zpět

diskuze k tématu: Trochu jina pomoc s vyberem auta.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, ostatní
Lanx
počet příspěvků6
datum registrace09.07.2016
Neděle 10.07.2016 16:05, Trochu jina pomoc s vyberem auta.
Zdravim vás, mám trochu neobvyklou prosbu o pomoc s výběrem auta. Nechci, ale poradit žádný konkrétní model, ale spíš zjistit, kolik pro mě má smysl do auta vrazit, budu si na nej tak jako tak půjčovat(od známého, žádný leasing) a jsem ochotný do toho dat od 100 do 300.
Bude to moje první auto. Něco málo už jsem po republice odjezdil ale řídím teprve druhy rok (26let)v různých vozech (služebáky, půjčená auta od punta a feldy, přes b5 passata na plyn k trojkové oktávce s automatem). O co mi jde:
Nechci to na žádné závodění, ale nechci se ve čtyřech pasažérech bát předjíždět nebo při si jízdě do kopce moci zatím potykat s předjížděným traktoristou.
Chci max párkrát ročně autem na dovolenou, takže spolehlivost, ale dá se spolehlivost koupit, nebo pojistit?
Co týden přejíždět mezi Brnem a východními Čechami, výlety atd. Do prace se dopravuji jinak.
Bezpečnost, pohodlí a abych se za to auto nemusel stydět.
Vozit 60kg psa.

A teď moje dotazy:
Dá se auto za 100 s pořádným servisem před odjezdem považovat na pár tisíc kilometrů za spolehlivé? A auto za 300? A za mega?
Je úvaha, že když koupím auto za 100 a za pár let až bude jeho čas a koupím další za 100, je lepší jednou investovat, 200, pak ho za 100 prodat, přidat 100 a koupit další za 200, správná úvaha?
Diesel nebo benzin?
Vyplatí se jít do starší prémie? Dá se V50 považovat za prémii?
Má havarijko alespoň na dobu splácení u staršího auta smysl?
Co si myslite o autech po operativním leasingu?
Díky za reakce.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.