0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Auris 1.6 automat - zkušenosti

kategorie zařazení tématu: poradna, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní, volná diskuze
Dominho
počet příspěvků1
datum registrace05.03.2021
Pátek 05.03.2021 18:03, Toyota Auris 1.6 automat - zkušenosti
Dobrý den, chci se zeptat na zkušenosti s Toyotou Auris 1.6 v automatu. Je nějaký rozdíl v převodovkách před a po faceliftu 2015? Dle fotek jsou jiné, ale téměř nic jsem o nich nenašel, jen že se jedná o CVT.
Samozřejmě bych radši manuál, ale objevují se kousky s automatem v lepší výbavě, tak jestli případně vzít i ten.
Rád bych tedy věděl, jak se s automatem jezdí, neztrácí se výkon jako v některých AT, případné poruchy atd.
Díky za postřehy!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Sobota 06.03.2021 18:32, RE: Toyota Auris automat
citace:
reakce na: Dominho, 05.03.2021 18:03 (Dobrý den, chci se zeptat na z ...)

Ahoj, prohledal jsem kde co, nakonec jsem musel projít na youtube akcelerace Aurisů. Vypadá to, že až po faceliftu 2015 automat CVT simuluje řazení a tak nehučí jak vysavač.
Stížnosti zatím na CVT nejsou nebo spíše nejde nic pořádného najít ani na zahraničních forech. Všude jen zdůrazňují pečlivě pravidelně měnit olej v převodovce podle předapsaných km.
Za mě manuál je taková tutovka na dlouhý život, že bych snad oželel automat
reagovat
Foxtro
počet příspěvků30
datum registrace28.03.2009
Středa 17.03.2021 12:10, RE: Toyota Auris 1.6 automat - zkušenosti
citace:
reakce na: Dominho, 05.03.2021 18:03 (Dobrý den, chci se zeptat na z ...)


Ahoj, máme Auris v rodině, jezdí s ním přítelkyně. Před tím měla Passata v automatu a hledali jsme spolehlivou náhradu. Nakonec vyhrála Toyota ohledně spolehlivosti, zkušeností kamarádů. Máme novou z autosalonu rok 2015 a dodnes bez jediné vady. Najeto cca 70t km. Okresky, dálnice. Jezdí to za +- 7 litrů, záleží jak tomu člověk dává. Uvnitř je trochu hlučnější, ale není to nic hrozného. Automat šlape zatím bez jediného zádrhlele.
Na technické po 5 letech pán říkal, že auto je ze spodu jako nové. A to přítelkyně jezdí k babičce, kde bývá daleko víc sněhu než tady u nás na jihu Moravy.
Ještě k tomu automatu, pokud si tam sedne pět lidí, naloží se kufr, potřeboval by větší sílu. Není to auto na závodění, při předjíždění se musí pořádně sešlápnout plyn, motor si zařve a chytí se po chvilce a valí. Lepší akcelerace je při zapnutém modu SPORT. Ale zase si to vezme víc benzinu.
Za mě super kup a doufám, že ještě dlouho vydrží.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.