0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Previa - jezdí bez poruch i po 483 tis. km.

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Úterý 06.05.2014 01:32, Benzin
Jen doplním, že o naftové Previi ta spolehlivost neplatí Benzínová je nesmrtelné auto!! Nafta je na tom podobně jako zmiňovaný multivan - Vlastní zkušenost
reagovat
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Úterý 06.05.2014 11:05, RE: Benzin
eTeflon napsal:
Jen doplním, že o naftové Previi ta spolehlivost neplatí Benzínová je nesmrtelné auto!! Nafta je na tom podobně jako zmiňovaný multivan - Vlastní zkušenost


Ovšem naftový motor v tomto autě nepochází od Toyoty.
reagovat
tipcarsweb
počet příspěvků12
datum registrace31.03.2014
Úterý 06.05.2014 11:39, poruchy T5
Zajimalo by me, jake poruchy mel ten Multivan - krom te prevodovky.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 06.05.2014 12:06, náš avensis
My máme toyotu avensis z roku 1998, 2,0 v benzínu (94kw) se skoro 400 000 km a taky si ji nemůžeme vynachválit. Kromě spotřebních věcí se vůbec nic nekazí. Moje další auto bude na 99% toyota v benzínu, protože z vlastní zkušenosti i zkušeností jiných vím, že na takovéto auta se dá spolehnout a nehodlám dopadnout jako strýc, který si koupil shodou okolností taky multivana, 2,5 v naftě za 500 000 a zhruba po roce ho střelil někomu za 100 000 jen aby se ho zbavil...
reagovat
mupet
počet příspěvků24
datum registrace01.02.2011
Úterý 06.05.2014 15:05, skvěle napsáno
Klobouk dolů, moc krásně napsáno...bavil jsem se...věřím tomu, v rodině máme Hondu crv v benzínu a je to také zcela bez problémů....
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 06.05.2014 17:22, Japonci
Japonská auta jsou prostě k nezaplacení, já to říkám pořád :)
reagovat
PettrT
počet příspěvků12
datum registrace14.07.2012
Úterý 06.05.2014 20:22, previa
Stará previa je skvělé auto, ale když už se něco podělá přístup k motoru je něuvěřitelně špatný. Vím že tam někdy byl problém s chlazením. Ta palubka je perfektní,pamatuju že když jsem do toho sednul poprvé můj dojem byl že sedim v UFO. Střešní okno je vynikající a obrovské. Kamarád měl 3 previe ( rodiná, pro ženu automat a pracovní bez sedaček ) myslím že jednu i 4x4 a vše benzín 2,4. Jezdí, jezdí a jezdí... tu novou nechce i když na ní v klidu má. Navíc ta stará pořád vypadá dobře.
To ale skoro všechny auta z té doby, multivan T4 2,5TDI je minimálně stejně spolehlivé auto, poprvé čtu že někomu nestačil prostorem.
Nová previa už zdaleka tak dobrá neni, už se celkem šetřilo. V benzínu ještě jde, ale nafta je úlet.
Jinak multivana T5 už mám třetího. První manual ojetý, koupený bez nějakého velkého prověřování. Další dva automat a nové. Nikdy žádný problém mimo klasické poloosy a alternátoru. U obou 2,5TDI preventivní výměna vodní pumpy. Vždy najeto mnou přes 150t bez problémů, okolo sebe podobných T5 vidím víc než dost. Problem měli ze začátku výroby, potom se to hodně vychytalo a multivan 2,5 těsně před faceliftem je velmi dobrá volba. Ted mám biturbo dsg s haldexem a "uzávěrkou", asi nejrizikovější kombinaci ale důvěru rozhodně má. Tak uvidíme, zatím najeto 38t a klid. Jen ta cena je strašná.
Víc než recenzi na previi mi to připomíná stěžování na multivan kdy měl pán nejspíš smůlu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 06.05.2014 20:46, multivan
Strýc měl se svým multivanem taky smůlu. První se mu sloupal povrch ve válcích, který ucpal sací koš oleje a následně se přidřel motor. Zanedlouho se mu vysypala převodovka a milí volkswagen šel pryč za 20% pořizovací ceny...
reagovat
PettrT
počet příspěvků12
datum registrace14.07.2012
Úterý 06.05.2014 21:02, recenze
Zajímalo by mě kde se ty výše zmíněné multivany za 100t nebo 20% pořizovací ceny prodávají. Za cenu okolo 200t se dají sehnat olítané herky se statisíci km ze začátku výroby v zoufalém stavu.

Mimochodem, na sauto.cz je u previe ve zkušenostech uživatelů velmi podobná recenze jako popisuje pán zde. Ne vše však sedí, doporučuji přečíst. Pisatel má zřejmě potřebu literárně publikovat ale měl by se držet jednoho příběhu. Netvrdím že je to vše výmysl, ale pravda asi taky uplně ne.
Jestli to nepsal on je to neuvěřitelná náhoda. :)
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Středa 07.05.2014 00:30, RE: skvěle napsáno
mupet napsal:
Klobouk dolů, moc krásně napsáno...bavil jsem se...věřím tomu, v rodině máme Hondu crv v benzínu a je to také zcela bez problémů....


Taky mám slabost pro japonská auta. BTW, prodávám teď přes Tipcars svoji Mazdu 6. Měla celou dobu servis v autorizáku viz. foto servisní knížky a faktur: http://www.tipcars.com/mazda-6/20i-104-kw-touring-combi-100097001.html Kupujeme nové Verso, protože se dozadu do 2. řady sedadel vejdou 3 dětské sedačky vedle sebe... Mazdy 5 jsou teď vyprodané díky slevě 100 tisíc, v Auto Palace už nemají ani předváděci ani skladové. Ale podle dealera se stejně 3 sedačky do 2. řady dozadu nevejdou. Takže Verso je optimální volba. Nejradši bych koupil Mazdu 6 současný model, ta je prostě nádherná... Bohužel má Isofixy vzadu moc blízko u sebe a prostřední sedačka se tam nevejde. Jestli budeme mít jednou 4 děti tak jdu jednoznačně do Previe
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 07.05.2014 13:24, RE: recenze
PettrT napsal:
Zajímalo by mě kde se ty výše zmíněné multivany za 100t nebo 20% pořizovací ceny prodávají. Za cenu okolo 200t se dají sehnat olítané herky se statisíci km ze začátku výroby v zoufalém stavu. Mimochodem, na sauto.cz je u previe ve zkušenostech uživatelů velmi podobná recenze jako popisuje pán zde. Ne vše však sedí, doporučuji přečíst. Pisatel má zřejmě potřebu literárně publikovat ale měl by se držet jednoho příběhu. Netvrdím že je to vše výmysl, ale pravda asi taky uplně ne. Jestli to nepsal on je to neuvěřitelná náhoda. :)


pomalu bych se ani nedivil kdyby to bylo soukromé PR od nějakého majitele který se nemůže zbavit své Previe.
reagovat
stanikk
počet příspěvků61
datum registrace06.05.2013
Pátek 09.05.2014 16:45, Dotaz
Zajímavé čtení. Docela by mě zajímalo jaké závady to byly.
Takže by se hodila nějaká šikovná tabulka.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.