0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla vs. Škoda Fabia Combi

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 01:16, 1800km za hodinu
wow tak to je ficak ta maximalka u toyoty! hned zitra si ji jdu koupit a hned s ni vyskolim nakou 911 na nemecke dalnici:) ps samozrejme mi to nedalo a musel jsem si rypnout tak mi to prominte
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 08:40, RE: 1800km za hodinu
pola napsal:
wow tak to je ficak ta maximalka u toyoty! hned zitra si ji jdu koupit a hned s ni vyskolim nakou 911 na nemecke dalnici:) ps samozrejme mi to nedalo a musel jsem si rypnout tak mi to prominte
Nula se vloudila navíc, díky za upozornění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 13:05,
Asi pred pol rokom som kúpil corollu 1,4 D4-D combi, a musím povedať že som veľmi spokojný. Kufor je prakticky vyriešený, a 402l je postačujúca hodnota. Čo sa týka motoru nie je až taký hlučný ako tu píše autor, a je dostatočne pružný a výkonný aj keď je auto plne naložené.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 13:15, RE: bez předmětu
mike napsal:
Asi pred pol rokom som kúpil corollu 1,4 D4-D combi, a musím povedať že som veľmi spokojný. Kufor je prakticky vyriešený, a 402l je postačujúca hodnota. Čo sa týka motoru nie je až taký hlučný ako tu píše autor, a je dostatočne pružný a výkonný aj keď je auto plne naložené.
Corolla je velmi dobré auto, avšak při srovnání živosti motoru vítězí 1.9TDI.Den co den jezdím benzínem, tudíž každý diesel mi po nastartování přijde hlučný (některý méně, některý více).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 13:24, Fabia vs. Corolla
Pokud nejsou manzele Novakovi zavodnici, tak bych se priklonil spise k Toyote nez ke Skodovce a to zejmena z duvodu vnitrniho prostoru, ktery pro rodinu hraje dost podstatnou roli. Tech 30 cm rozdilu v delce auta je znat, nemluve treba o sirce. Zkuste si treba do Fabie posadit dozadu 3 dospele osoby - po par km jizdy budou vykazovat tvarove deformace, nekteri mozna i nevratne :) Jezdite-li ale casteji po dalnici nebo se obecne pohybujete vyssimi rychlostmi, ocenite jiste vyssi vykon motoru Fabie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 13:50, zloději
Ještě bych doplnil jedno plus pro Corollu - na rozdíl od Fabie si jí žádný zloděj ani nevšimne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 14:31, Povinné ručení
A ještě jedno PLUS pro Corollu: budete platit nižší sazbu povinného ručení, protože motor 1,4 u Corolly spadá do kategorie 1,35-1,85 litru, kdežto motor 1,9 u Fabie už spadá do kategorie 1,85-2,5 litru a to znamená nějaké cca 2000,- Kč navíc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 14:41, Moje volba - Corolla kombi
Šel bych každopádně do Corolly, pokud peníze nehrají roli, berte Corollu Combi s 1,4 motorem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 16:05, RE: Moje volba - Corolla kombi
Yeti napsal:
Šel bych každopádně do Corolly, pokud peníze nehrají roli, berte Corollu Combi s 1,4 motorem...
Co já vím,tak fabia trpí na přední nápravu a zvlášť,když tam je těžkej diesel.Já myslím,že pokud jsou finance tak není co řešit a navíc škodovku má každej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 18:42, Corolla
Pokud se rozhodujete mezi toyotou (jakoukoliv) a skodovkou, tak bych bral jednoznacne toyotu. Skoda nedosahuje kvalit toyoty. Akorat nevim proc se rozhodujete mezi motorem 1,9 TDI a 1,4 D-4D. Srovnatelnejsi (co se vykonu tyce) bude 2,0 D4-D. Je drazsi, ale kdyz se na cenu neohlizite, tak si myslim ze stoji za uvahu spis nez 1,4 D-4D.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.12.2005 20:11, Corolla
jednoznacne toyota! Tech 200 000km co mam najeto na sluzebni Corolle 1.4VVTi hovori za vse. BEZ JEDINE PORUCHY!!! Pravidelny predepsany servis od Toyoty, vymena soucastek podlehajicich opotrebeni - pneu, brzdy, tlumice, rozvodk atd. Proste jen to co se musi menit na kazdem aute. Ceny v servisu jsou naprosto srovnatelne s cenou za servis Skodovek, konkretne mohu srovnavat s Octavii 1.gen.
Krome spolehlivosti hovori pro Corollu vetsi vnitrni prostor. Pokud planujete rodinu neni co resit. Jedinou vyhodou Fabky je o neco silnejsi motor, ale ne zas o tolik aby to vyvazila vsechna ostatni negativa Fabie oproti Corolle.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.12.2005 12:02, toyota v.s.škoda
Kdybych byl v podobné finanční situaci jako manželé Novákovi, koupil bych raději jetou toyotu avensis v dieselu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 20:20, RE: inteligentní srovnání:-)
mike napsal:
Asi pred pol rokom som kúpil corollu 1,4 D4-D combi, a musím povedať že som veľmi spokojný. Kufor je prakticky vyriešený, a 402l je postačujúca hodnota. Čo sa týka motoru nie je až taký hlučný ako tu píše autor, a je dostatočne pružný a výkonný aj keď je auto plne naložené.
Fakt se mi líbí to inteligentní srovnání. Porovnáváte zde motor o obsahu 1,4 a 1,9. Zdejší "odborný" pracovník je evidentně zaměřen na vozy koncernu VW.To je patrné už z toho, jak mimochodem neuvedl u Toyoty některé informace. Například motor D4D, nechce hodnotit, protože s ním nejsou ještě takové zkušenosti. Proč třeba nehodnotí motor TDI a D4D ve stejném obsahu? Proč nezmínil sazby povinného ručení? Proč zmiňuje u Toyoty drahý servis? Ta ho prakticky nepotřebuje! Většina lidí, kteří pracují v časopisech a na takovýchto webovkách jsou zkrátka Škodovkáři a objektivního hodnocení se zde asi nikdy nedočkáme. Naštěstí jsou tu i lidé, kteří mají vlastní zkušenosti a napíšou je zde. A nakonec pokud tento manželský pár chce opravdu rodinné auto, tak by si ho měl koupit a ne nějaký koncernový kostitřas s dávno překonaným TDI.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 28.12.2006 20:25, RE: inteligentní srovnání:-)
Šakal napsal:
Fakt se mi líbí to inteligentní srovnání. Porovnáváte zde motor o obsahu 1,4 a 1,9. Zdejší "odborný" pracovník je evidentně zaměřen na vozy koncernu VW.To je patrné už z toho, jak mimochodem neuvedl u Toyoty některé informace. Například motor D4D, nechce hodnotit, protože s ním nejsou ještě takové zkušenosti. Proč třeba nehodnotí motor TDI a D4D ve stejném obsahu? Proč nezmínil sazby povinného ručení? Proč zmiňuje u Toyoty drahý servis? Ta ho prakticky nepotřebuje! Většina lidí, kteří pracují ...
Musím zde podepsat názor pisatele Šakala. Plně s ním souhlasím, konečně to někdo napsal. nashledanou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.11.2007 15:59, Toyota
Nevím jak někdo může uvažovat o škodovce, sou to vraky, s motory na prd, jednný plus škodovek je dýzl vot VW. Jednoznačně bych sáhnul po toyotě!!! Tvrdit, že škodovka je o něco málo spolehlivější než toyota je vtip roku, u škodovek se o spolehlivosti nedá mluvit. Toyota je spolehlivost, bezvadné zpracování, slušná výbava, dobré motory, apod. Škoda je neštěstí, který je bohužel snem většiny českých rodin, které v ničem jiném než Š 120 neseděli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 15.03.2008 09:40, RE: Toyota
anonym napsal:
Nevím jak někdo může uvažovat o škodovce, sou to vraky, s motory na prd, jednný plus škodovek je dýzl vot VW. Jednoznačně bych sáhnul po toyotě!!! Tvrdit, že škodovka je o něco málo spolehlivější než toyota je vtip roku, u škodovek se o spolehlivosti nedá mluvit. Toyota je spolehlivost, bezvadné zpracování, slušná výbava, dobré motory, apod. Škoda je neštěstí, který je bohužel snem většiny českých rodin, které v ničem jiném než Š 120 neseděli.
...přičemž toyota je o něco málo více spolehlivá, což je vykoupeno...atd (asi jste četl jiný článek.. pokud jste četl..
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.