0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla 2014 - portorikánská střela

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Úterý 19.01.2016 06:32, Bodové hodnocení
Celkového bodového hodnocení dole si nevšímejte, to mě tam asi nějak uteklo a nepovedlo se
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 19.01.2016 08:35, RE: Bodové hodnocení
Gagarin_CCCP napsal:
Celkového bodového hodnocení dole si nevšímejte, to mě tam asi nějak uteklo a nepovedlo se


Mě na tom nejvíce zaujal satelit ze Zlatého oka. Ono to k něčemu bylo/je? :)
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Úterý 19.01.2016 09:32, RE: Bodové hodnocení
Ten satelit je radioteleskop pro zkoumání kosmických signálů, jmenuje se to Arecibo Observatory, má to průměr tuším přes 300m, vypadá to neskutečně. Tuším od 80-90 letje satelit nefunkční a slouží to jako atrakce.



Giorgio napsal:
Gagarin_CCCP napsal:
Celkového bodového hodnocení dole si nevšímejte, to mě tam asi nějak uteklo a nepovedlo se
Mě na tom nejvíce zaujal satelit ze Zlatého oka. Ono to k něčemu bylo/je? :)


reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 19.01.2016 13:30, xxxx xxxxx xxxy
Myslim ze ta observator je dodnes funkcni. Ale nejsem si jisty. Kazdopadne uz vim kam se chci podivat. Dik. ;)
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Úterý 19.01.2016 14:07, RE: xxxx xxxxx xxxy
Opravdu je nefunkční, tu fotku jsem dělal odrazová plocha satelitu by měla být vyleštěna a tady je už prorostlá tráva a houština, tak by to opravdu nefungovalo fakt to nejede.

Ale jinak portoriko na dofču je supr, projel jsem asi ta nejzajímavější místa, ale chce to bejt mobilní. Povalovat se 14 dní u moře je o houně

PetrT napsal:
Myslim ze ta observator je dodnes funkcni. Ale nejsem si jisty. Kazdopadne uz vim kam se chci podivat. Dik. ;)


reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 19.01.2016 14:41, Teleskop
Prý stále funguje: http://www.puerto-rico.cz/teleskop-arecibo/ Příp. oficiální stránky http://www.naic.edu/general/, klikni na Information. Protože je to radioteleskop, tak mu ta tráva asi až tolik nevadí.

Jinak recenze je pěkná, pobavil jsem se. BTW Corolla je v interiéru dost podobná Aurisu a tam se do dveří řidiče vejde 1.5L petka a dokonce i 2L tam jde nacpat. Zřejmě Toyota dělá pro Evropu trochu upravený interiér než pro USA. Zvlášť tedy český motoristický novinář si dost potrpí na to jestli se do dveří vejde 1.5L petka
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Úterý 19.01.2016 16:03, Kopie
Skoro mi to připadá, jako by mi někdo vykradl mé zážitky z jízdy z Mexika. Akorát tam jsem měl půjčený mini Hyundai i10 :D Skutečně tam jezdí vše, co se dokáže pohybovat. Od neuvěřitelných starých amerických benzínových trucků po totální rozbuchy nebo taky auta za desítky milionů. V Mexiku mají jenom takové vylepšení, jezdí tam typické americké tereňáky s korbou s lafetovaným kulometem. Zřejmě bezpečnost především. A občas potkáte rozstřílené zátarasy postavené z pískových pytlů. Manželka to moc nedávala, ale mě to přišlo celkem vtipné
reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Středa 20.01.2016 09:24, Corola - třída
Corola je stejná třída jako Octávia, když už srovnání v třídách, s fabií rozhodně nee. Ale 1,6 atmosféra se starým pětikvaltem v automatu je fakt pruda, to ano..Také souhlas s neuvěřitelným místem všude v autě. Daní za to je nižší "kvalita" vnitřku (vše v plastu) a víc hluku co proniká dovnitř. Hlavně od motoru a od kol.
reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Středa 20.01.2016 13:49, RE: xxxx xxxxx xxxy
psát se může,co chce, byl jsem vevnitř v technickém zázemí a opravdu už je z toho jen atrakce
Snaží se pro návštěvníky navodit dojem, že je funkční aby o bylo zajímavější, ale opravdu není funkční, což nám potvrdil průvodce pod náporem našich technických připomínek, děláme opravdu s hodně složitou elektronikou, kdybych to neznal, tak bych tam opravdu neřídil výstavby specializovaných zařízení

PetrT napsal:
Myslim ze ta observator je dodnes funkcni. Ale nejsem si jisty. Kazdopadne uz vim kam se chci podivat. Dik. ;)


reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Středa 20.01.2016 13:59, RE: Kopie
Jojo Mexico je supr, kde jste byl? Byl jsem tam pracovně 3x ale už je to pár let a fotky bohužel umřely s diskem. Jednou Cancun, to byla pohodička a 2x Mexico City, nezapomenu když nás ubytovali v luxusnějším vilovém penzionu v nej čtvrti Polanco a před barákem byl plot, nad ním elektrický plot a za plotem 6 maníků s M16 a brokovnicema. Střílení bylo slyšet každý večer, policie a garda na každém kroku. A pravda, že koncentrace možných i nemožných obrněných vozidel byla ohromná.

brin napsal:
Skoro mi to připadá, jako by mi někdo vykradl mé zážitky z jízdy z Mexika. Akorát tam jsem měl půjčený mini Hyundai i10 :D Skutečně tam jezdí vše, co se dokáže pohybovat. Od neuvěřitelných starých amerických benzínových trucků po totální rozbuchy nebo taky auta za desítky milionů. V Mexiku mají jenom takové vylepšení, jezdí tam typické americké tereňáky s korbou s lafetovaným kulometem. Zřejmě bezpečnost především. A občas potkáte rozstřílené zátarasy postavené z pískových pytlů. Manželka to moc nedávala, ale mě to přišlo celkem vtipné


reagovat
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Středa 20.01.2016 14:18, RE: Corola - třída
Kojot027 napsal:
Corola je stejná třída jako Octávia, když už srovnání v třídách, s fabií rozhodně nee. Ale 1,6 atmosféra se starým pětikvaltem v automatu je fakt pruda, to ano..Také souhlas s neuvěřitelným místem všude v autě. Daní za to je nižší "kvalita" vnitřku (vše v plastu) a víc hluku co proniká dovnitř. Hlavně od motoru a od kol.


A já myslel, že proti koktě je Avensis, ale jak se říká...myslet znamená....
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Středa 20.01.2016 15:51, RE: xxxx xxxxx xxxy
Gagarin_CCCP napsal:
psát se může,co chce, byl jsem vevnitř v technickém zázemí a opravdu už je z toho jen atrakce Snaží se pro návštěvníky navodit dojem, že je funkční aby o bylo zajímavější, ale opravdu není funkční, což nám potvrdil průvodce pod náporem našich technických připomínek, děláme opravdu s hodně složitou elektronikou, kdybych to neznal, tak bych tam opravdu neřídil výstavby specializovaných zařízení
PetrT napsal:
Myslim ze ta observator je dodnes funkcni. Ale nejsem si jisty. Kazdopadne uz vim kam se chci podivat. Dik. ;)


V prosinci 2015 tím radarem pozorovali asteroid, tak to snad funguje ne? https://astronomynow.com/tag/arecibo-observatory/
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 20.01.2016 16:04, hezké
Díky za jinou recenzi.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 21.01.2016 21:01, Mexiko
Byli jsme v Mexico City mrknout na pyramidy a na Popocatepetl (to bylo nejvýše, kam jsem kdy vyjel autem ;) ) a pak jsme jeli do Veracruz na pláž. Celkově celkem zajímavé, hlavně ty totální vesnice kolem Popocatepetlu.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 21.01.2016 23:47, RE: xxxx xxxxx xxxy
Gagarin_CCCP napsal:
psát se může,co chce, byl jsem vevnitř v technickém zázemí a opravdu už je z toho jen atrakce Snaží se pro návštěvníky navodit dojem, že je funkční aby o bylo zajímavější, ale opravdu není funkční, což nám potvrdil průvodce pod náporem našich technických připomínek, děláme opravdu s hodně složitou elektronikou, kdybych to neznal, tak bych tam opravdu neřídil výstavby specializovaných zařízení
PetrT napsal:
Myslim ze ta observator je dodnes funkcni. Ale nejsem si jisty. Kazdopadne uz vim kam se chci podivat. Dik. ;)


Však já se nehádám :) Ale je divný že to nechají chátrat, vlastně by to mohlo fungovat do nekonečna po modernizaci elektroniky. Ale asi už mají někde lepší.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 22.01.2016 06:55, Observatoř
Dnes se tohle nestaví pomocí jednoho velkého zrcadla, ale pomocí stovek malých, ze kterých se obraz skládá. To jsou ty pole menších antén okolo...
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 03.03.2016 22:44, teleskop
Slušná práce na nefunkční teleskop

http://www.novinky.cz/veda-skoly/396628-radioteleskop-zachytil-opakujici-se-signal-z-dalekeho-vesmiru.html
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 04.03.2016 16:07, RE: teleskop
PetrT napsal:
Slušná práce na nefunkční teleskop http://www.novinky.cz/veda-skoly/396628-radioteleskop-zachytil-opakujici-se-signal-z-dalekeho-vesmiru.html


To přeci nemůže být možné, že to funguje když:
citace:
odrazová plocha satelitu by měla být vyleštěna

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.