0
zpět
 

diskuze k tématu: Vadny termostat peugeot 206

kategorie zařazení tématu: poradna, ostatní, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
Marketka
počet příspěvků1
datum registrace18.11.2016
Pátek 18.11.2016 11:38, Vadny termostat peugeot 206
Zdravím chtěla bych se poptat na termostat při jízdě se auto nezahřeje více jak na 70-75 stupňů a když vozidlo stojí tak se teplota vyšplhá na 90 a začne chladit ale takovým způsobem že to šíleně dělá rachot jako kdyby ta vrtule o něco mlátila prostě jako by to auto chtělo vybuchnout jelikož jsem holka tak bych potřebovala nějakou radu děkuji. Jinak je to 1.1. 44kw. R.v.2000
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pátek 18.11.2016 13:56, RE
Ch. kapaliny je tam dost ze jo?

bez dilenskyho vybaveni s tim moc nenadelas. Muze to byt budto cidlo teploty chladici kapaliny, nebo termostat v rozvodu chladici kapaliny.

To by chtelo spis videt, budto opravdu spatne funguje chlazeni a potom je to nejspis termostatem, ale spis to vidim tak, ze jen senzor teploty ch. kapaliny posila nesmyslny udaje.

Jelikoz je to nejspis jen NTC termistor, bude na jeho vyslednej udaj mit vliv prechodovej odpor v konektoru apod, takze klidne muze stacit jen vycistit konektor..


reagovat
pakr
počet příspěvků3
datum registrace14.01.2015
Pondělí 21.11.2016 19:42, termostat 206
Přikláním se ke špatnému termostatu,plus něco ve vrtuli chladiče, protože ta je ještě před chladičem.
Signál z čidla teploty jde do řídící jednotky a pak na palubní desku.Takže já bych vyměnil termostat , zkontroloval větrák chladiče a přes PC zjistil jestli údaje o teplotě na palubní desce a v ŘJ jsou přibližně stejné.V opačném případě vyměnit čidlo,pokud nepomůže tak je problém v řídící jednotce.

( problém s teplotou a ŘJ je osobní zkušenost, vyřešeno výměnou všeho možného a nakonec i jednotky)
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 22.11.2016 09:11, RE: Vadny termostat peugeot 206
Marketka napsal:
Zdravím chtěla bych se poptat na termostat při jízdě se auto nezahřeje více jak na 70-75 stupňů a když vozidlo stojí tak se teplota vyšplhá na 90 a začne chladit ale takovým způsobem že to šíleně dělá rachot jako kdyby ta vrtule o něco mlátila prostě jako by to auto chtělo vybuchnout jelikož jsem holka tak bych potřebovala nějakou radu děkuji. Jinak je to 1.1. 44kw. R.v.2000


Ahoj, mám přesně stejného pežota, až na ten rachot mi to dělal dosluhující termostat + chyběla chladící kapalina Je to jak to tady píšou chlapi, takže navštívit aspoň trochu slušného automechanika, termostat je vyměněn za pár minut, chladicí kapalina dolita ještě rychleji.
Pak se podívat co rachotí na tzv..sahaře(velká vrtule co pomáha chladit vzduchem chladič) atd...
Po výměně temorstatu může chvíli teplota kolísat, než si to "sedne"....
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 22.11.2016 12:00, RE: Vadny termostat peugeot 206
Marketka napsal:
Zdravím chtěla bych se poptat na termostat při jízdě se auto nezahřeje více jak na 70-75 stupňů a když vozidlo stojí tak se teplota vyšplhá na 90 a začne chladit ale takovým způsobem že to šíleně dělá rachot jako kdyby ta vrtule o něco mlátila prostě jako by to auto chtělo vybuchnout jelikož jsem holka tak bych potřebovala nějakou radu děkuji. Jinak je to 1.1. 44kw. R.v.2000


V podstatě tady vše už zaznělo. Problémy jsou 2:
1) termostat nedovírá, takže se motor zahřeje na provozní teplotu až v okamžiku, kdy auto zastaví, ale to se ohřeje celá vodní náplň, a proto sepne ventilátor.
2) ventilátor má buď vadné ložisko, nebo lopatkám něco zavazí a drnkají do toho. Zkusil bych na studeném vypnutém motoru zkontrolovat volnost chodu ventilátoru rukou a pokud někde vrtule vázne, tak odstranit překážku a pokud jde o ložisko (vrtule se ničeho nedotýká, ale otáčení klade alespoň v jednom místě citelně větší odpor nebo je slyšet zvuk), tak to znamená vyměnit ventilátor. Možná chvilkově pomůže použít kolem hřídelky nějaké mazadlo ve spray. Tím už se nic nemůže zkazit.
reagovat
pakr
počet příspěvků3
datum registrace14.01.2015
Pondělí 28.11.2016 20:35, termostat
můžu se zeptat, jak dopadla oprava?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.