0
zpět
 

diskuze k tématu: Výběr vozu neAotomobil pro manželku nemohu se rozhodnout (Fabia,Scenic,Corola,Golf,Focus)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 27.04.2013 18:08, Výběr vozu neAotomobil pro manželku nemohu se rozhodnout (Fabia,Scenic,Corola,Golf,Focus)
Dobrý den,
Pro ženu hledám druhý automobil do rodiny.
Doposud jsme jezdili ve Fabii, octavii a mondeu (vše nafta) + Starý transortér 2.4 Diesel (to byl vážně držák) a klasicky felicia(benzin + nafta) a favorit.

Nyní máme Fabii combi 2001 1.9TDI PD a ta dle mého postačuje.

Žena ale bude potřebovat druhý automobil.
S automobilem se bude jezdit do 500km měsíčně.
Z toho důvodu mi přišel na mysl benzín už jen proto, že bude i jako rezerva fajn nemít obě nafty na zimu.

Cenová hladina je cca 55-65tisíc kč.

V automobilu tudíž bude jezdit žena + 2 děti a občasně pes. Z tohoto důvodu jsem volil vše ve verzi 5ti dveří.
Od Auta chci hlavně -posilovač,ABS a ASR, zbytek jsou již položky navíc. Rok výroby 2001-2003

Nejprve mi přišla na oko samozřejmě Fabia combi (1.4 16V 55Kw či 2.0) Tyto mi přijdou jako nejlepší motory pro verzi kombi. U Golfa 4 asi 1.6 55KW. Takto jsem uvažoval u koncernu.
Díly jsou zde asi OK a dají se dobře sehnat a opravit se dá skoro kdekoliv.

Jak je to ale se spolehlivostí a dostupností a dílů pro mne cizinců Toyota Corolola a renault scénic - lze je vůbec stavět jako konkurenci?

Ford mi přijde jako střední cesta a zde bych asi volil variantu 1.6 16V 74KW.

Jaký z víšě uvedených automobilů byste mi doporučil?

Zatím se asi přikláním nejvíce k Fabii, ale stále se nemohu rozhodnout.

Děkuji za radu a rozbor

Gorol

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 06.06.2013 22:42, Re:
Dobrý den. Na post druhého auta do rodiny bych Vám doporučil Ford Focus s Vámi uvedeným benzínovým motorem 1.6 16V. Focus nabízí výborné jízdní vlastnosti, velmi dobrou spolehlivost, i základní šestnáctistovka umožňuje solidní dynamiku a nežádá si za své služby mnoho paliva. Co se týká koncernových vozů, Váš výběr víceméně schvaluji. Za stejné peníze jako Focus budou ale mít tato auta více najeto a také nejspíše budou v horším stavu. Vozy japonských značek, jako je třeba Toyota, jsou na to se spolehlivostí velmi dobře. Renaulty všeobecně trápily poruchy elektroinstalace.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.