0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 200tis pro rodinu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, japonská vozidla, ostatní, typ vozidla, osobní
cobo
počet příspěvků43
datum registrace05.03.2015
Čtvrtek 05.03.2015 12:02, Auto do 200tis pro rodinu
Zdravím,
poprosil bych o radu. Sem v životní fázi (dítě na cestě, psy...a tak) kdy sháním kombi. Po důkladných úvahách jsem dospěl k tomuto:
-ideálně něco do 200tis Kč
-nájezd tak do 20tis Km, často kratší cesty, jednou za čas dovolená nebo tak, ale žádný pravidelný dálkový lety, takže preferuji benzín
-Výkon řekněme min 90kW aby to naložený nebylo nebezpečně líny a rád se i svezu
-výbava nic extra snad jen klima (nejlépe automatická) a tempomat (vím že píšu hlavně kratší trasy ale jsem na něj zvyklý a používám i po městě na průběžných radarech)

Chtěl jsem od roku 2009 a nejvíc se mi zamlouval Avensis 3.gen 1.8 108kw, ale to je cenově výš. Nakonec jsem došel k Mazdě 6 1.gen (po faceliftu cca od 2006) 2.0i 108kw. Našel jsem ale že rezne (byť ty ke konci už tolik ne) a má na opravu dost nákladnou přední nápravu. Můžete mi někdo napsat nějaký zkušenosti s její trvanlivostí a servisem popřípadě tipy na levnější díly (druhovýroba prý moc není). Anebo máte tip na zcela jiný vůz?

Předem díky
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 05.03.2015 21:54, RE: Auto do 200tis pro rodinu
cobo napsal:
Zdravím, poprosil bych o radu. Sem v životní fázi (dítě na cestě, psy...a tak) kdy sháním kombi. Po důkladných úvahách jsem dospěl k tomuto: -ideálně něco do 200tis Kč -nájezd tak do 20tis Km, často kratší cesty, jednou za čas dovolená nebo tak, ale žádný pravidelný dálkový lety, takže preferuji benzín -Výkon řekněme min 90kW aby to naložený nebylo nebezpečně líny a rád se i svezu -výbava nic extra snad jen klima (nejlépe automatická) a tempomat (vím že píšu hlavně kratší trasy ale jsem na něj zvyklý a používám i po městě na průběžných radarech) Chtěl jsem od roku 2009 a nejvíc se mi zamlouval Avensis 3.gen 1.8 108kw, ale to je cenově výš. Nakonec jsem došel k Mazdě 6 1.gen (po faceliftu cca od 2006) 2.0i 108kw. Našel jsem ale že rezne (byť ty ke konci už tolik ne) a má na opravu dost nákladnou přední nápravu. Můžete mi někdo napsat nějaký zkušenosti s její trvanlivostí a servisem popřípadě tipy na levnější díly (druhovýroba prý moc není). Anebo máte tip na zcela jiný vůz? Předem díky


Mazdy 6 bych se nebál. Měl jsem ji 6 let, kombi 2.0L benzín, r.v. 2002, koupená v roce 2008. Ad rez, problém můžou být zadní lemy. V jakém jsou stavu u konkrétního kusu poznáte snadno sám. Od roku 2008 by tento problém měl být vyřešený. Ad přední náprava, i u 12 letého auta jsem měl přední nápravu OK (STK byla vždy bez problémů). A to manželka na díře na silnici prorazila ALU disk, ale přední nápravu to nepoškodilo. Jinak pro jistotu nechte přední nápravu zhodnotit mechanikem. Díly jsem moc během 6 let nepotřeboval, krom zadních destiček a kotoučů. V Auto Kelly ale seženete téměř vše a nejsou ani drahé. Porovnejte si tam kotouče na Mazdu 6 a např. Mondeo nebo Passat. Ceny jsou podobné. Auto jsem servisoval v autorizáku, ale prakticky jsem řešil jen garančky.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.03.2015 23:31, re:
Dobrý den. Mazda 6 je velmi dobrou volbou, poměrně dlouho sice bojovala s korozí (u některých vozů blatníky prohnily ještě během záruky) a dá se říci, že problém se výrobci podařilo účinně vyřešit až v roce 2007 aplikací speciálního ochranného nástřiku. Mechanický základ je ale odolný, včetně podvozku. Ceny dílů jsou přijatelné, nijak se nevymykají od ostatních vozů střední třídy.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.