0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Verso 2.0 D-4D - stará známá v novém

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 11:12, Diky za recenzi...
Celkem dobra recenze, diky. Jen mi posledni dobou unika, proc si vubec porizovat takoveto "MPV" krome toho, ze je to proste vetsi a nekomu to muze navodit pocit jistoty a bezpeci (vetsinou zcestne). Kdyz to vse srovnam s kombikem nizsi stredni tridy, tak mi z toho vychazeji lip ty kombiky: lepsi jizdni vlastnosti, nizsi spotreba, nizsi ostatni provozni naklady, zavazadlovy prostor mozna i lepsi (Megane II, Focus I 520 litu!!! - kde je teda vyhoda MPV? Navic kdyz to ma takhle jednoduchou zadni napravu? ). Navic jsem ted cetl, ze v tom Versu jsou vpredu kratke sedaky, takze i vnitrni pohodlli nejspis srovnatelne (osobni zkusenost jen se starsim Scenicem to potvrzuje). Jedina vyhoda nejspis bude misto vzadu a vice odkladacich skrinek v interieru. Pomozte mi prosim najit nejake duvody proc si koupit takoveto "MPV" a nikoli kombika nizsi stredni tridy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 11:38, RE: Diky za recenzi...
bigbadaboom napsal:
Celkem dobra recenze, diky. Jen mi posledni dobou unika, proc si vubec porizovat takoveto "MPV" krome toho, ze je to proste vetsi a nekomu to muze navodit pocit jistoty a bezpeci (vetsinou zcestne). Kdyz to vse srovnam s kombikem nizsi stredni tridy, tak mi z toho vychazeji lip ty kombiky: lepsi jizdni vlastnosti, nizsi spotreba, nizsi ostatni provozni naklady, zavazadlovy prostor mozna i lepsi (Megane II, Focus I 520 litu!!! - kde je teda vyhoda MPV? Navic kdyz to ma takhle jednoduchou zadni na...
Co třeba vzadu samostatná sedadla? Pro 3 děti v sedačkách luxus...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 15:12, RE: Diky za recenzi...
bigbadaboom napsal:
Celkem dobra recenze, diky. Jen mi posledni dobou unika, proc si vubec porizovat takoveto "MPV" krome toho, ze je to proste vetsi a nekomu to muze navodit pocit jistoty a bezpeci (vetsinou zcestne). Kdyz to vse srovnam s kombikem nizsi stredni tridy, tak mi z toho vychazeji lip ty kombiky: lepsi jizdni vlastnosti, nizsi spotreba, nizsi ostatni provozni naklady, zavazadlovy prostor mozna i lepsi (Megane II, Focus I 520 litu!!! - kde je teda vyhoda MPV? Navic kdyz to ma takhle jednoduchou zadni na...
Tak co třeba variabilita - možnost polohovat, sklápět nebo i demontovat sedadla. Můžu tak upřednostnit "živý" nebo "mrtvý"náklad. Ty dětské sedačky zmínil už kolega výše. Je to prostě, alespoň dle mého názoru, několik rodinných vozů v jednom - záleží jen jak se zrovna uspořádá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 15:18, RE: Diky za recenzi...
Pavlik napsal:
Tak co třeba variabilita - možnost polohovat, sklápět nebo i demontovat sedadla. Můžu tak upřednostnit "živý" nebo "mrtvý"náklad. Ty dětské sedačky zmínil už kolega výše. Je to prostě, alespoň dle mého názoru, několik rodinných vozů v jednom - záleží jen jak se zrovna uspořádá.
Tak jestli jsem četl dobře, tak ty sedačky se zrovna vymontovat nedají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 15:20, Já nevím
Přejetí plné čáry 7 bodů. Tady je zdokumentováno nejen přejetí, ale i odstavení v protisměru a jako perla na závěr postavení vozidla napříč přes oba jízdní pruhy za zatáčkou na vlhkém asfaltu. Dotaz pro redaktora - měl jste zaištěn odklon provozu ze silnice pro účely fotografování?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 15:59, RE: Diky za recenzi...
Pavlik napsal:
Tak co třeba variabilita - možnost polohovat, sklápět nebo i demontovat sedadla. Můžu tak upřednostnit "živý" nebo "mrtvý"náklad. Ty dětské sedačky zmínil už kolega výše. Je to prostě, alespoň dle mého názoru, několik rodinných vozů v jednom - záleží jen jak se zrovna uspořádá.
no, jak jsem psal "krome mista vzadu"....variabilni sedacky jsou dokonce i v nekterych normalnich autech nizsi stredni tridy, pokud si dobre pamatuju, tak treba M3. A 3 sedacky pro decko jdou snad (doufam) namontovat do vetsiny normalnich aut. Vyhodou teda zustava vice mista vzadu. Zatim nic noveho. Variabilita je hezke slovo, akorat - v praxi to znamena jen posun a sklon operadla, v nekterych MPV jdou sedacky vytahnout. V kombicich jdou sklopit vsude taky a nekde i posunout, takze co dal??? Ze by ten pocit jistoty, sucha a bezpeci diky "velkemu" autu ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 17:30, RE: Diky za recenzi...
bigbadaboom napsal:
no, jak jsem psal "krome mista vzadu"....variabilni sedacky jsou dokonce i v nekterych normalnich autech nizsi stredni tridy, pokud si dobre pamatuju, tak treba M3. A 3 sedacky pro decko jdou snad (doufam) namontovat do vetsiny normalnich aut. Vyhodou teda zustava vice mista vzadu. Zatim nic noveho. Variabilita je hezke slovo, akorat - v praxi to znamena jen posun a sklon operadla, v nekterych MPV jdou sedacky vytahnout. V kombicich jdou sklopit vsude taky a nekde i posunout, takze co dal??? Ze...
Nebudu vám názor vyvracet. Sám vlastním megane II kombi, ale měl jsem půjčeného scénica II. Na základě této zkušenosti (3 týdny užívání a cca 2500 km) můžu konstatovat, že MPV je prostě praktické. Je to ale zase o tom, ujasnit si, co od auta čekám. MPV je na převoz rodiny - takže věci jako "náklony při rychlém průjezdu zatáčkou" jsou trochu mimo. Mě scénic vyhovoval natolik, že stále váhám, zda nekoupím nového na jaře (doposud vyhrává honda accord tourer). Mohl bych takto navíc trochu ušetřit na případnou "krizi financí".
PS: je to ale věcí názoru každého soudruha
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 18:08, RE: Diky za recenzi...
bigbadaboom napsal:
no, jak jsem psal "krome mista vzadu"....variabilni sedacky jsou dokonce i v nekterych normalnich autech nizsi stredni tridy, pokud si dobre pamatuju, tak treba M3. A 3 sedacky pro decko jdou snad (doufam) namontovat do vetsiny normalnich aut. Vyhodou teda zustava vice mista vzadu. Zatim nic noveho. Variabilita je hezke slovo, akorat - v praxi to znamena jen posun a sklon operadla, v nekterych MPV jdou sedacky vytahnout. V kombicich jdou sklopit vsude taky a nekde i posunout, takze co dal??? Ze...
A jen tak mimochodem, že namontujete 3 sedačky do normálního auta a ještě někoho převezete (kromě řidiče samozřejmě) je naprostá utopie. Ani do kombi střední třídy se 3 sedačky nevejdou dozadu vedle sebe, mám to vyzkoušeno v rodině. Když se dají na krajní sedadla, je mezi nimi mezera 15 až 20 cm.Tam nedáte ani podsedák pro starší dítě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 19:19, RE: Já nevím
Koloss napsal:
Přejetí plné čáry 7 bodů. Tady je zdokumentováno nejen přejetí, ale i odstavení v protisměru a jako perla na závěr postavení vozidla napříč přes oba jízdní pruhy za zatáčkou na vlhkém asfaltu. Dotaz pro redaktora - měl jste zaištěn odklon provozu ze silnice pro účely fotografování?
Hezky jste mi to sečetl Fotografie nejsou pořízeny na běžné komunikaci, kde jezdí auta. Jedná se o slepou silnici k jedné firmě, kde po 15.00 hod. nepotkáte ani nohu. Jinak při focení používám reflexní kužele, vestu apod. - bezpečnost v prvé řadě !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 05.11.2009 20:13, RE: Diky za recenzi...
Pavlik napsal:
Nebudu vám názor vyvracet. Sám vlastním megane II kombi, ale měl jsem půjčeného scénica II. Na základě této zkušenosti (3 týdny užívání a cca 2500 km) můžu konstatovat, že MPV je prostě praktické. Je to ale zase o tom, ujasnit si, co od auta čekám. MPV je na převoz rodiny - takže věci jako "náklony při rychlém průjezdu zatáčkou" jsou trochu mimo. Mě scénic vyhovoval natolik, že stále váhám, zda nekoupím nového na jaře (doposud vyhrává honda accord tourer). Mohl bych takto navíc trochu ušetřit na...
No tak já doufám, že Honda Accord Tourer to také nakonec vyhraje.
Tedy pokud nepotřebujete 3 dětské sedačky vedle sebe. Přece jen, to svezení v Accordu je úplně jiné. Pravda, pokud člověk poskakuje po městě, tak Scenic je pohodlnější (nastupování, výhled, parkování, atd.)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.11.2009 07:59, RE: Diky za recenzi...
Radek_G napsal:
No tak já doufám, že Honda Accord Tourer to také nakonec vyhraje.
Tedy pokud nepotřebujete 3 dětské sedačky vedle sebe. Přece jen, to svezení v Accordu je úplně jiné. Pravda, pokud člověk poskakuje po městě, tak Scenic je pohodlnější (nastupování, výhled, parkování, atd.)
Zatím pravda potřebuji jen tu jednu dětskou sedačku, takže accord zatím vítězí, ale plánujeme obsadit druhou. A v takovém případě se hodí citace z jedné pohádky: "když pánbůh dopustí i sukovice spustí", takže nevím - třeba ty tři budou potřeba )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.11.2009 12:28, RE: Diky za recenzi...
Pavlik napsal:
A jen tak mimochodem, že namontujete 3 sedačky do normálního auta a ještě někoho převezete (kromě řidiče samozřejmě) je naprostá utopie. Ani do kombi střední třídy se 3 sedačky nevejdou dozadu vedle sebe, mám to vyzkoušeno v rodině. Když se dají na krajní sedadla, je mezi nimi mezera 15 až 20 cm.Tam nedáte ani podsedák pro starší dítě.
OK, chapu, ze 3 sedacky se nedaji dat do kazdeho kombi nizsi stredni (ale do spousty aut i o tridu nize opravdu ANO, taky myslim zalezi na typu sedacky, ne?), jako argument pro MPV to ale beru...Samozrejme ze zalezi na vkusu kazdeho soudruha ale ja bych i se 2 detmi volil radsi nizsi stredni v kombi (nebo za podobne prachy jako takove MPV radeji stredni tridu v kombi - servisni naklady by se srovnaly, spotreba nejspis porad malinko nize nez u MPV, prostor srovnatelny...)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 06.11.2009 17:14, RE: Já nevím
Petr - TipCars.com napsal:
Hezky jste mi to sečetl Fotografie nejsou pořízeny na běžné komunikaci, kde jezdí auta. Jedná se o slepou silnici k jedné firmě, kde po 15.00 hod. nepotkáte ani nohu. Jinak při focení používám reflexní kužele, vestu apod. - bezpečnost v prvé řadě !
Bylo mi jasné hned, že na D1 to nebylo, ale i na takové prázdné silnici si dovedu představit managera spěchajícího pro zapomenutý mobil zpět do fabriky. Ta fotka napříč silnicí mi přišla úplně zbytečná, ani esteticky to moc nevyniklo a motoristicky to bylo úplně mimo. Asi jako když někdo dělá recenzi notebooku Acer s přízviskem Ferrari a na každém snímku trčí kousek motokáry. Jedním slovem - DĚS.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.