0
zpět
 

diskuze k tématu: Corolla E12 vs Golf V

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 24.07.2014 12:48, Corolla E12 vs Golf V
Zdravím,

Trochu som sa zamotal pri výbere prvého auta preto prosím o radu vás.
Ide mi hlavne o spoľahlivosť, nízke prevádzkové náklady, odolnosť voči korózii. Vzhľadom k predpokladanému ročnému nájazdu a finančným možnostiam som pozeral najmä benzín 1,4-1,6, r.v. okolo 2005 a vyššie. Do najužšieho výberu sa dostali Toyota Corolla E12 1.4 (71kW) a Golf V 1.6 (75kW). V hre boli tiež Ford Focus II, Seat Leon I, Opel Astra H, Mazda 3. Jednoducho auto z nižšej strednej triedy.
Ktoré z uvedených by ste odporučili? Alebo sa pozrieť ešte po niečom inom?
Vďaka za odpoveď
L.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 25.07.2014 22:27, RE:
Dobrý den. Chybu byste neměl udělat ani s jedním z Vámi vybraných automobilů. Jelikož jste do užšího výběru poslal Toyotu Corolla a VW Golf, z nich vidím jako vítěze prvně jmenovanou Corollu. S benzínovými motory nebývají prakticky žádné problémy, celkově se vůz pravidelně umisťuje na předních příčkách statistik spolehlivosti.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 25.07.2014 23:14, corolla
S corollou 2007 1,6 automat jsem se v Praze nedostal pod 9l. Kamarádka co jí stále vlastní se nedostane pod 10l. S manuálem nemám zkušenost o kolik to jde dolu.
Auto je to jistě dobrý, závady žádné, ale interier mi přišel jak z pravěku. Co vim že jí dost vadilo že výměna radia za moderní s mp3 je prakticky nemožná, radio zobrazuje i palubí pc a to by potom nefungovalo. Automatická klima dost hrozná, lepší asi vzít manualní.
Starší 1,6 prý žerou olej, nevim. Tak co jsem s ní jezdil nebrala.
Jako nevýhodu považuju paradoxně její dobrou pověst absolutního držáku což spoustu lidí svádí k tomu nedodržovat servis. Auto si o něj nijak samo neříká.

Golf V o dost lépe jezdí ale taky dá daleko větší práci ho sehnat v dobrém stavu. U nižších výbav hlavně s 1,4 vypadá jak když to někdo vykradl ale třeba bez klima jsem ho nikdy neviděl.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.