0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Previa - jaká je po letech?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Pondělí 29.02.2016 13:32, Previa
Tohle auto si vesměs kupují lidí, co s ním jezdí velké dálky. Naprosto komfortně odveze cestující v podstatě kamkoli po silnici. Auto je to robustní a velice spolehlivé. Kamarád má na něm natočeno už 370.000 km a servis = jen spotřební věci. Tlumiče 1x, Kotouče 2x, desky 4x. Předepsané výměny olejů a řemenů. Automat každých 60 tis výměna oleje. To dělá nad rámec doporučeného servisu. Auto jede neslyšně. Řadí hladce a tiše. Posaz jak vpředu tak vzadu velice komfortní. Nemám problém po cestě spát, což často nedělám. Plně obsazené auto při běžném dálničním přesunu do Španělska jelo za 11,7 a zpět jsme se dostali na cca 10.
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pondělí 29.02.2016 17:25, re:
ve Světě motorů jsem tuším nedávno četl na toto téma, utkvělo mi v hlavě jměno Karel Macek Náchod jakožto odborník na Previe. Zkusit pohledat a zeptat se ho.

reagovat
legend
počet příspěvků1
datum registrace24.10.2006
Pondělí 29.02.2016 19:10, Super kára
Previi mám již třetím rokem,před ní jsem vlastnil pět vozů francouzských značek zakoupené jako nové na firmu,byly vždy levné ale poslední dva kusy=totální mrdky s nesmyslně drahým servisem!
Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl už nekupovat znovu nový vůz už jakékoliv značky a na doporučení dobrého kamaráda jsem zakoupil 12let starou Previi 2.0D-4D 2001 naj.270tis.km. bez jakékoliv historie o servise.
A hele to se začly dít věci,ocitnul jsem se v jiném světě,do auta jsem sedl a začal jezdit,jezdit a jezdím dál bez oprav a poruch,míjím všechny servisy už tři roky,pouze tankuji a pravidelně měním olej,jednou jsem nechal preventivně vyčistit brzdy=plovoucí třemeny(stálo to 800kč) a samozřejmě rozvody,jinak nic,sednu jedu,je to neskutečně poctivě konstruované auto,robustní,pohodlné,ano ten diesl z těch let výroby je jistě hlučnější,ale šlape pořád jako tank,auto si žádá opravdu jenom spotřební materiál jako jsou olej,filtry a destičky,mimochodem průměrná spotřeba za poslední 1rok=6,7L a to auto váží cca.2tuny.Dílenské zpracování je naprosto kvalitní a perfektní,opravdu poctivý kus auta a i po tolika letech je luxusně pohodlné,nerozvrzané.S tím autem můžete beze strachu brázdit Evropou.
Pokud bych chtěl po letech třeba vyměnit špatný čep na přední nápravě,tak světe div se,můžu,je našroubený,nemusím kvůli němu měnit celé rameno za nesmyslné částky jako u jiných vozů MPV této kategorie
Spojková sada je třikrát levnější než třeba u HDI motorů
Veškerá elektrika na autě funguje i po 15letech tiše a tak jak má!(to je u některých jiných značek aut typu MPV nemyslitelné.
A mohl bych pokračovat dál a dál.
Radši budu jezdit v takto staré poctivé Toyotě než v naleštěné funglovce co bude kvůli každé chujovině stát v servise.
Pokud si pán tohle auto koupí tak určitě NEPROHLOUPÍ.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 01.03.2016 08:58, RE: Super kára
legend napsal:
Previi mám již třetím rokem,před ní jsem vlastnil pět vozů francouzských značek zakoupené jako nové na firmu,byly vždy levné ale poslední dva kusy=totální mrdky s nesmyslně drahým servisem!Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl už nekupovat znovu nový vůz už jakékoliv značky a na doporučení dobrého kamaráda jsem zakoupil 12let starou Previi 2.0D-4D 2001 naj.270tis.km. bez jakékoliv historie o servise.A hele to se začly dít věci,ocitnul jsem se v jiném světě,do auta jsem sedl a začal jezdit,jezdit a jezdím dál bez oprav a poruch,míjím všechny servisy už tři roky,pouze tankuji a pravidelně měním olej,jednou jsem nechal preventivně vyčistit brzdy=plovoucí třemeny(stálo to 800kč) a samozřejmě rozvody,jinak nic,sednu jedu,je to neskutečně poctivě konstruované auto,robustní,pohodlné,ano ten diesl z těch let výroby je jistě hlučnější,ale šlape pořád jako tank,auto si žádá opravdu jenom spotřební materiál jako jsou olej,filtry a destičky,mimochodem průměrná spotřeba za poslední 1rok=6,7L a to auto váží cca.2tuny.Dílenské zpracování je naprosto kvalitní a perfektní,opravdu poctivý kus auta a i po tolika letech je luxusně pohodlné,nerozvrzané.S tím autem můžete beze strachu brázdit Evropou.Pokud bych chtěl po letech třeba vyměnit špatný čep na přední nápravě,tak světe div se,můžu,je našroubený,nemusím kvůli němu měnit celé rameno za nesmyslné částky jako u jiných vozů MPV této kategorieSpojková sada je třikrát levnější než třeba u HDI motorůVeškerá elektrika na autě funguje i po 15letech tiše a tak jak má!(to je u některých jiných značek aut typu MPV nemyslitelné.A mohl bych pokračovat dál a dál.Radši budu jezdit v takto staré poctivé Toyotě než v naleštěné funglovce co bude kvůli každé chujovině stát v servise.Pokud si pán tohle auto koupí tak určitě NEPROHLOUPÍ.



Dobrý den, sepište prosím Vaše zkušenosti s Previí do recenze na TipCarsu, informace se tak dostanou k mnohem většímu počtu čtenářů. Vložit recenzi můžete zde: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pátek 04.03.2016 16:07, auto
Náš šéf je na toyoty vysazený. Previi máme ve firmě už třetí. Vždy když auto najede cca 600 000 tak kupuje novou v německu. Měli jsme první, druhou a třetí generaci. Vždy jsou to maximálně komfortní dostavníky. Vozí se v tom nákresy a plány každý den z konstrukce do výroby, což je každý den asi 450 km. Vždy to byl benzín. Svezení je s tím klidné a pohodlné, dynamicky se s tím moc jet nedá, ale ani se nechce . Spotřeba na dálku cca 8.5 litru. Vevnitř je mraky místa - zadní sedačky jdou ven snadno a pak se tam vejde i model vrtné soupravy cca 2.5 metru dlouhý a 1.5 metru široký. Auto je tiché, i na rozbité cestě. Brzdí skvěle. Pro rodinu je to fajn auto, ale jako nové je celkem drahé - na naše okolo milionu.
reagovat
goha
počet příspěvků4
datum registrace11.02.2014
Úterý 08.03.2016 12:06, Také jsem se o ní zajímal.
Také jsem se o toto auto zajímal, chtěl jsem ale 4x4, což se mi ani v Německu nepodařilo a to jsem hledal cca 4 měsíce. Nakonec jsem koupil jinou čtyřkolku. Ale k věci ... když jsem ho sháněl, tak jsem samozřejmě sháněl i informace a to i ve značkovém servise. Tam mi mimo jiné řekli, že se raději vyhnout dieselu ... ten se jim moc nepovedl a určitě ne automat, prý s ním jsou dost velké problémy. A klidně bych šel i do první generace, o jednu jsem měl zájem .... neskutečně vyšperkovaná .. žel jen dvoukolka, tak nakonec jsem podlehl něčemu jinému ... Forestru
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 09.03.2016 06:58, Automat
goha napsal:
Také jsem se o toto auto zajímal, chtěl jsem ale 4x4, což se mi ani v Německu nepodařilo a to jsem hledal cca 4 měsíce. Nakonec jsem koupil jinou čtyřkolku. Ale k věci ... když jsem ho sháněl, tak jsem samozřejmě sháněl i informace a to i ve značkovém servise. Tam mi mimo jiné řekli, že se raději vyhnout dieselu ... ten se jim moc nepovedl a určitě ne automat, prý s ním jsou dost velké problémy. A klidně bych šel i do první generace, o jednu jsem měl zájem .... neskutečně vyšperkovaná .. žel jen dvoukolka, tak nakonec jsem podlehl něčemu jinému ... Forestru


Zdravím
Druhé dvě previe, které jsme ve firmě měli byly automaty. Nebyl s nimi nikdy problém, olej v převodovce se vyměňuje po 70 000 km. Podle našeho šéfa dopravy se u té druhé po 400 000 km vyměňovaly lamely zámku měniče, na víc si nevzpomíná. Obě měly řadicí páky na palubce, takže se mezi sedačkama dá projít dozadu. Byly to vždy předokolky. Auto výborně topí. Jediná opakující se závada byla na couvací kameře u té nejnovější - opakovaně vypadával obraz, pomohla až kompletní výměna.
reagovat
goha
počet příspěvků4
datum registrace11.02.2014
Středa 09.03.2016 15:45, ...
OK. Jen jsem uvedl svoji zkušenost při hledání.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 09.03.2016 15:48, spolehlivost
no věřím tomu, že když se o ten automat nikdo 200 000 km nestará tak se to potom podělá... Previa je neskutečně spolehlivá. Ceny tomu bohužel odpovídají . Z druhé strany Forester je výborná volba. Asi bych mu dal přednost také
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Čtvrtek 10.03.2016 06:25, RE: spolehlivost
HoNZA napsal:
no věřím tomu, že když se o ten automat nikdo 200 000 km nestará tak se to potom podělá... Previa je neskutečně spolehlivá. Ceny tomu bohužel odpovídají . Z druhé strany Forester je výborná volba. Asi bych mu dal přednost také


Otázkiu je, jaký ročním zvolit. Forester s nástupem 2008 modelové řady ztratil svoje kouzlo. Já bych byl za ročník do 2007, motor 2,5XT (169kW) a radši do staršího něco nasypat. 2008-2012 je sice o kus větší, ale už to není ono. Je těžký, ztratil kus své mrštnosti a drajvu, takže do něj motor opět 2,5/169.
reagovat
Cecil
počet příspěvků1
datum registrace11.03.2016
Pátek 11.03.2016 13:41, Previa III
Mám to štěstí, že se mi podařilo sehnat vůz vyrobený po roce 2008. Vozidlo má nájezd cca150 000 km
a je ve vynikajícím stavu, nevykazující téměř žádné opotřebení. Vůz je ve výbavě LEXUS s panoramatickou střechou. Vše perfektně funguje (el. ovládání dveří, oken atp.), třetí řada sedadel je dělená a lze ji vyjmout. Jedná se o vynikající, komfortní rodinný vůz. Benzínový 2,4 ccm motor je tichý s nepatrně vyšší spotřebou (cca 10l/100km), není to však žádný sprinter! Automatická převodovka je tichá a klidná, brzdy vynikající. Mohu vřele doporučit, rozhodně benzínový motor s autom. převodovkou a od r.v. 2008 (myslím, že to je III. generace Previí). Dnes se již tento model prodává pod označením Estima a dieslový motor byl nahrazen hybridním pohonem. V Evropě jsem ještě neviděl. Pokud
chcete poradit na koho se u nás obrátit, napište mi.
reagovat
Rasko
počet příspěvků9
datum registrace05.03.2016
Pátek 11.03.2016 22:20, RE: Previa III
Cecil napsal:
Mám to štěstí, že se mi podařilo sehnat vůz vyrobený po roce 2008. Vozidlo má nájezd cca150 000 km a je ve vynikajícím stavu, nevykazující téměř žádné opotřebení. Vůz je ve výbavě LEXUS s panoramatickou střechou. Vše perfektně funguje (el. ovládání dveří, oken atp.), třetí řada sedadel je dělená a lze ji vyjmout. Jedná se o vynikající, komfortní rodinný vůz. Benzínový 2,4 ccm motor je tichý s nepatrně vyšší spotřebou (cca 10l/100km), není to však žádný sprinter! Automatická převodovka je tichá a klidná, brzdy vynikající. Mohu vřele doporučit, rozhodně benzínový motor s autom. převodovkou a od r.v. 2008 (myslím, že to je III. generace Previí). Dnes se již tento model prodává pod označením Estima a dieslový motor byl nahrazen hybridním pohonem. V Evropě jsem ještě neviděl. Pokud chcete poradit na koho se u nás obrátit, napište mi.


Šel by na Vás kontakt. Rád bych našel spolehlivé MPV a Previa se mě líbí, jen nemohu sehnat solidní kus..

Díky

reagovat
cecil
počet příspěvků1
datum registrace21.11.2015
Pátek 01.04.2016 12:57, kontakt
dobrý den, email: cecil.cecil@seznam.cz .
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.