0
zpět
 

diskuze k tématu: V Česku jezdí přes 1,2 mil. Škodovek. Proč?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.03.2005 08:21, bez předmětu
V každém takovém podobném článku se píše pořád dokola, jak lidé nakupují raději starší auta nebo nemovitosti, než auta nové. Proč už někdo neřekne pravdu, že lidé na to prostě nemají peníze!! Hlavně ti mladí. Já jsem z moravy, prům. plat je tu okolo 13tisíc hrubého /s VOŠ/, tak si každý dokáže spočítat, že když se zaplatí nájem nebo hypotéka, peníze na jídlo a nedej bože mají ještě dítě, tak prostě na nějaké nové auto nezbyde ani koruna a pokud jim nepomůžou rodiče, tak nemají ani tu ojetinu. Proč se někdo nezeptá obyčejných lidí, proč si nekoupí nové auto a ne nějakého manažera, který vydělává 5x tolik! Uvědomte si, že dněšní platy nejsou adekvátní cenám nových automobilů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.03.2005 09:55, RE: bez předmětu
Jaroslav napsal:
V každém takovém podobném článku se píše pořád dokola, jak lidé nakupují raději starší auta nebo nemovitosti, než auta nové. Proč už někdo neřekne pravdu, že lidé na to prostě nemají peníze!! Hlavně ti mladí. Já jsem z moravy, prům. plat je tu okolo 13tisíc hrubého /s VOŠ/, tak si každý dokáže spočítat, že když se zaplatí nájem nebo hypotéka, peníze na jídlo a nedej bože mají ještě dítě, tak prostě na nějaké nové auto nezbyde ani koruna a pokud jim nepomůžou rodiče, tak nemají ani tu ojetinu. P...
Kupní síla je jedna věc, ale když nejste spokojený se svým příjmem, můžete se odstěhovat do většího města, zvýšit si kvalifikaci, udělat si praxi a uvidíte sám, že si brzy nové auto budete moci dovolit. Je to jen na vás a na chuti něco udělat se svým životním standardem!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.03.2005 10:57, RE: bez předmětu
Matěj napsal:
Kupní síla je jedna věc, ale když nejste spokojený se svým příjmem, můžete se odstěhovat do většího města, zvýšit si kvalifikaci, udělat si praxi a uvidíte sám, že si brzy nové auto budete moci dovolit. Je to jen na vás a na chuti něco udělat se svým životním standardem!
To je sice pekne, ale stejne se musim smat. Uvedomte si, ze kupni sila populace se sklada ze sirokeho spektra lidi nejruznejsich vekovych kategorii, vzdelani, profesi a zkusenosti. Proto je vcelku logicke, ze ne kazdy, kdo se prestehuje do vetsiho mesta a rekvalifikuje se, tak ma stejnou sanci na ziskani potrebne praxe (napr. i v zahranici) a nasledne take vyssiho prijmu. Zkratka moznosti nemaji vsichni stejne a souhlasim s nazorem, ze ceny novych aut jsou opravdu neadekvatni vzhledem k prijmum sirokych vrstev nasich obcanu. A popravde osobne bych si take poridil spise nekolik let starou ojetinu, s cimz mam velmi dobre zkusenosti. Proc kupovat novou Fabii, kdyz za jeji zakladni cenu mam napr. nekolik malo let stary VW Passat s modernim turbodieselem, podstatne pohodlnejsi a prostornejsi auto s lepsi vybavou a podobnou spotrebou? Jisteze koupe ojeteho auta "smrdi" trochu rizikem, ale osobne si na to riziko troufam a kdo ne, pro toho preci existuji spolecnosti, ktere mu poskytnou nejruznejsi zaruky a o vozidlo i o nej se postaraji podobne jako prodejce noveho auta.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.03.2005 12:24, RE: bez předmětu
AnderN napsal:
To je sice pekne, ale stejne se musim smat. Uvedomte si, ze kupni sila populace se sklada ze sirokeho spektra lidi nejruznejsich vekovych kategorii, vzdelani, profesi a zkusenosti. Proto je vcelku logicke, ze ne kazdy, kdo se prestehuje do vetsiho mesta a rekvalifikuje se, tak ma stejnou sanci na ziskani potrebne praxe (napr. i v zahranici) a nasledne take vyssiho prijmu. Zkratka moznosti nemaji vsichni stejne a souhlasim s nazorem, ze ceny novych aut jsou opravdu neadekvatni vzhledem k prijmum ...
Pravdu máte v tom, že než nové auto, to raději ojetinu, ale spousta lidí se bojí koupit něco "bez záruky", protože např. 200 000 Kč si šetřili celý život a media jsou plná upozornění typu: nekupujte ojetiny, to já ji koupil a podívejte se jak jsem dopadl...
Prostě já osobně preferuji ojetinu na protiúčet od dealera. Do bazaru bych nešel!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.03.2005 11:52, bez předmětu
Ty si opravdu matěj. To mi chceš jako říct, že když si budu chtět koupit novou fábii, tak se mám přestěhovat k vůli tomu třeba do Prahy? To nemyslíš vážně. A s tou kvalifikací, mám dopravní prům. + VOŠ, což si myslím, že není zrovna málo a taky si uvědom, že každý němůže být MANAGER, kdo by na ně dělal? To nemá opravdu smysl se o tomto tématu s tebou bavit, ty si úplně mimo realitu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.