0
zpět
 

diskuze k tématu: spolehlivé auto osobní

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.01.2014 15:30, spolehlivé auto osobní
Dobrý den,

prosím o pár rad odledně výběru osobního vozidla do 200 000,-Kč. Mělo by to být combi nebo hatchback. Do práce to mám 25km (jedna cesta), Tak nevím jestli se vyplatí koupit naftu nebo ne ? Popřípadě jaká nafta by byla \"nejlepší\" nejméně poruchová a pokud možno bez filtru pevných částic ? Momentálně vlastním Ford Mondeo III 2.0 107Kw r.v. 2001, které bohužel dosluhuje.

Zamlouvají se mi tyto vozidla
1.Toyota Avensis Sol 2.0i 108 Kw od r.v. 2007 u tohoto vozidla mě trochu odrazují ceny náhradních dílů (podvozek)
2.Ford Mondeo Trend 2.0i 107 Kw od r.v. 2008

Líbí se mí spíše větší vozidla (kuli bezpečí rodiny) je mi jedno jaká značka to bude, hlavně aby byl vůz kvalitní.
Předem děkuji za užitečné rady.
S pozdravem Stoklasa

reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 25.01.2014 20:07, výběr
naftáka od 2005 už maj všechny DPF...při 25km denně tj 50km..tj ročně tak 15-20000km..tam se určitě nafta nevyplatí.Pokud zvlášť tech 25km jsou camračky..motor se tak prakticky nezahřeje,o nějaké regenreaci DPF nemůže být ani řeč...
Z uvedených variant bych jednoznačně volil Avensis,kvůli vyšší spolehlivost,a menšímu zájmu nenechavců.Pokude řešíš bezpečnost,doporučuji hlavně koupit nebouchneté auto,protože auto,které už jednu střední bouračku absolvuje další většinou už nezvládne...
suprové stránky na výsledky testů jsou paradoxně americké IHS http://www.iihs.org/iihs/ratings
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 15:45, re:
Dobrý den. Pro Váš roční nájezd bude lepší zvolit benzínový motor, který je u toyoty i Mondea velmi spolehlivý. Pokud jste zvyklý na jízdní vlastnosti Mondea, s jeho novější generací neuděláte chybu. Toyota Avensis má sice dražší náhradní díly, na druhou stranu je ale velmi spolehlivá a mechanicky odolná, neviděl bych v tom problém. Oproti mondeu nabídne komfortnější svezení.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.