0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz do 250 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, japonská vozidla, francouzská vozidla, německá vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 00:17, No a teraz...
No a teraz už len:
En ten tiki,. dva špendlíky.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 00:22, Možnost
Když už jste do možných alternativ zahrnul Passata, tak se nabízí volba A4 B5.
Ale osobně by jsem se rozhodl v benzínu pro Mondeo nebo Primeru. V dieslu by to bylo složitější, pokud člověk nechce tuctovou Octavii, tak by jsem se rozhodl radši pro Passata od r.v. 2001(PD), protože si myslím, že starší Passat a A4, jsou vzhledem k roku vzniku příliš drahé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 00:36, Opel Meriva
Osobne mam velmi dobrou zkusenost s vozem Opel Meriva - na to, jak je auto z venku "male", vejde se do nej ohromne mnozstvi veci. Ani v 5 lidech jsme nemeli problem s prostorem pro sebe ani pro zavazadla, pri max. vytizeni auta trochu nestihala benzinova 1,6 v kopcich. Poruchovost nemohu hodnotit, mel jsem Merivu jen kratce zapujcenou. S prostorem ale opravdu problem neni.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 06:10,
Doporucuji Zafiru,nedoporucuji Sharan
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 08:05, Výběr
Myslím, že Premacy z MPV a mondeo z kombiku nebo sedanu bude asi nejvhodnejsi volba. Jinak zkuste se podivat na Citroen C5, desing auta sice je velmi vystredni a skoro nikomu se nelibi, ale pohodli a cena jsou docela lakave. Verze kombi je obrovska. Pri nakladani veci do kufru se jednim tlacitkem da dat auto nahoru i dolu pro snazsi nakladani veci. Je to hodne pohodlne auto. Nez zavrhnete auto kvuli vzhledu, zkuste se v nem nekdy projet na delsi trasu a pak se teprve rozhodnete. U C5 bych doporucoval 2,0 HDI 109 ( respektive 110 ) koní. Spotreba se drzi slusne hranice okolo 6 litru. Do mesta je to auto velike ale na dovolene, dalnice a tak je to proste jako druhy domov. Jinak rozmerove C5 odpovida Mondeu, ktere je o mnoho hezci ale ma tvrdsi pozvozek, coz je dobre na sportovnejsi jizdu. Ale pokud kupujete auto na rodinné účely, tak právě měkký podvozek Citroenu vás nadchne. Pokud nekdo chce sportovní jízdní vlastnosti v rodinném autě, at si koupi bmw 3,5 kombi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 08:39, Toto bych bral já
Já bych bral Volvo V70 TDi (model do roku 2000) Za ty prachy se dá sehnat auto ve skvělém stavu a výbavě. Je zajímavé jak moc se na to auto zapomíná...motor je 2.5 litrový diesel od Audi a ve své době byl považován za jeden z nejlepších dieselů a auto celkově je velmi dobře postavené!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 12:24, RE: Toto bych bral já
Charger napsal:
Já bych bral Volvo V70 TDi (model do roku 2000) Za ty prachy se dá sehnat auto ve skvělém stavu a výbavě. Je zajímavé jak moc se na to auto zapomíná...motor je 2.5 litrový diesel od Audi a ve své době byl považován za jeden z nejlepších dieselů a auto celkově je velmi dobře postavené!
To je velmi zajimavá alternativa a máte pravdu, že tento 2.5 litr je velmi spolehlivý. Ale myslím si, že by to potom chtělo posunout cenu do 300 tisíc. Jen ten zadek se mně na kombi moc nelíbí, ale seden je lahůdka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 12:43, RE: Toto bych bral já
Charger napsal:
Já bych bral Volvo V70 TDi (model do roku 2000) Za ty prachy se dá sehnat auto ve skvělém stavu a výbavě. Je zajímavé jak moc se na to auto zapomíná...motor je 2.5 litrový diesel od Audi a ve své době byl považován za jeden z nejlepších dieselů a auto celkově je velmi dobře postavené!
Nezapomíná, ale toto auto je vhodné pro lidi, kteří si umí sami zabezpečit servis, jinak pro normálního člověka jsou servisní ceny prací ve Volvu naprosto neúnosné a lze tedy předpokládat, že pro člověka s rozpočtem 250 tis na nákup auta by to bylo příliš. A taky design je velmi diskutabilní, vůz není nejmodernější, byť mně se velmi líbí. Ale souhlasím s Vámi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 13:25, široká požiadavka
Chcelo by to aby sa dotyčný kupujúci najprv zamyslel čo vlastne chce...či kombi alebo MPV, aké jazdné vlastnosti očakáva, spotrebu atd. S kritériami ako "cena do 250 000" sa nejakej rady co by ho niekam posunula len tazko docká...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 14:30, poradna
Ahojte Velmi sa mi paci vasa stranka a hlavne to ako dokazete poradit spotrebitelom a preto sa na Vas obraciam.Mam zaujem o Pegeot 406 coupe 2.0i r.v.98 chcem vediet ake ma jazdne vlastnosti,jeho spolahlivost a najvecsie mozne zavady dakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 14:36, RE: Toto bych bral já
Falco napsal:
To je velmi zajimavá alternativa a máte pravdu, že tento 2.5 litr je velmi spolehlivý. Ale myslím si, že by to potom chtělo posunout cenu do 300 tisíc. Jen ten zadek se mně na kombi moc nelíbí, ale seden je lahůdka.
To Falco: Ne, myslím že není potřeba cenu posunovat protože V70 se da pořídit již od cca. 140 tis a dobře vybavená verze se servisní knížkou a průhlednou minulostí by se dala sehnat již kolem 200 tis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 14:44, RE: Toto bych bral já
Vojtěch, TipCars.com napsal:
Nezapomíná, ale toto auto je vhodné pro lidi, kteří si umí sami zabezpečit servis, jinak pro normálního člověka jsou servisní ceny prací ve Volvu naprosto neúnosné a lze tedy předpokládat, že pro člověka s rozpočtem 250 tis na nákup auta by to bylo příliš. A taky design je velmi diskutabilní, vůz není nejmodernější, byť mně se velmi líbí. Ale souhlasím s Vámi.
Pro pana Vojtěcha: Ano, ceny autorizovaného servisu Volva jsou velmi vysoké, ale co se týče náhradních dílů tak se ceny (pokud vím) drží standartní meze- jsou podobné jako u Fordu či Audi. A najít spolehlivý neautorizovaný servis s dobrou cenou za práci není podle mých zkušeností až tak těžké. Motor od Audi je navíc nadprůměrně spolehlivý, takže Vašich obav bych se nebál. Ano, design se nemusí líbit všem a auto není konstrukčně nejmladší, ale zase je robustní a celkem luxusní. A v poslední době i za dobrou cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 18:30, RE: Toto bych bral já
Charger napsal:
To Falco: Ne, myslím že není potřeba cenu posunovat protože V70 se da pořídit již od cca. 140 tis a dobře vybavená verze se servisní knížkou a průhlednou minulostí by se dala sehnat již kolem 200 tis.
Přehlédl jsem, že myslí model do 2000. Měl jsem na mysli následují model, který začíná od 250 tisíc, je ale otázkou v jakém jsou stavu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 19:09, RE: Toto bych bral já
Falco napsal:
Přehlédl jsem, že myslí model do 2000. Měl jsem na mysli následují model, který začíná od 250 tisíc, je ale otázkou v jakém jsou stavu.
OK
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 21:10,
Taky jsem přemýšlel o ojetém autě do 250. Ale rychle jsem si to rozmyslel, protože se mi zdálo, že případné náklady na opravy a údržby jsou u ojetého auta přeci jen trochu sázka do loterie. Před měsícem jsem koupil Dacii Logan v plné výbavě (bez klimy). Úplně ideální rodinné auto, je to velké, pohodlné, slušná spotřeba, prostě maximální spokojenost. Vyšlo to těsne pod těch 250. Prostě super.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 21:31, RE: bez předmětu
Thales napsal:
Taky jsem přemýšlel o ojetém autě do 250. Ale rychle jsem si to rozmyslel, protože se mi zdálo, že případné náklady na opravy a údržby jsou u ojetého auta přeci jen trochu sázka do loterie. Před měsícem jsem koupil Dacii Logan v plné výbavě (bez klimy). Úplně ideální rodinné auto, je to velké, pohodlné, slušná spotřeba, prostě maximální spokojenost. Vyšlo to těsne pod těch 250. Prostě super.
Gratuluju napiste nam za rok, kolikrat to Vase pseudo-auto bylo uz v servisu a co v nem vsechno nefunguje a drnci. Treba budeme prekvapeni!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.06.2006 23:18, RE: bez předmětu
Thales napsal:
Taky jsem přemýšlel o ojetém autě do 250. Ale rychle jsem si to rozmyslel, protože se mi zdálo, že případné náklady na opravy a údržby jsou u ojetého auta přeci jen trochu sázka do loterie. Před měsícem jsem koupil Dacii Logan v plné výbavě (bez klimy). Úplně ideální rodinné auto, je to velké, pohodlné, slušná spotřeba, prostě maximální spokojenost. Vyšlo to těsne pod těch 250. Prostě super.
Nezlob se na mě ale Logan neni auto.....a bez klimy? ....chlape neblazni....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.06.2006 07:23, RE: bez předmětu
Wenny napsal:
Nezlob se na mě ale Logan neni auto.....a bez klimy? ....chlape neblazni....
Proč není Logan auto? Protože ho vyrábí rumuni? Logana nemám a ani o něm neuvažuji, ale měl jsem možnost se tím svézt a pohoda. Kdo nechce mít starosti s ojetinou, toho by mohla 3-LETÁ záruka přesvědčit. Není to žádný high-tech, ale aspoň si to na nic nehraje. Jiná automobilka každý nový model ostrouhá jak se dá, však mezi tzv. robustní karoserii a vyboulenou přístrojovkou z měkčených plastů to není vidět. A blbové jásají...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 28.06.2006 15:30, RE: bez předmětu
Michal napsal:
Proč není Logan auto? Protože ho vyrábí rumuni? Logana nemám a ani o něm neuvažuji, ale měl jsem možnost se tím svézt a pohoda. Kdo nechce mít starosti s ojetinou, toho by mohla 3-LETÁ záruka přesvědčit. Není to žádný high-tech, ale aspoň si to na nic nehraje. Jiná automobilka každý nový model ostrouhá jak se dá, však mezi tzv. robustní karoserii a vyboulenou přístrojovkou z měkčených plastů to není vidět. A blbové jásají...
Logan auto je, ale abych rekl pravdu, mluvim tedy sam za sebe, radi koupim 2 - 3 roky stare auto za 250 tis, ktere stalo skoro dvojnasobek pri koupi a budu mit auto se servisni knizkou, porvniho majitele, nebourane atd a plna vybava a kvalita i bezpecnost a vzhled bude nekde jinde. Ale nechce to kupovat stare auto ale neco okolo 1 - 3 let stari. Nez logana to radsi novy hyundai Accent ten je hezky a kvalita se zlepsila. Nemec to neni, ale porad lepsi nez Logan podle me.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.07.2006 17:20, Co takhle 406
Možná by stálo za úvahu zahrnout do výběru P 406 break 2,0 HDI, 80 kW, po faceliftu (1999?), do 250 tKč by se vešel i 2,2 HDI.. Jinak Avensis asi nebude špatná volba...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.