0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetina do 40ti - 50ti tisíc + nějaká ta rezerva cca 10 - 20 tisíc.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla
Vanhaler
počet příspěvků1
datum registrace07.05.2016
Sobota 07.05.2016 01:30, Ojetina do 40ti - 50ti tisíc + nějaká ta rezerva cca 10 - 20 tisíc.
Zdravím všechny :)

Prosím o radu. Vybírám nějakou ojetou vehikulární konstrukci. Rád jezdím trochu svižnějším stylem jízdy. Doteď jsem jezdíval s vypůjčenou Corollou E-110 s 1.6tkou. Auto splňovalo většinu mých podmínek. Krásně zrychlovalo, dobře drželo v zatáčkách. Byla radost s tím jezdit. Představoval bych si něco podobného. Klidně bych i sehnal nějakou podobnou Corollu, jenže s 1.6tkou už skoro žádná není. Proto se obracím na Vás. Hledám nějakou rozumnou alternativu s dobrým poměrem kupní ceny a nákladů na opravy. Spotřebu nějak moc neřeším. Vůz budu využívat hlavně na dopravu z přechodného bydliště do svého domova. To je cca 120 km cesta tam i zpět tak 2-3 do měsíce + nějaké ty výlety po městě do nákupáku, popřípadě za dalšími rodinnými příslušníky a občasné výlety jen tak pro radost z jízdy. Přemýšlel jsem nějaké Almeře. Případně Civic, jenže jsem megaloman a když Civic tak V-TEC. Celkově Hondy jen s V-TECem. Následně jsem přemýšlel i o nějakém coupe. Třeba Hyundai Coupé, nebo Fiat coupé. Bratr mě tlačí spíše do Focuse, nebo Golfa. Jsou to perfektní auta, a zvlášť Focus má perfektní jízdní vlastnosti. Jenže já za těmito auty spíš vidím rodinné vozy.
Taky mě napadla nějaká splašená krabička typu Peugeot 106 s 1.4 motorem. Jen nevím jestli to už není zastaralé, když už že je rok 2016. Moc Vás všechny prosím o rady. Hlavně bych poprosil o informace, na co si dát u Vámi vybraného vozu pozor, co je takovou achilovou patou a největší vráskou.
Moc děkuji za Vaše nápady a odpověď.
reagovat
valdert
počet příspěvků8
datum registrace14.03.2015
Sobota 07.05.2016 19:19, Focus do 50000 Kč
Třídveřový Focus rozhodně nevypadá jako rodinný vůz. RS už vůbec. A poopravit mu podvozek je z něj boží auto. Lepší vůz za tyto peníze neseženete. A Almera je dobrá, ale ne tak jako Focus a je usedlejší (více rodinná :) )totéž Honda pokud nebudeme počítat 25 let starý nízký Civic, Můžeme pokračovat Corolou, Astrou, frantíky (Renault Williams je žihadlo, ale neumí taky dobře zatáčky) apod. Nikdo nemá na Focus. Ještě lepší svezení Mondeo ST200 už také stojí kolem 50000. ale zase dát do toho10000 až 40000 do podvozku a údržby motoru a karoserie dle stavu a máte řidičův sen. Jezdí to, zatáčí s bravurou, s upravenými brzdami i zabrzdí pěkně. Spotřeba při běžné jízdě kolem 9l. a ten zvuk fakt dobrý. Výkon kolem 150kW Jenže konstrukce vozu 1996 a vyráběl se 1999-2000. Golf bych nebral pro radost a také je spíše rodinné. Všechny jsem řídil dost dlouho, abych si mohl udělat dojem. Pokud jezdíte rychle na rovinkách, vyhoví jakýkoliv sportovní vůz do 50000 Kč.A možná i turbodiesel :)
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 10.05.2016 11:53, Peugeot 206 CC 1.6
Pokud hledáte něco trochu jiného, než běžné auto, zkuste projet Peugeot 206 CC 1.6 80kw. Auto je lehké, takže motor s vozem hýbe pořádně. Celkově bych šel ale do Focusu 3D, který opravdu jako rodinný vůž nevypadá a je spolehlivý, jen si pořádně zkonrolujte korozi podvozku u něj. Peugeot 206 naopak má velmi dobrou antikorozní ochranu, ale motory už tak spolehlivé nejsou, vyjma malého 1.1 44kw
Jinak já plánuji časem Alfu Romeo 156 1.6 nebo v dieslu 1.9 JTD, ale tam těch starostí může být až nad hlavu
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.