0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Yaris 1.0 VVTi

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 08:46, chyba
V tabulce mate misto motoru 1.0 uveden 1.3 - pro vykon 50 kW
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 10:29, RE: chyba
Milan napsal:
V tabulce mate misto motoru 1.0 uveden 1.3 - pro vykon 50 kW
Děkuji za upozornění. Skutečně první v tabulce má být 1.0
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 11:08, Yaris Turbo
Mam ten dojem, ze se Yaris delal i jako 1.5 turbo o vykonu 110kw.
Je to tak?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 11:09, RE: chyba
Milan napsal:
V tabulce mate misto motoru 1.0 uveden 1.3 - pro vykon 50 kW
a jiz je take opravena :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 13:01, dobra volba
Yarise můžu jenom doporučit. Najel jsem s ním (jako služební vůz) 130tkm a kromě standartních věcí typu brzdové obložení apod. se nic neměnilo. Pouze jednou během čtyř let, co jsem ho používal, jsem musel měnit žárovku v zadní svítilně Jinak motor 1,0 bez chyby pružný, do města ideální. Průměrnou spotřebu jsem měl kolem 6ti litrů. Když jsem zkoušel jet na spotřebu, dostal jsem se v Praze pod 5 litrů. Ale to jsem jezdil jak lenochod. Každopádně vřele doporučuji...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 13:53, RE: Yaris Turbo
Pavel napsal:
Mam ten dojem, ze se Yaris delal i jako 1.5 turbo o vykonu 110kw.
Je to tak?
Yaris se dělal s 1,5 turbo pod zkratkou TTS, měl 110kW, byla to ale jenom limitovaná serie, co já vím, tak se prodával jen na vybraných trzích, třeba ve Švýcarsku (ani v Německu myslím nebyl nikdy v oficiální nabídce), v přepočtu stál cca 680 tis.Kč. (dělal se s 3 i 5 dveřmi).
Mezi ojetinami je to naprostá rarita.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.02.2006 14:00, RE: chyba
Jakub - TipCars.com napsal:
a jiz je take opravena :)
Super
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 12:26, 173km/h
Yaríska musim pochválit, mému tatíkovi sloužil 2 roky jako služebák bez jediné závady. Na svůj objem je motor opravdu skvěle živý a málo žere. (ve srovnání s Fabkou a Matizem). Dokonce se mi z něj na rovince na dálnici se 3 lidmi na palubě podařilo vymačkat tachometrových 175km/h. Teď máme Corollu 1,4 a zvládá tachometrově i 200 a otec při klidné jízdě (200 jezdim jen já) má kombinovanou spotřebu 6.9 litru. VVti jsou skvělý motory.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2006 12:27, RE: 173km/h
Martin napsal:
Yaríska musim pochválit, mému tatíkovi sloužil 2 roky jako služebák bez jediné závady. Na svůj objem je motor opravdu skvěle živý a málo žere. (ve srovnání s Fabkou a Matizem). Dokonce se mi z něj na rovince na dálnici se 3 lidmi na palubě podařilo vymačkat tachometrových 175km/h. Teď máme Corollu 1,4 a zvládá tachometrově i 200 a otec při klidné jízdě (200 jezdim jen já) má kombinovanou spotřebu 6.9 litru. VVti jsou skvělý motory.
Zapomněl jsem napsat že Yaris byl opravdu litrový a né 1,3.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 26.02.2006 16:38, RE: 173km/h
Martin napsal:
Zapomněl jsem napsat že Yaris byl opravdu litrový a né 1,3.
Mam Yaris 1.0, a na dalnici 165 tachometrovych jede, ale rozhodne ne po rovince. Potrebuje k tomu docela prudky kopec a o nejakem rizeni se neda mluvit.Je to neovladatelny projektil. Ale kdyz tady nekomu jezdi stejne vykonna Fabia bez problemu 200km/h, tak se nebudu nicemu divit.Jinak zadny problem. Bez poruchy a prumerna spotreba 5.2-5.8 litru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.08.2006 13:59, max. rychlost
anonym napsal:
Mam Yaris 1.0, a na dalnici 165 tachometrovych jede, ale rozhodne ne po rovince. Potrebuje k tomu docela prudky kopec a o nejakem rizeni se neda mluvit.Je to neovladatelny projektil. Ale kdyz tady nekomu jezdi stejne vykonna Fabia bez problemu 200km/h, tak se nebudu nicemu divit.Jinak zadny problem. Bez poruchy a prumerna spotreba 5.2-5.8 litru.
Mám yariska 1.0 VVTi r.v. 99
na dálnici z mírného kopce 175 km/h, ještě by to šlo trošku více, neovladatelný projektil ro ale rozhodně nebyl. Celkem v klidu... naopak vůbec a obecně mám z toho auta pocit, že je vevnitř tak nějak komfortní a dává pocit jako ve větších vozech - tedy že v reálu jedete už celkem dost rychle a vám se to vevnitř vůbec nezdá.
Jinak - maximalně super auto, ale za hlavního předpokladu: každý musí vědět, na co svoje auto chce. Čili není možné diskutovat třeba u Yariska, že je 1.0 slabá a že to má malý kufr. Jak říkám - účelově přesně vědět, na co TO chci !
btw: spotřeba dlouhodobě 4.8 - 5.3 a jezdím tak normálně (a jsme přesne u toho, proč sem Yardu bral - spotřeba, spolehlivost, případně malá pojistka 1800,-). Když chci a jedu volně, tak 4.5/100km v klidu, a když přitlačím, tak třeba kolem 6.0.
Nemohu jen doporučit
Zvláště pro lidi, co přejdou na Yariska třeba ze stejně starého nebo i mladšího roku výroby Saxa, 106 tky nebo Corsy - - Yaris vnitřním prostorem a pocitem řidiče i spolujezdců naprosto JINÁ LIGA. Do každého rohu prostorné kabiny je to daleko a všude MÍSTA JAK PRASE
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 03.09.2006 19:38, Ojety yaris
Premyslim nad yarisem na jezdeni po meste do prace a jednou za tyden k rodicum cca 40 km jedna cesta. Na co si dat pozor pri 120 000 km a na co se zamerit pri koupi? Moc dekuji za rady.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.