0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Avensis 2.2 D-4D - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 00:44, toyota
dobre spolehlive auto. oplati se investovat do japoncu. vysoce kvalitni automobily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 08:57, PP
Udivuje me u kazdyho auta dost velka nepresnost PP,preci jen 0,2 a 0,4 je dost mimo.
Mozna je to kvuli tomu,ze se najezdi jen kousek a pak se zas tankuje,ale i tak je to dost nepresny.
Nevim jak u me Astry,ale vzdy si to merim po cca 500-600km (kdy tankuji plnou) a mam rozdil cca +0,1l!
Je fakt ze netankuji kazdou chvili a na tyto km se to uz mozna srovna!
Preci i tak ma muj PP uz skoro 10 let!

PS:Jinak od ted se budu psat jako zigi2,doufam ze ten druhej si to taky nezmeni))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 09:11, RE: PP
zigi2 napsal:
Udivuje me u kazdyho auta dost velka nepresnost PP,preci jen 0,2 a 0,4 je dost mimo.
Mozna je to kvuli tomu,ze se najezdi jen kousek a pak se zas tankuje,ale i tak je to dost nepresny.
Nevim jak u me Astry,ale vzdy si to merim po cca 500-600km (kdy tankuji plnou) a mam rozdil cca +0,1l!
Je fakt ze netankuji kazdou chvili a na tyto km se to uz mozna srovna!
Preci i tak ma muj PP uz skoro 10 let!

PS:Jinak od ted se budu psat jako zigi2,doufam ze ten druhej si to taky nezmeni))
Měření probíhá na 47,8 km dlouhém okruhu. Samozřejmě, že měření pomocí metody dotankováním do plné nádrže není 100% přesné, ale je rozhodně přesnější než PP (při krátké vzdálenosti). Máte pravdu s tím, že při delších vzdálenostech (stovky km) se naměřené hodnoty srovnávají a výsledné rozdíly činí doopravdy zanedbatelné odchylky v řádově do 0,1 l / 100 km. Bohužel testování na velké vzdálenosti by bylo velmi náročné po finanční i časové stránce ...

Palubní počítač u Avensisu dosáhl velmi nízkých odchylek od našeho měření. U jiných značek se odchylka pohybuje i v litrech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 09:46, RE: PP
Petr - TipCars.com napsal:
Měření probíhá na 47,8 km dlouhém okruhu. Samozřejmě, že měření pomocí metody dotankováním do plné nádrže není 100% přesné, ale je rozhodně přesnější než PP (při krátké vzdálenosti). Máte pravdu s tím, že při delších vzdálenostech (stovky km) se naměřené hodnoty srovnávají a výsledné rozdíly činí doopravdy zanedbatelné odchylky v řádově do 0,1 l / 100 km. Bohužel testování na velké vzdálenosti by bylo velmi náročné po finanční i časové stránce ...

Palubní počítač u Avensisu dosáhl velmi nízkých...
A to me prave udivuje,vzdyt moderni vozy uz by meli mit i moderni PP,ktery by mel byt schopen byt mnohem presnejsi.u jinych vozu jsem si vsiml jeste vetsich odchylek.Kdyz se to tak vezme,pri vymazani udaju z PP se prvnich cca 100km nema ani smysl na ten displej podivat,jelikoz tam bude stejne nepresny blud!
Beru cca +-0,2l ze zacatku a pak do +-0,1l,ale pres litr uz to je fakt nejak moc!
Jinak jasne ze po vas nechci testovani spotreby na 500km,takhle je to dobre,alespon jdou videt totalni odchylky a s tim merenim s plne do plne je to myslim hodne presne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 15:41, RE: PP
zigi2 napsal:
A to me prave udivuje,vzdyt moderni vozy uz by meli mit i moderni PP,ktery by mel byt schopen byt mnohem presnejsi.u jinych vozu jsem si vsiml jeste vetsich odchylek.Kdyz se to tak vezme,pri vymazani udaju z PP se prvnich cca 100km nema ani smysl na ten displej podivat,jelikoz tam bude stejne nepresny blud!
Beru cca +-0,2l ze zacatku a pak do +-0,1l,ale pres litr uz to je fakt nejak moc!
Jinak jasne ze po vas nechci testovani spotreby na 500km,takhle je to dobre,alespon jdou videt totalni odchyl...
Perfektne ojebuje napríklad Škodovka, viz test roomstera a odchylku v PP.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 15:51, RE: PP
zigi2 napsal:
A to me prave udivuje,vzdyt moderni vozy uz by meli mit i moderni PP,ktery by mel byt schopen byt mnohem presnejsi.u jinych vozu jsem si vsiml jeste vetsich odchylek.Kdyz se to tak vezme,pri vymazani udaju z PP se prvnich cca 100km nema ani smysl na ten displej podivat,jelikoz tam bude stejne nepresny blud!
Beru cca +-0,2l ze zacatku a pak do +-0,1l,ale pres litr uz to je fakt nejak moc!
Jinak jasne ze po vas nechci testovani spotreby na 500km,takhle je to dobre,alespon jdou videt totalni odchyl...
Mě to neudivuje, moje opel astra má na pal. poč. průměr 9,1 ve skutečnosti po dotankování nádrže se nevejdu do deseti. Tak nevím......PS: Jinak od ted se budu psat jako zigi2, doufam ze ten prvni si to taky nezmeni))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 16:32, RE: PP
zigi2 napsal:
Mě to neudivuje, moje opel astra má na pal. poč. průměr 9,1 ve skutečnosti po dotankování nádrže se nevejdu do deseti. Tak nevím......PS: Jinak od ted se budu psat jako zigi2, doufam ze ten prvni si to taky nezmeni))
Si fakt pako a běž s tím tvým oplem už jednou provždy doprdele.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 19:16, RE: PP
zigi2 napsal:
Mě to neudivuje, moje opel astra má na pal. poč. průměr 9,1 ve skutečnosti po dotankování nádrže se nevejdu do deseti. Tak nevím......PS: Jinak od ted se budu psat jako zigi2, doufam ze ten prvni si to taky nezmeni))
Nikoho ta tvoje Astra nezajímá, tak už s ní tady neotravuj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.01.2007 20:26, RE: PP
zigi2 napsal:
Udivuje me u kazdyho auta dost velka nepresnost PP,preci jen 0,2 a 0,4 je dost mimo.
Mozna je to kvuli tomu,ze se najezdi jen kousek a pak se zas tankuje,ale i tak je to dost nepresny.
Nevim jak u me Astry,ale vzdy si to merim po cca 500-600km (kdy tankuji plnou) a mam rozdil cca +0,1l!
Je fakt ze netankuji kazdou chvili a na tyto km se to uz mozna srovna!
Preci i tak ma muj PP uz skoro 10 let!

PS:Jinak od ted se budu psat jako zigi2,doufam ze ten druhej si to taky nezmeni))
Ja tankuju po asi 750-800 km , a muj PP podmeruje o 0.3 l, hajzl
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 22:10, RE: PP
Be napsal:
Ja tankuju po asi 750-800 km , a muj PP podmeruje o 0.3 l, hajzl
My máme psa s PP a soused bez PP, štěkaj úplně stejně.

Auto mám bez PP a vůbec mi nechybí, vím, že na jednu bandu ujedu cca 650 km a to mi stačí. Tankuju vždy do plný a spotřebu si pro zajímavost vždy spočítám, než dojdu k pokladně.

Chvíli jsem měl pujčený auto s PP a prase aby se v tom vyznalo, aktuální spotřeba, denní spotřeba, dlouhodobá spotřeba.
Jen to odvádí pozornost od řízení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.01.2007 23:06, RE: PP
Tomas napsal:
My máme psa s PP a soused bez PP, štěkaj úplně stejně.

Auto mám bez PP a vůbec mi nechybí, vím, že na jednu bandu ujedu cca 650 km a to mi stačí. Tankuju vždy do plný a spotřebu si pro zajímavost vždy spočítám, než dojdu k pokladně.

Chvíli jsem měl pujčený auto s PP a prase aby se v tom vyznalo, aktuální spotřeba, denní spotřeba, dlouhodobá spotřeba.
Jen to odvádí pozornost od řízení.
Presne tak, inteligent si dokaze spotrebu vypocitat aj z hlavy raz-dva...Niekoho to dokonca ani nezaujima.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.06.2007 09:14, PP v Avensis
odchylka PP je v pohode, ale dost nastve, ze v tom avensise sa neda vynulovat nic ine okrem priemernej rychlosti, cize spotrebu si nezmeram kedy potrebujem ale iba po natankovani, iba vtedy to automaticky vynuluje :(
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.