0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto pro manželku, 2. auto v rodině

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Pátek 26.09.2014 21:44, Auto pro manželku, 2. auto v rodině
Nedávno jsme přisli o Yarise. Protijedoucí řidič odbočoval vlevo na vedlejší a nedal manželce jedoucí po hlavní silnici rovně přednost. Na Yarisu je totální škoda, vše bylo naštěstí bez zranění.

Hledáme 2. auto do rodiny pro manželku, která často vozí děti. Rád bych ale tentokrát koupil něco trochu bezpečnějšího, tzn. aspoň nižší střední třídu. Předpokládaný nájezd do 12 tkm ročně, krátké trasy, proto preferuji benzín, nejlépe bez turba. Auto potřebujeme brzy, tak preferuji spíš auto nové. Rád bych aby auto bylo bezproblémové aspoň 10 let. Výbava by měla zahrnovat 6 airbagů (výborný crash test), ESP, klimatizaci, toto vše je dnes asi standard. Dál by bylo fajn mít tempomat, automatická denní/noční světla, automatické stěrače a parkovací senzory. Rozpočet je cca 400 tisíc. Původně jsem uvažoval o Aurisu/Aurisu kombi nebo Mazdě 3. Kvůli lepší ochraně při bočním nárazu teď zvažuji i vyšší Mitsubishi ASX 1.6 benzín. Podle recenzí má motor slušnou pružnost v nízkých otáčkách a podle spritmonitoru i dobrou spotřebu kolem 7 litrů.

Máte někdo zkušenosti s Mitsubishi ASX? Je to auto bezproblémové? Nebo doporučíte něco jiného? Klasickou nižší střední třídu? Díky.
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Sobota 27.09.2014 11:51, suv
Dobrý den, asx bude spolehlivý pracant...ale nevybíral bych si ho jen kvůli lepším výsledkům bočního nárazu...suv a vetší bezpečnost patří mezi uspěšný omyl...je sice výšší, ale zase má vyšší těžiště, takže aktivní bezpečnost bude horší....a jestli takové rádoby terení auta nevyužijete na pravidelnou jízdu na chatu přes les, tak jsou zbytečná. Jenom dražší na udržbu s větší spotřebou. Jinak můj favorit by byla právě mazda 3 s benzínem. Hodně zhubla takže i na dynamice i ve spotřebě to bude znát. Akorát si nejsem jist jestli 400 bude stačit...Druhý stupeň z možných výbav asi z 5 ? už je 409
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Sobota 27.09.2014 22:00, RE: suv
radek.slivaFB napsal:
Dobrý den, asx bude spolehlivý pracant...ale nevybíral bych si ho jen kvůli lepším výsledkům bočního nárazu...suv a vetší bezpečnost patří mezi uspěšný omyl...je sice výšší, ale zase má vyšší těžiště, takže aktivní bezpečnost bude horší....a jestli takové rádoby terení auta nevyužijete na pravidelnou jízdu na chatu přes les, tak jsou zbytečná. Jenom dražší na udržbu s větší spotřebou. Jinak můj favorit by byla právě mazda 3 s benzínem. Hodně zhubla takže i na dynamice i ve spotřebě to bude znát. Akorát si nejsem jist jestli 400 bude stačit...Druhý stupeň z možných výbav asi z 5 ? už je 409


Díky za odpověď. Co se týče spotřeby tak jsou na tom všechna 3 auta stejně (ve spritmonitoru), takže to nerozhoduje, všechna taky váží cca 1300kg, Mazda 3 o 50 kg méně.

To ESX stojí taky 409 tisíc ve velmi pěkné výbavě, to by se ještě dalo. To že má vyšší těžiště je fakt, ale manželka zatáčky neřeže, v tom problém není. Dnes jsme ESX projeli v autosalonu a překvapilo nás, že má dost hlučný motor a převodovka je docela nepřesná (ve srovnání s Yarisem a hlavně s Versem). Celkově ten interiér není nic moc (tak o 5-10 let zpět). Takže to ESX jsme spíš vyřadili kvůli celkovému dojmu.

Dnes jsme projeli 2.0l Mazdu 3 a je to pěkné auto. Auris je ale teď ve slušné 3. výbavě (Trend) v akci za 365 tisíc. Za tyto peníze je Mazda 3 k dispozici v základní výbavě. Srdce se spíš kloní k Mazdě. Ještě zvážím jestli se vyplatí připlatit 45 tisíc navíc za Mazdu ve 2. výbavě.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 28.09.2014 14:36, Sleva
Mi netvrďte. že z nich na Mazdu nevyrazíte slevu aspoň 50 000,-. Minimálně ve style, že tam sice necháte 400, ale dostanete o třídu lepší výbavu.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 28.09.2014 21:15, RE: Sleva
brin napsal:
Mi netvrďte. že z nich na Mazdu nevyrazíte slevu aspoň 50 000,-. Minimálně ve style, že tam sice necháte 400, ale dostanete o třídu lepší výbavu.


Poptám obě značky na skladová a předváděcí auta a uvidím, co kdo nabídne. Ještě mě jinak čeká 2x investice do zimních pneu na diskách, pro současné a to nové auto, tak bude každá koruna dobrá
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Sobota 04.10.2014 22:58, RE: Sleva
Petr S napsal:
brin napsal:
Mi netvrďte. že z nich na Mazdu nevyrazíte slevu aspoň 50 000,-. Minimálně ve style, že tam sice necháte 400, ale dostanete o třídu lepší výbavu.
Poptám obě značky na skladová a předváděcí auta a uvidím, co kdo nabídne. Ještě mě jinak čeká 2x investice do zimních pneu na diskách, pro současné a to nové auto, tak bude každá koruna dobrá


Nakonec jsme koupili Auris kombi 1,6 s výbavou Trend+ a zimními pneu v ceně (tím aspoň odpadla jedna starost). Dostali jsme mj. i "fleet" slevu vzhledem k nákupu Versa v tomto roce. Jinak 1,6i z Aurisu mi přijde celkem líná v nízkých otáčkách ve srovnání s 1,8i ve Versu, které je o 150kg těžší. Řadící páka mi přijde taky méně přesná než ve Versu. Odhlučnění na dálnici i mimo dálnici je dostatečné (ve srovnání třeba s Mitsubishi ESX).
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.