0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Avensis - jaká je třetí generace z bazaru?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
relaxprimori
počet příspěvků18
datum registrace28.09.2012
Pátek 09.10.2015 12:31, Tiez pozeram po avensisoch
Jedna vec,ktoru som cital,ze avensis od roku 2009 -3.generacie,ma uz koroziu napr. pri spodnej casti kufra aj inde zospodu,co pri druhej generacii sa este neobjavuje,to ma prekvapilo,ale nech napisu majitelia,lebo aj ja zvazujem kupu benzinoveho avensisu.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 09.10.2015 13:04, toyota a koroze.
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 09.10.2015 14:23, RE: toyota a koroze.
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.


neplete, bohužel. četl jsem to ve Světě motorů 14/2015, rubrika bazar. docela hustě jim ne reznou ale hnijou zadní dveře, a celkově špatně hodnotili protikorozní ochranu. zlatá první generace.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 09.10.2015 15:26, RE: toyota a koroze.
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.


Zdeny, co se stalo? Ty doporučuješ vyhnout se CVT ??
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Pátek 09.10.2015 15:34, RE: toyota a koroze.
tomaskrtek napsal:
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
neplete, bohužel. četl jsem to ve Světě motorů 14/2015, rubrika bazar. docela hustě jim ne reznou ale hnijou zadní dveře, a celkově špatně hodnotili protikorozní ochranu. zlatá první generace.


Přesně tak, pokusit se sehnat ten Svět motorů, tam je vše podstatné, taky jsem to četl.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 09.10.2015 19:45, RE: toyota a koroze.
Pavlik napsal:
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
Zdeny, co se stalo? Ty doporučuješ vyhnout se CVT ??


Samosebou, na její výkon a váhu je to vražda. S manuálem je to jiná liga. Ale rozhodně ne kvůli spolehlivosti, buď v klidu. Tohle mají japončíci zvládnutý už léta.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Pátek 09.10.2015 19:47, RE: toyota a koroze.
tomaskrtek napsal:
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
neplete, bohužel. četl jsem to ve Světě motorů 14/2015, rubrika bazar. docela hustě jim ne reznou ale hnijou zadní dveře, a celkově špatně hodnotili protikorozní ochranu. zlatá první generace.


Tak to mě překvapuje! Tak už i T. šetří, kde se dá. A to se div, zrovna teď se chystám vyrazit mrknout na toho kombajna u Lowmana, místo nšeho téměř 10 let starého Subaru. Te´d, když to čtu, tak radši zacáluju za rozvody a svíce a mám na dalších 120tkm klid Zlatý lego. Po těch letech na kastli ani pupínek.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 09.10.2015 21:15, RE: toyota a koroze.
Zdeny60 napsal:
tomaskrtek napsal:
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
neplete, bohužel. četl jsem to ve Světě motorů 14/2015, rubrika bazar. docela hustě jim ne reznou ale hnijou zadní dveře, a celkově špatně hodnotili protikorozní ochranu. zlatá první generace.
Tak to mě překvapuje! Tak už i T. šetří, kde se dá. A to se div, zrovna teď se chystám vyrazit mrknout na toho kombajna u Lowmana, místo nšeho téměř 10 let starého Subaru. Te´d, když to čtu, tak radši zacáluju za rozvody a svíce a mám na dalších 120tkm klid Zlatý lego. Po těch letech na kastli ani pupínek.


Je fakt že Subaru nehnije. Ani pravěké Imrezy za 15t nejsou nijak moc zrezlé. Vlastně jediné zrezlé Subaru co jsem viděl bylo Justy -Swift. Navíc pokud máš 10 let staré Legacy je to nejhezčí auto co Subaru vyrobilo. I když ted jsem poprvé viděl u zákazníka Subaru XV a to mě hodně zaujalo.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Středa 14.10.2015 19:27, RE: toyota a koroze.
PetrT napsal:
Zdeny60 napsal:
tomaskrtek napsal:
Zdeny60 napsal:
Neplezes si to s mazdou?nechce se mi tomu verit.leda,ze byla zborena.to pak ano.jinak 1.8 je na kombi na hranici,je velmi tezka a osobne bych se vyhnul cvt.
neplete, bohužel. četl jsem to ve Světě motorů 14/2015, rubrika bazar. docela hustě jim ne reznou ale hnijou zadní dveře, a celkově špatně hodnotili protikorozní ochranu. zlatá první generace.
Tak to mě překvapuje! Tak už i T. šetří, kde se dá. A to se div, zrovna teď se chystám vyrazit mrknout na toho kombajna u Lowmana, místo nšeho téměř 10 let starého Subaru. Te´d, když to čtu, tak radši zacáluju za rozvody a svíce a mám na dalších 120tkm klid Zlatý lego. Po těch letech na kastli ani pupínek.
Je fakt že Subaru nehnije. Ani pravěké Imrezy za 15t nejsou nijak moc zrezlé. Vlastně jediné zrezlé Subaru co jsem viděl bylo Justy -Swift. Navíc pokud máš 10 let staré Legacy je to nejhezčí auto co Subaru vyrobilo. I když ted jsem poprvé viděl u zákazníka Subaru XV a to mě hodně zaujalo.


Kámoš má dvacetileté Legacy Turbo a teda zadní lemy a podběhy musel šikovný klempíř modelovat úplně znovu. Když odstraňoval, co bylo shnilé, tak už skoro myslel, že to nebude mít k čemu přidělat.
reagovat
karlos
počet příspěvků1
datum registrace13.10.2015
Pátek 16.10.2015 10:30, hodne stesti pri shaneni
Ackoliv je Avensis teto generace v kombi a benzinu bezpochyby dobou volbou, najit vhodnou ojetinu bude ale mozna tezsi nez potkat yetiho. V nabidce Ticars podle mne neni jediny kousek, ktery by stal za prohlidku. V DE jich take moc nebude. Firmy proste berou diesely a soukromnici kupuji benzinove toyoty na dlouha leta...
Pokud se Vam ale podari pri shaneni uspet, bude urcite fajn pokud se o sve zkusenosti zde podelite;)
reagovat
Cooko
počet příspěvků8
datum registrace16.10.2015
Pátek 16.10.2015 18:36, Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín..
Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?

2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?

Díky za názory!
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pátek 16.10.2015 21:29, .
tenhle obsah a výkon, počítej 8 litrů, míň jsou pohádky
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 16.10.2015 22:05, RE: .
Zvirak napsal:
tenhle obsah a výkon, počítej 8 litrů, míň jsou pohádky


spíš víc. pokud se bude jednat o 80% podílu dálnice tak při téhle rychlosti čím menší obsah tím vyšší spotřeba. 1.8 je základ, 2.0 je v Toyotě bohužel přímovstřik, osobně bych koupil starší třílitr v sedanu střední nebo vyšší střední třídy, nainstaloval LPG a byl spokojený.
reagovat
Cooko
počet příspěvků8
datum registrace16.10.2015
Sobota 17.10.2015 20:34, RE: .
tomaskrtek napsal:
Zvirak napsal:
tenhle obsah a výkon, počítej 8 litrů, míň jsou pohádky
spíš víc. pokud se bude jednat o 80% podílu dálnice tak při téhle rychlosti čím menší obsah tím vyšší spotřeba. 1.8 je základ, 2.0 je v Toyotě bohužel přímovstřik, osobně bych koupil starší třílitr v sedanu střední nebo vyšší střední třídy, nainstaloval LPG a byl spokojený.


Máte nějaký tip, doporučení?
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Sobota 17.10.2015 22:04, RE: .
Cooko napsal:
tomaskrtek napsal:
Zvirak napsal:
tenhle obsah a výkon, počítej 8 litrů, míň jsou pohádky
spíš víc. pokud se bude jednat o 80% podílu dálnice tak při téhle rychlosti čím menší obsah tím vyšší spotřeba. 1.8 je základ, 2.0 je v Toyotě bohužel přímovstřik, osobně bych koupil starší třílitr v sedanu střední nebo vyšší střední třídy, nainstaloval LPG a byl spokojený.
Máte nějaký tip, doporučení?


jasně, třílitrovou Maximu 2000-2003 z Německa, pěkný kus bude za 4-6.000 euro, dát do plynu a jezdit. ale to asi nebude pro každého, naštěstí
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pondělí 19.10.2015 00:44, RE: Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
Cooko napsal:
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín.. Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?Díky za názory!


Domnívám se že ten Avensis se bude dost těžko shánět a vždy to bude jeté auto s ne úplně známou historií. Kdežto sehnat nové auto není problém, budete mít 3 roky záruku.

Pokud bych chtěl víc prostoru v kabině a nevadil by mi sedan, šel bych do Corolly, která má stejný rozvor jako Avensis. Pokud bych preferoval kufr s rovnou nakládací hranou (např. pro kočárek), tak bych šel do Aurise kombi.

Před rokem jsem koupil Auris kombi za 410 tisíc (sleva na nejetý vystavený kus). Výbavu má slušnou, včetně vychytávek jako automatické parkování v řadě aut, bezklíčové otevírání, atd. Po dálnicí s tím nejezdím skoro vůbec, jen po Praze (v ranní a večerní špičce) a mimo město, dlouhodobá spotřeba 6.15 http://www.spritmonitor.de/en/detail/661181.html Po dálnici si myslím že to žrát až tak moc nebude. Pokud si dobře vzpomínám, tak cesta Praha-Liberec a zpět mi palubní PC ukazoval něco lehce přes 7 litrů. Ale samozřejmě celou cestu jsem nejel po dálnici a na dálnici jsem jel cca 130 podle tacho.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 19.10.2015 12:14, RE: Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
Petr S napsal:
Cooko napsal:
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín.. Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?Díky za názory!
Domnívám se že ten Avensis se bude dost těžko shánět a vždy to bude jeté auto s ne úplně známou historií. Kdežto sehnat nové auto není problém, budete mít 3 roky záruku. Pokud bych chtěl víc prostoru v kabině a nevadil by mi sedan, šel bych do Corolly, která má stejný rozvor jako Avensis. Pokud bych preferoval kufr s rovnou nakládací hranou (např. pro kočárek), tak bych šel do Aurise kombi. Před rokem jsem koupil Auris kombi za 410 tisíc (sleva na nejetý vystavený kus). Výbavu má slušnou, včetně vychytávek jako automatické parkování v řadě aut, bezklíčové otevírání, atd. Po dálnicí s tím nejezdím skoro vůbec, jen po Praze (v ranní a večerní špičce) a mimo město, dlouhodobá spotřeba 6.15 http://www.spritmonitor.de/en/detail/661181.html Po dálnici si myslím že to žrát až tak moc nebude. Pokud si dobře vzpomínám, tak cesta Praha-Liberec a zpět mi palubní PC ukazoval něco lehce přes 7 litrů. Ale samozřejmě celou cestu jsem nejel po dálnici a na dálnici jsem jel cca 130 podle tacho.


Dobrý den, podělte se prosím o zkušenosti s Aurisem v recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 20.10.2015 13:42, RE: Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
Cooko napsal:
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín.. Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?Díky za názory!


17 let starý avensis, 2.0 benzin, 94 kw, spotřeba při dálničních 130 km/h 6,5 - 7 l / 100 km. U nových netuším, jak to je :)
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 20.10.2015 13:53, RE: Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
filip.uricar napsal:
Cooko napsal:
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín.. Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?Díky za názory!
17 let starý avensis, 2.0 benzin, 94 kw, spotřeba při dálničních 130 km/h 6,5 - 7 l / 100 km. U nových netuším, jak to je :)


nejlepší motor co v něm můžete mít. vím o dvoulitrové Carině E co má hodně přes 500k. 1.8 už jde při 140ti přes 8 litrů, spíše k devíti. já jsem zajel před měsícem Plzeň-Prostějov (cca 350km) s průměrem 106km/h za 7.4, s 15tiletou Maximou 3.0 V6 v manuálu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 20.10.2015 22:10, RE: Nový facelift Auris 2015, Corolla vs starší Avensis
tomaskrtek napsal:
filip.uricar napsal:
Cooko napsal:
1. Pánové, když vezmeme, že za cca 440.000 by se dal pořídit fungl nový facelist Auris v kombíku s 1.6 benzínem, nebo Corolla ... a třeba málo jetý Avensis 2012+ 1.8 benzín.. Který by jste si vybrali? Značka spolehlivost, prodejnost o cca 3-4 roky a levný provoz, údržba?2. Jaká je spotřeba Avensisu 1.8 při 140km/h na dálnici?Díky za názory!
17 let starý avensis, 2.0 benzin, 94 kw, spotřeba při dálničních 130 km/h 6,5 - 7 l / 100 km. U nových netuším, jak to je :)
nejlepší motor co v něm můžete mít. vím o dvoulitrové Carině E co má hodně přes 500k. 1.8 už jde při 140ti přes 8 litrů, spíše k devíti. já jsem zajel před měsícem Plzeň-Prostějov (cca 350km) s průměrem 106km/h za 7.4, s 15tiletou Maximou 3.0 V6 v manuálu.


Jojo, benzínový Japonci jsou všeobecně držáci. A ono paradoxně většinou bývá, že auta s vyšším obsahem mají při vyšší rychlosti nižší spotřebu, než vozidla s nižším obsahem... :) Jsem s tím autem naprosto spokojený, zatím najeto 360 000 km jen s běžnou údržbou, možná časem napíšu taky nějakou recenzi, třeba při dosažení té půlmilionové mety
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.