0
zpět
 

diskuze k tématu: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
bonzo
počet příspěvků2
datum registrace19.05.2018
Sobota 19.05.2018 11:50, výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
Zdravím všechny,
snažím se vybrat pokud možno "nové" auto pro dva lidi (mladý pár) kolem 270 tisíc. Pod pojmem "nové" si představuji nějaké nejlépe skladové, předváděcí či ověřené s minimálním nájezdem (do 20 tis kilometrů). Auto by mělo sloužit především k jízdě po městě a k občasným delším výletům.
Mezi mé favority zatím patří toyota yaris, suzuki swift, fabia, rapid spaceback.
U rapidu mě láká jen to, že se přeci jen jedná o větší auto s větším prostorem, což se občas může hodit, když chce člověk něco převážet, nebo vézt někoho vzadu.
Jde mi ale především o to, aby auto bylo co nejspolehlivější. V tomto ohledu bych právě trochu více věřil japonským autům.
Jaký je váš názor? Zkušenosti s těmito vozy velice ocením (zvláště s novým suzuki swift).

Díky
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Sobota 19.05.2018 15:42, Re...
Swift 1.2 má kamarad už druhou, obě koupené jako nové. Jezdí celkem dost a žádné zavady. Yaris 1.5 má kolega, také bez závad. Fabii 3 soused, po 90 tis. km začíná zlobit převodovka.
Osobně bych se v tomto segmentu držel Japonců, pokud potřebuješ víc místa tak koukni po aurisu.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 22.05.2018 16:05, RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
citace:
reakce na: bonzo, 19.05.2018 11:50 (Zdravím všechny,snažím se vybr ...)


Ahoj, přikláním se k tomu, co píše Humusus. Ti japonci jsou výdrží jinde. Možná bych z evropských aut přidal Ford Fiesta s atmosférou 1.25/1.4 či VW Polo minulé generace s osvědčenou atmosférou 1.4. To platí i pro Golf VI.
Málem bych zapoměl na Hondu Jazz, i jako ojetina stojí za zvážení

Rapid Spaceback 2016 1.2 TSI mám doma. I slabší verze 66kw jede parádně. Jenže nevím co si mám myslet o kvalitě, když uvážíš můj seznam reklamací: kompresor klimatizace, palivové čerpadlo, ohnutý spojkový pedál, vrzající plynový pedál(některým se i zasekává), vrzající přední náprava v plném rejdu, pazvuky od motoru... Na dva roky starý vůz je toho prostě moc a nejsem sám, doporučuji pročíst si oficiální Škoda forum.
Co se týká praktičnosti, jízdních vlastností a 400l kufru, žádné malé auto toho nenabídne tolik. S tvým rozpočtem seženeš přímo u škody ročník cca 2016 ve velmi dobré výbavě, ale bral bych jedině s prodlouženou pětiletou zárukou, ať nejsi překvapený, co vše za díly budeš měnit První lidé s větším nájezdem rovněž hlásí poddimenzované silenbloky motoru, převodovky, což jsou pěti i více tisícové částky 2016+5 = 2021 a pak jedině prodat no Není divu, že ceny Rapidů klesají daleko více, než např. R. Clio
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 22.05.2018 16:05, RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
Pardon, nějak se zblbnulo přidávání příspěvku
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 25.05.2018 10:10, RE: RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.05.2018 16:05 (Ahoj, přikláním se k tomu, co ...)


Dobrý den, napište prosím o svém Rapidu recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost . Děkujeme a mějte pohodové jaro!
reagovat
bonzo
počet příspěvků2
datum registrace19.05.2018
Středa 30.05.2018 09:49, RE: RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
citace:
reakce na: BobanHTP, 22.05.2018 16:05 (Ahoj, přikláním se k tomu, co ...)


Díky za reakci, především za zkušenosti s rapidem. Oficiální fórum jsem taky pročetl a narazil jsem přesně na podobné věci jako zmiňuješ.
Honda Jazz by byla super, ale je mimo rozpočet, jedině jako dost ojetá a moc jich navíc z nepochopitelných důvodů (je to super auto) není.

Ještě, co říkáte na novou Kiu Rio? Nevypadá nejhůř, navíc ta jejich 7 letá záruka, o které jsem ale zase taky slyšel, že není tak úplně super. Má někdo zkušenosti s tímto vozem?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 30.05.2018 10:47, RE: RE: RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
citace:
reakce na: bonzo, 30.05.2018 09:49 (Díky za reakci, především za z ...)


Ahoj, můj kamarád má Kia Rio 2012 1.25, kupovanou jako novou. Bohužel mu před rokem odešel motor, tak nakonec sehnal někde v Polsku z bouračky. Záruka nebyla uznáva, protože přijel jednou na povinnou výměnu oleje o měsíc později.
Jinak je to za dané peníze příjemné auto, jen si raději více zjísti na foru Kie jak je to s tou poruchovostí motoru 1.25. Co se týká dynamiky, kultiovavnosti a spotřeby, za mě je to jeden z nejlepších motorů malého obsahu. Je to naštěstí 4-válec. Jede mnohem lépe než podobné motory od konkurence.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 30.05.2018 11:09, RE: RE: RE: RE: výběr auta kolem 270tis - yaris, swift, fabia, rapid?
citace:
reakce na: BobanHTP, 30.05.2018 10:47 (Ahoj, můj kamarád má Kia Rio 2 ...)


mě osobně 7 letá záruka naopak odrazuje, povinnost jezdit 7 let na předražené servisní prohlídky... ať si to nechají
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 30.05.2018 11:19, Jestli Kiu tak CEED, mírně ojetou od dealera
Ahoj Bonzo, tak mě napadlo, podívej se na nabídku ojetin přímo u Kie, májí to na svém webu.
Co se týká spolehlivosti, vem raději rok, dva, tři starou Kiu Ceed 1.4/1.6 od dealera, je to kvalitativně o třídu výše než Rio, Fábie apod.. Rio se vyrábí v Asii, takže neriskoval bych to
Ceed je dospělé auto segmentu C, vyrábí se na Slovensku a můj soused jej má asi 4 roky bez sebemenšího problému.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.