto seznamu, jeho provoz a servis, již k dispozici mám. Cílem tedy je výběr prvního, ojetého auta, se kterým se naučím jezdit, nicméně již toto by mělo mít charisma.

Krátce o mně

• Mám 28 let a nemám řidičské zkušenosti. Tento rok plánuji autoškolu a řidičský průkaz.
• Momentálně žiji single a pracuji jako konzultant na volné noze.

Účel využití auta

• Auto víceméně k životu, či práci stále nepotřebuji. V rámci dálkových přesunů přes ČR preferuji cestování vlakem, kde mohu pracovat a využívat tak čas efektivně. Ve městě naopak chodím nejraději co nejvíce pěšky, kolem řeky, lesem. Pomáhá mi to udržovat se zdráv a žít uvědoměle.
• Auto bych využil spíš na krátké přesuny cca do 100–150 km či pohyb po městě, pokud bude potřeba. Např. pomoc rodičům. Pro radost, jako zážitek a zábava, vyčistit si hlavu.
• Většinou chci jezdit sám, maximálně s jedním spolujezdcem, tj. líbí se mi myšlenka Kupé. Nouzové sedadla vzadu asi nutnost.

Co se mi líbí a priority

• Jsem velmi esteticky založen a chci, aby i mé první auto mělo charisma a dělalo mi radost jak zevnitř, tak z venku. Tato vlastnost má pro mě prioritu. Škoda Fabia/Octavia či podobné nepřipadají v úvahu
• Již před lety jsem se zamiloval do Jaguaru, obzvlášť starší XJ do roku 2008. Esteticky se mi ovšem velmi líbí i nový XF.
• Když někde přijedu, chci, abych se odlišil a vzbudil pozornost.
• Budget 50 000 – 500 000 Kč

Nevadí mi, že mé první ojeté auto nebude tak reprezentativní viz uvedený seznam v úvodu mého příspěvku. Naopak ocením nějakou starou ojetinu, která se za dva roky rozpadne, ale která ale bude mít charisma a bude originální. Z tohoto budu mít radost.

Jakékoliv tipy uvítám.
Děkuji a mějte se skvěle.





reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 06.04.2017 18:01, RE
A proc ne ten Jaguar? Ceny jsou rozumny, a kdyz se vybere spravnej kus, tak i spolehlivy. Pro zacatek klidne X-type, kterej ma pohon 4x4, a je mirumilovnej

Vyborny by bylo i starsi XJ(R) X300 s radovym sestivalcem - jednoducha, spolehliva technika a vybornej podvozek. Ale asi ne uplne pro zacatek, zadokolka te muze na mokru/snehu nepekne vytrestat

Co treba nejaky starsi Subaru? Impreza, Outback?





reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Čtvrtek 06.04.2017 18:03, auta
Ojetiny s jistým charismatem jsou třeba: Mitsubishi Galant, BMW E39, jakákoliv Lancia (Y, Lybra, Delta, Thesis), Alfa Romeo 156 FL, 159, Peugeot 406 sedan, 406 coupé, 407 coupé, nová 508, jistou pozornost přitáhnou určitě i Renaulty VelSatis, Avantime, Megane hatchback, mohla by se ti líbit nová Mazda 6...
reagovat
Papagelo
počet příspěvků52
datum registrace06.07.2015
Čtvrtek 06.04.2017 19:29, pozornost a údiv...
Pozornost by vzbudila i Volha nebo Čajka a případné rozflákání by tolik nebolelo...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 06.04.2017 20:22, RE: Vím, jaké budu mít druhé auto, ale nejprve potřebuji to první a naučit se jezdit!
VehicleVirgin napsal:
Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu a nasměrování. Vím, jaké budu mít druhé auto. Bude to buď Jaguar XF, starší Jaguár XJ, Mercedes-Benz CLA, či BMW 4.Legrační ale je, že ještě nemám ani řidičák a potřebuji se naučit nejprve jezdit a věřím, že volba auta viz seznam výše by nebyla do začátku rozumná, byť finanční budget na ojeté auto z tohoto seznamu, jeho provoz a servis, již k dispozici mám. Cílem tedy je výběr prvního, ojetého auta, se kterým se naučím jezdit, nicméně již toto by mělo mít charisma.Krátce o mně• Mám 28 let a nemám řidičské zkušenosti. Tento rok plánuji autoškolu a řidičský průkaz.• Momentálně žiji single a pracuji jako konzultant na volné noze.Účel využití auta• Auto víceméně k životu, či práci stále nepotřebuji. V rámci dálkových přesunů přes ČR preferuji cestování vlakem, kde mohu pracovat a využívat tak čas efektivně. Ve městě naopak chodím nejraději co nejvíce pěšky, kolem řeky, lesem. Pomáhá mi to udržovat se zdráv a žít uvědoměle.• Auto bych využil spíš na krátké přesuny cca do 100–150 km či pohyb po městě, pokud bude potřeba. Např. pomoc rodičům. Pro radost, jako zážitek a zábava, vyčistit si hlavu.• Většinou chci jezdit sám, maximálně s jedním spolujezdcem, tj. líbí se mi myšlenka Kupé. Nouzové sedadla vzadu asi nutnost.Co se mi líbí a priority• Jsem velmi esteticky založen a chci, aby i mé první auto mělo charisma a dělalo mi radost jak zevnitř, tak z venku. Tato vlastnost má pro mě prioritu. Škoda Fabia/Octavia či podobné nepřipadají v úvahu• Již před lety jsem se zamiloval do Jaguaru, obzvlášť starší XJ do roku 2008. Esteticky se mi ovšem velmi líbí i nový XF.• Když někde přijedu, chci, abych se odlišil a vzbudil pozornost.• Budget 50 000 – 500 000 KčNevadí mi, že mé první ojeté auto nebude tak reprezentativní viz uvedený seznam v úvodu mého příspěvku. Naopak ocením nějakou starou ojetinu, která se za dva roky rozpadne, ale která ale bude mít charisma a bude originální. Z tohoto budu mít radost.Jakékoliv tipy uvítám. Děkuji a mějte se skvěle.


Podíval bych se na to pragmaticky a vybral něco, co se dá považovat za možnou investici a výhledově přeprodat, nebo ponechat jako auto pro radost. Slušný kousek Peugeotu 406 Coupé, Fiatu Coupé nebo Alfy Romeo GTV určitě neurazí ani dnes (všechna auta mají design studia Pininfarina), mají kouzlo a umožňují se odlišit. Zároveň nabíhají na youngtimery. A taková GTV V6 Buso na ceně určitě jen nabere, horší bude ji sehnat.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 06.04.2017 20:46, lexus nebo camry
Toyota Camry nebo nejaky starsi Lexus. Doporucuji navstivit stranky toyota klubu, v sekci ostatni # zajimave inzeraty se vede plodna diskuze.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 07.04.2017 08:40, Re:
Teda, málokdy někomu něco závidím, ale tady tazatelovi jeho starosti vyloženě závidím. V dobrém :)
Souhlasím s návrhy Capslocka i Giorga, přidal bych nějaký starší Lexus.
Mě by asi velmi potěšila jakákoliv Alfa s motorem Buso. Momentálně je v Blansku na prodej 156 SW GTA, ta určitě pozornost vzbudí, na neznalé může působit trochu kolotočářsky... Oproti tomu např. 147GTA působí mnohem civilněji. Jsou to předokolky, takže i přes vysoký výkon by s trochou rozumu něměly ničím překvapit.
reagovat
VehicleVirgin
počet příspěvků3
datum registrace06.04.2017
Pátek 07.04.2017 10:26, Děkuji za tipy
Děkuji za tipy. Níže reakce k vašim příspěvkům.

sheogorath napsal:
A proc ne ten Jaguar? Ceny jsou rozumny, a kdyz se vybere spravnej kus, tak i spolehlivy. Pro zacatek klidne X-type, kterej ma pohon 4x4, a je mirumilovnej Vyborny by bylo i starsi XJ(R) X300 s radovym sestivalcem - jednoducha, spolehliva technika a vybornej podvozek. Ale asi ne uplne pro zacatek, zadokolka te muze na mokru/snehu nepekne vytrestat Co treba nejaky starsi Subaru? Impreza, Outback?


• Jaguar X-Type - na začátek by mohla být vhodná volba i přesto, že všichni známe historii X-Type. Předpokládám, že koukat ideálně po 2,5 V6,143 kW, benzín.
• Starší Jaguar XJ6 (X300), či novější XJ8 (X308), XJ6/XJ8 (X350) - Ideální volba pro druhé auto Tohle má přesně to charisma, které mi dělá radost a také bych koupi viděl spíš jako investici.

capslock napsal:
Ojetiny s jistým charismatem jsou třeba: Mitsubishi Galant, BMW E39, jakákoliv Lancia (Y, Lybra, Delta, Thesis), Alfa Romeo 156 FL, 159, Peugeot 406 sedan, 406 coupé, 407 coupé, nová 508, jistou pozornost přitáhnou určitě i Renaulty VelSatis, Avantime, Megane hatchback, mohla by se ti líbit nová Mazda 6...


• BMW E39 - Zajímavé a líbí se mi. Doporučená motorizace? Taktéž by určitě šla E46.
• Alfa Romeo 159, (GT, Brera) - zajímavé a líbí se mi. Doporučená motorizace?
• Mazda 6 - od roku 2013 zajímavá, ale to bych šel raději již do Jaguar XF a to ještě nějaký čas počká.

Papagelo napsal:
Pozornost by vzbudila i Volha nebo Čajka a případné rozflákání by tolik nebolelo...


Děkuji za tip, nicméně jak Volha tak Čajka již dle mého názoru spadají do kategorie veteránů a obsahují na můj vkus již mnoho charisma.

Giorgio napsal:
Podíval bych se na to pragmaticky a vybral něco, co se dá považovat za možnou investici a výhledově přeprodat, nebo ponechat jako auto pro radost. Slušný kousek Peugeotu 406 Coupé, Fiatu Coupé nebo Alfy Romeo GTV určitě neurazí ani dnes (všechna auta mají design studia Pininfarina), mají kouzlo a umožňují se odlišit. Zároveň nabíhají na youngtimery. A taková GTV V6 Buso na ceně určitě jen nabere, horší bude ji sehnat.


• S tímto pragmatickým pohledem souhlasím a za možnou investici bych považoval např. zmíněný starší Jaguar XJ.
• Alfa Romeo GTV - zajímavé, nicméně srdci je bližší novější GT, či Brera, u které se obávám, že nebude do začátku vhodná a praktická (velmi omezené výhledy, dozadu, nahoru na semafory, atd). Pak asi 159.

Humusus napsal:
Toyota Camry nebo nejaky starsi Lexus. Doporucuji navstivit stranky toyota klubu, v sekci ostatni # zajimave inzeraty se vede plodna diskuze.


Lexus vypadá dobře, ale jak již bylo řečeno u Mazdy 6, raději bych šel do Jaguar XF a to až jako do druhého auta a to ještě nějaký čas počká.

KoobaS napsal:
Teda, málokdy někomu něco závidím, ale tady tazatelovi jeho starosti vyloženě závidím. V dobrém :)Souhlasím s návrhy Capslocka i Giorga, přidal bych nějaký starší Lexus.Mě by asi velmi potěšila jakákoliv Alfa s motorem Buso. Momentálně je v Blansku na prodej 156 SW GTA, ta určitě pozornost vzbudí, na neznalé může působit trochu kolotočářsky... Oproti tomu např. 147GTA působí mnohem civilněji. Jsou to předokolky, takže i přes vysoký výkon by s trochou rozumu něměly ničím překvapit.


Pocitově mi určitě lépe sedí GT či Brera. Busso je masterpiece ale asi bych jej ze začátku využil spíš jako umělecké dílo, vystavené v obýváku.

Co se týče převodovky, raději bych jezdil s manuálem tak, abych se s autem pořádně sžil a pochopil jeho jednotlivé součásti.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pátek 07.04.2017 21:40, RE: Děkuji za tipy
VehicleVirgin napsal:
srdci je bližší novější GT, či Brera, u které se obávám, že nebude do začátku vhodná a praktická (velmi omezené výhledy, dozadu, nahoru na semafory, atd). Pak asi 159.


Dopředu je z brery výhled identický se 159, nahoru dokonce lepší, protože brera má panoramatickou střechu. Dozadu do může být horší sklonem a tvarováním skla, ale sloupek je podobně masivní jako u sedanu a kombíku, parkování řeší senzory, takže výhledu bych se neobával.

reagovat
VehicleVirgin
počet příspěvků3
datum registrace06.04.2017
Neděle 09.04.2017 14:25, BMW 3, kupé
UPDATE: Zatím mi nejvíce padly do oka BWM 3 E46 (kupé) a E92 , Motory: benzín 320, 325, 330.






reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.