0
zpět
 

diskuze k tématu: levné auto na dojíždění

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla
Snaky
počet příspěvků3
datum registrace30.10.2013
Středa 30.10.2013 12:43, levné auto na dojíždění
Dobrý den,
prosím o radu po čem se dívat. Jde mi především o levné provozní náklady, auto může být malé, může být 3-dvéř... Budu s ním dojíždět do práce - trasa Znojmo - Brno tj cca 2x 65 km max. třikrát v týdnu plus pojížďky po okolí Znojma do 50 km + město (nákupy, úřady...)
Poohlížím se po jedničkových objemech Suzuki swift, Opel Corsa... případně by se mi líbil yaris... ale limitem je cena do 25000.

Otázka je zda pro tyto podmínky nekoukám blbě... Vím, že výkonově se mi to líbit nebude, ale jde opravdu jen o to jezdit co nejlevněji - tedy malá spotřeba a spolehlivost.

Díky za rady.
Radka.
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 30.10.2013 13:13, levné auto
Dobrý den,
osobně bych to seřadil yaris, swift, corsa co se týče spolehlivosti....nic méně při Vašem cenovém limitu, bude asi stejně nejlepší se ohlížet na stav jednotlivého kusu vozidla. Takže si vemte mechanika a pořádně si to nechte prohlédnout, protože při takovém stáří vozidla se už nedá spoléhat jen kvalitu vozu. Zároveň počítejte, že vstupní investice po koupi bude bez problému dalších 10 tisíc.
reagovat
Snaky
počet příspěvků3
datum registrace30.10.2013
Středa 30.10.2013 14:28, levné auto
Jasný to celkem chápu... šlo mi spíš o to jestli se dívám vzhledem k používání po správné kategorii (1.0 motory) nebo se mám pohlížet po něčem jiným, třeba naftě... počítám ročně, že by to mohlo najet tak kolem 30000 km.
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 30.10.2013 21:12, levné auto
Jestli jezdíte dalnice tak 1.0 hold bude slabý motor a spotřeba bude stejná či vetší než u silnějších.
Při Vašem ročním nájezdu by byl diesel rozhodně lepší variantou, ale za cenu 25 tisíc bude mít auto jako diesel několik stovek tisíc kilometrů za sebou. A náklady ušetřené za PH. by byly ta tam.
Takže jestli najdete auto s motorem o objemu 1.4 či tomu podobné a bude v dobrém stavu tak se toho nebojte Jedinou možnou úsporu bych viděl v už přestavěném autě na LPG.

Přeju hodně štestí.
reagovat
roman.hrdlicka
počet příspěvků22
datum registrace30.10.2013
Středa 30.10.2013 22:39, bude to drahé
levné auto seženeš, ale pak do něj budeš pořád vrážet peníze. není lepší si počkat a trochu našetřit? přece jenom 30tkm není zanedbatelný a auto se ti bude sypat pod rukama. když už, snaž se vybrat auto s ověřenou historií, aby ses pokud možno vyhnul bouraným kusům. zjisti si taky najetý km. pokud bude auto stočený (což je pravděpodobný), můžeš aspoň prodejce donutit ke zlevnění.

btw motor 1.0 na dálnici ? - to tě brzo začne štvát.
reagovat
Snaky
počet příspěvků3
datum registrace30.10.2013
Středa 30.10.2013 23:26, kolik našetřit
Nojo, jenže kolik tak našetřit, aby se to nesypalo a stálo to zato? Problém je, že přepravovat se potřebuju už tak měsíc a zadlužovat se nechci...

Ale ta částka mě zajímá do budoucna... nepočítám s tím, že mi to co teď pořídím vydrží dýl jak dva roky.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.