zpět

diskuze k tématu: Tesla potvrdila titul nebezpečného auta

kategorie zařazení tématu: zábava
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Sobota 13.08.2016 23:29, Tesla potvrdila titul nebezpečného auta
Aneb hackerům se podařilo donutit ji aby bourala do překážek

http://www.businessinsider.com/defcon-tesla-jamming-spoofing-autopilot-2016-8
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Neděle 14.08.2016 16:57, Vtip
Tzv. hackerům se podařilo leda kulové. K rušení radaru použili profesionální rušičku za asi milion dolarů, který má každý po kapsách a vozí je v autě (nákladní Tatře, protože váží asi tunu) a to samé u rušení ultrazvuku apod. Navíc se jim nepodařilo ji vysloveně donutit nabourat, ona prostě zastavila.
reagovat
Karel.Driver
počet příspěvků2
datum registrace15.08.2016
Pátek 02.09.2016 13:35, Tesla
Celkem by mě zajímalo, kam se celý vývoj posune. Doufejme, že tím správným směrem. http://www.rychlaguma.cz/tesla-autopilot-vs-autonomni-google-je-spravna-budoucnost/
reagovat
Citroenak
počet příspěvků528
datum registrace13.04.2012
Pátek 02.09.2016 14:22, Tesla autopilot
Podla mna je cesta tesly a jej autopilota velmi nezodpovedna a nebezpecna. Auto bude riadit za vas, ale vy musite neustale davat pozor a v pripade potreby zasiahnut do riadenia. Pripomina mi to jednu hru, ked date ruku pred seba, a niekto sa vam po nej snazi udriet rukou a vy sa uhybate. Skuste, ci mate dost rychle reflexy. A teraz si len staci predstavit znudeneho sofera, co sa drzi volantu, ale nesoferuje, nohy ma polozene na podlahe, a vali si 120 po ceste. Ked sa zrazu na ceste nieco stane, je jasne, ze jeho reakcia bude nasobne dlhsia ako keby soferoval. Bud teda nieco spravim poriadne, alebo to tam vobec nedam. Platit 100t eur za auto, pomocou ktoreho nejaka firma skusa studovat autonomnu jazdu, to je prisilna kava. Inak sa mi ale tesla paci. Len ten dojazd. Keby mala radsej tak 100kw a dojazd 1000 km, to by sa mi pacilo viac.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.