0
zpět
 

diskuze k tématu: Větší auto do 50k včetně investice

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, technické dotazy, typ vozidla, osobní
Finchenzí
počet příspěvků1
datum registrace14.12.2017
Čtvrtek 14.12.2017 01:54, Větší auto do 50k včetně investice
Ahoj,

Aktuálně vlastním feldu 1.3 MPI. Je ve stavu, kdy jsem dostal technickou, ale začína ji prožirat koroze na blatnikach a navíc se s ní přítelkyně boji jezdit (nemá cenu rozebírat)...další věc je, že je pro nás menší (2 psi, vždycky plný auto věci, když jedeme na víkend k rodičům, popřípadě v létě na dovču), v dohledné době ji čekají rozvody, palivové a brzdové trubky a bůh ví co ještě. Toť k tomu proč jsem se uchýlil pro rozložení se po něčem jiným.

Problém je, že ještě chvíli budu student jen s částečným úvazkem, a tak se musím vejít do 50 000. Předpokladam, že by teda bylo ideální 30k a zbytkem to dát do "picu".

Jde ó to, aby auto vydrželo třeba 8 let max, bylo lehce a levné udržitelný při životě, aspoň trochu bezpečný (mělo by asi zazit už i děti), nebylo totálně vyrezly a co největší. Motorizaci a vzhled mám úplně na párků, snad jen jsem víc pro benziny. Musí žrát co nejmíň a musí to kdokoliv opravit případně vyměnit na koleni. Vzdálenosti spíše větší- dálnice100km+, občas město.

Vyjezdenej jsem si myslím na můj věk až až, brigádě dělám řidiče po Praze, najezdil jsem se snad v desítkách modelech, ale jinak vim o autech prd + co si přečtu na netu. Vlastně by my ta 1.3 MPI stačila, kdyby byla Felda v kombiku, měla posilovač a aspoň základní airbagy a nebyl to ten papír před faceliftem.

Dost jsem slyšel chválu na motory 1.6 co se dávali do Focusů a Mondeí, ale ty auta jsou prý dost shnilý. Potom uvažuju nad 1.4i (asi spis 55kw) ve Fabce, ale přijde mi, že si ty Škodovky držej proti konkurencí cenu jak iPhony :/.

Co si o tom myslíte? Díky moc, za jakoukoli poznámku!!
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 14.12.2017 06:44, re
tak já myslel že chceš větší auto a ty píšeš o fabii....


osobně za tuhle cenu:

Renault Megane I po fl - benzin, motor 1.4/1.6
Renault Megane Scenic po fl - benzin, motor 1.4/1.6
Citroen Xsara po fl - benzin 1.4/1.6
Citroen Xsara Picasso - benzin 1.6
Opel Zafira - benzin 1.8
Toyota Corolla E11 - benzin, motor 1.4/1.6

Spíš než jaký model hledej kus v co nejlepšim stavu, to je samozřejmý.
Bazaristům se vyhni a hledej v soukromé inzerci.
Dá se i za tyhle peníze sehnat slušné auto, ale musíš každý den sledovat inzeráty, ty pěkné kousky jsou pryč hned.
Pro příklad kolega sháněl Xsaru po fl a měl na to 30 tis., sledoval inzerci asi půl roku, nakonec sehnal opravdu pěkný udržovaný kousek po starém pánovi za tyto peníze. Takže se dá, chce to jen trpělivost a neuspěchat to.
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 14.12.2017 14:02, RE: re
Humusus napsal:
tak já myslel že chceš větší auto a ty píšeš o fabii....osobně za tuhle cenu:Renault Megane I po fl - benzin, motor 1.4/1.6Renault Megane Scenic po fl - benzin, motor 1.4/1.6Citroen Xsara po fl - benzin 1.4/1.6Citroen Xsara Picasso - benzin 1.6Opel Zafira - benzin 1.8Toyota Corolla E11 - benzin, motor 1.4/1.6Spíš než jaký model hledej kus v co nejlepšim stavu, to je samozřejmý.Bazaristům se vyhni a hledej v soukromé inzerci.Dá se i za tyhle peníze sehnat slušné auto, ale musíš každý den sledovat inzeráty, ty pěkné kousky jsou pryč hned.Pro příklad kolega sháněl Xsaru po fl a měl na to 30 tis., sledoval inzerci asi půl roku, nakonec sehnal opravdu pěkný udržovaný kousek po starém pánovi za tyto peníze. Takže se dá, chce to jen trpělivost a neuspěchat to.


Ještě bych doplnil například Opel AstraVectra kombi. Ja jsem koupil Vectru kombi 1,8 LPG za 17 tis + 3 tis ekodan a auto bylo vyjjimecne totalne bez investic, coz je zazrak, dve sady pneu, olej i rozvody zanovni. Takze za 20 tis super kauf. Koroze byla jen povrchova na lemech blatniku, jinak ok. I za tu cenu jelo jak na benzin tak LPG v pohode. Takze krome aut vyse urcite doporucuji se mrknout. A jak se psano vyse, nezalezi na značce, jdete po stavu auta. Dnes se opravdu za 30 tis daji koupit docela dobry auta, která ještě poslouzi. Meganu kombi za tu cenu je hodne a po nejake rodince, co se o to starala s laskou to ještě poslouzi. Fabii bych se vyhnul, drahe a male. Ještě super auticko je Peugeot 406 kombi, po faceliftu hezke, pohodlne a hlavne prostorne, jak kufr tak prostor pro cestujici. Ja osobne bych dnes za tu cenu volil prave 406, která je o kategorii vetsi nez megane a ostatní auta. Pokud vam jde o prostor.
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 14.12.2017 21:42, Větší auto nebo malé auto?
Když chceš větší auto tak nechápu proč píšeš o Fabii a pokud ti stačí trpaslík tak to máš říct hned, protože takto těžko radit vybíral bych mezi 406, Vectrou, Lagunou, nějaká pěkná Xantia by taky mohla být ještě dobrá
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Pátek 15.12.2017 01:25, peugeot
Když seženeš zachovalou 406, budeš chrochtat blahem, auto téměř nerezne, mechanici ho znají a není na něm žádný průser. Píšeš sice o benzínu, ale tady ani s HDI neuděláš chybu.
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 15.12.2017 18:11, HDI
Opravdu lze HDI doporučit??? No nevím, bych se spíš HDI vyhnul u tak starého auta.
reagovat
Kornaz
počet příspěvků65
datum registrace15.04.2017
Sobota 16.12.2017 01:38, RE: HDI
citace:
reakcia na: wumpy, 15.12.2017 18:11 (Opravdu lze HDI doporučit??? N ...)


Pre mladeho jantara jedine 2.5 v tedeicku trebars passat
reagovat
ewing1
počet příspěvků46
datum registrace29.05.2009
Pondělí 18.12.2017 08:59, VOLVO 940
Doporučuji koupit Volvo 940 s benzínovým motorem. Hůř se shání, ale je to kvalitní, pohodlné a prostorné vozidlo. Hlavně je hodně spolehlivé.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 18.12.2017 12:36, RE: VOLVO 940
ewing1 napsal:
Doporučuji koupit Volvo 940 s benzínovým motorem. Hůř se shání, ale je to kvalitní, pohodlné a prostorné vozidlo. Hlavně je hodně spolehlivé.


Ty jsi jak Boban, ty máš volva a on fordy, to je prostě jistota
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Úterý 19.12.2017 19:07, RE: HDI
wumpy napsal:
Opravdu lze HDI doporučit??? No nevím, bych se spíš HDI vyhnul u tak starého auta.


Je spousta věcí, které se mohou na starém autě rozbít. A zrovna HDI s Bosch commonrailem je jedna z nejrozumnějších naftových ojetin - pokud pominu fakt, že stav kritických součástí jde celkem dobře odhadnout, případná oprava starého HDI stojí dnes pakatel.

Je dobré si uvědomit, že v běžném rozmezí otáček (1500-3000) mají všechny HDI (i to nejslabší) stejně nebo více výkonu než jakýkoliv čtyřválcový atmo-benzín. Spotřeba je pak průměrně o 2 litry nižší.

Nejvíce ušetříš, když najdeš průběžně servisovaný kus. Jaký má nájezd a co tam je za motor je pak z pohledu nečekaných vícenákladů kupodivu málo podstatné.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.