0
zpět
 

diskuze k tématu: Systémy stop/start mezi řidiči neuspěly

kategorie zařazení tématu:
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 16.07.2014 13:10, Hovadina
Člověk o sobě tvrdí, že je inteligentní tvor. Když se jich sejde více, mluvíme o synergickém efektu, ale koukám, že tak dokážou nejen vymyslet, ale hlavně prosadit pěkný hovadiny.
Souhlasím s tím, že se tímto systémem nic neušetří a ještě se může stát, že odejde namáhaný startér, byť je dimenzován na vyšší zátěž, který je dražší než běžný. Také jsem četl, že tento systém znemožňuje svižné vjetí do křižovatky, neboť motor několk vteřin po opětovném nastartování není schopen podat plný výkon a o dochlazení zejména malých rychloběžných turbínek u motůrků s malým obsahem je psáno v článku.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 16.07.2014 17:14, Lobbing a ekopropaganda
Star-stop je zářným příkladem, že když chce dnes někdo vydělat na nebohých lidech pod vlajkou ekologie, tak se mu to povede. A i kdyby náhodou byly úmysly výrobců čisté, tak sebemenší závada způsobená v důsledku používání start-stopu je nejen neekonomická ale i neekologická, vždyť jen cesta nebo odtah do servisu, příjezd asistenčního vozidla, nebo benzín spálený v servisu po dobu opravy je daleko větší zátěží, než pár v praxi ušetřených setin litru na 100 km. Je to stejné jako se šrotovným, kdy se zbytečně zničil kapitál (auta), který mohl ještě dlouho sloužit svému účelu a být postupně nahrazován. O množství energie vynaložené na jeho likvidaci a vyrobení nového (ve většině případu méně kvalitního s menší životností) a veřejných peněz, které mohly být použity efektivněji, raději ani nemluvě. Takže doufám, že napořád vypínatelné stop-starty se brzy objeví i u nás. Chápu, že bez nich se EUnormy plní blbě, ale nemusí nás pak každý den otravovat. V USA se aspoň umí ozvat a hlavně je někdo vyslyší.
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Čtvrtek 17.07.2014 10:14, ...
výroba těch start/stop kazítek také není ekologicky ani finančně zadarmo
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 20.07.2014 00:52, hovadina
Start-stop systém zkoušel v seriovkách vw na golfu III už v dávném pravěku.
Tenkrát přišli akorát na to že to je na nic.
Až užasná ekofanatická EU defakto donutila výrobce oživit takovou hovadinu.
reagovat
Primcar
počet příspěvků35
datum registrace06.03.2014
Úterý 22.07.2014 12:04, golf
Mel jsem moznost najet cca 600km s Golfem rv 2013 mel najeto neco kolem 20 tkm ...
star/stop system, mozna pro extra setrilky super, ale kdyz napr. jsem sjel z dalnice cekal na krizovatce , to bylo tak do 1 minuty tak se motor vypnul , no hruza pro turbo urcite....
kvuli 2 dcl nebo kolik to muze usetrit se odvari turbo a starter to uz bude drazsi oprava ale tak snad zaruku od vyrobce to snad prezije
jinak na krizovatce nez tam zaradite jednicku (pri seslapovani spojky uz auto startuje) tak se mi nestavalo ,ze bych byl brzdou provozu...
reagovat
OKOR
počet příspěvků4
datum registrace16.10.2012
Úterý 22.07.2014 12:36, start stop
mal som tú čast s nissan 1,6 dci quaskai start stop, po cca 15 vypnuti bez ohladu na druh predchadzajucej jazdy som nemilosrdne vypol system start stop ja, chuda turbo a starter.
je to ekonomicka sebevrazda pre majitela, auto sa urcite bude viac kazit ako pri beznej verzii, plus v tomto teple je to des, vypne motor vypne klima.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Úterý 22.07.2014 14:58, RE: start stop
OKOR napsal:
mal som tú čast s nissan 1,6 dci quaskai start stop, po cca 15 vypnuti bez ohladu na druh predchadzajucej jazdy som nemilosrdne vypol system start stop ja, chuda turbo a starter.je to ekonomicka sebevrazda pre majitela, auto sa urcite bude viac kazit ako pri beznej verzii, plus v tomto teple je to des, vypne motor vypne klima.


Tak to to má nissan pěkně debilně vymyšlený, já když u vw zapnu klimu tak mi startstop motor nevypíná pokud kompresor jede.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 22.07.2014 17:20, RE: start stop
PetrT napsal:
OKOR napsal:
mal som tú čast s nissan 1,6 dci quaskai start stop, po cca 15 vypnuti bez ohladu na druh predchadzajucej jazdy som nemilosrdne vypol system start stop ja, chuda turbo a starter.je to ekonomicka sebevrazda pre majitela, auto sa urcite bude viac kazit ako pri beznej verzii, plus v tomto teple je to des, vypne motor vypne klima.
Tak to to má nissan pěkně debilně vymyšlený, já když u vw zapnu klimu tak mi startstop motor nevypíná pokud kompresor jede.


Takže Nissan Kuskus (jak mu říká p. Clarkson) ušetří víc zabijáckého CO2 a může díky tomu mít vyšší odpor vzduchu. Co na tom, že řidič dostane úpal :D
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.