0
zpět
 

diskuze k tématu: Suzuki Grand Vitara - umí hlavně v terénu

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.04.2009 23:38, ceny dilu
Dobry den, uvazuji o koupi starsi Grand Vitary (r.v. 2000-2004), nemate nekdo zkusenosti s cenami nahradnich dilu (spojka, rozvody apod.) , spolehlivosti a zivotnosti Suzuki? Diky. Karel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 01.05.2009 09:47, RE: ceny dilu
karel50 napsal:
Dobry den, uvazuji o koupi starsi Grand Vitary (r.v. 2000-2004), nemate nekdo zkusenosti s cenami nahradnich dilu (spojka, rozvody apod.) , spolehlivosti a zivotnosti Suzuki? Diky. Karel
Karle,cena spojky se pohybuje kolem 8000kč v autorizovaném servise a rozvody budou cenově podobné. Samozřejmě neznačkový servis bude levnější. Podívejte se na suzukiklinik.cz tam mají speciální spojku,která snese větší zatížení než sériová a stojí 6590kč. A co se týče spolehlivosti Vitar tak do 150 000km by mělo vše fungovat bez problémů. Potom může zlobit alternátor,startér a již zminovaná spojka. Jinak je Vitara poctivý japonec,který toho snese hodně, já mám starší model než uvádíte Vy a v terénu dostává dost zabrat, kromě občasné výměny čepů a poškrábaného laku nemám zásadnější problémy. Tak pokud se rozhodnete pro koupi Vitary tak Vám přeju štastnou ruku a hodně radosti za volantem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 03.05.2009 22:26, RE: ceny dilu
Karel4x4 napsal:
Karle,cena spojky se pohybuje kolem 8000kč v autorizovaném servise a rozvody budou cenově podobné. Samozřejmě neznačkový servis bude levnější. Podívejte se na suzukiklinik.cz tam mají speciální spojku,která snese větší zatížení než sériová a stojí 6590kč. A co se týče spolehlivosti Vitar tak do 150 000km by mělo vše fungovat bez problémů. Potom může zlobit alternátor,startér a již zminovaná spojka. Jinak je Vitara poctivý japonec,který toho snese hodně, já mám starší model než uvádíte Vy a v ter...
Dobry den,
velice dekuji za rychlou odpoved. Muzete mi, prosim, jeste napsat Vasi zkusenost s korozi auta?
Dekuji jeste jednou.

Karel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.05.2009 12:41, RE: ceny dilu
karel50 napsal:
Dobry den,
velice dekuji za rychlou odpoved. Muzete mi, prosim, jeste napsat Vasi zkusenost s korozi auta?
Dekuji jeste jednou.

Karel
Já mám ročník 92 a koroze je přiměřená době výroby auta,není to nic hrozného. Pokud to nebude po nějaké bouračce tak by se koroze neměla objevovat skoro vůbec. Po roce 2000 se antikorozní ochrana zlepšila natolik,že by jste neměl mít problémy. Zkušenosti majitelů Vitar si můžete také přečíst na offroadforum.cz nebo na 4x4nazory.cz
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.05.2009 20:52, RE: ceny dilu
karel50 napsal:
Dobry den, uvazuji o koupi starsi Grand Vitary (r.v. 2000-2004), nemate nekdo zkusenosti s cenami nahradnich dilu (spojka, rozvody apod.) , spolehlivosti a zivotnosti Suzuki? Diky. Karel
ja som cca pred mesiacom kupil GV 2002,2.0 HDI 80 kw.uz rok ako som planoval kupu som presne vedel,ze chcem grand vitaru.pre mna to bolo jedinecne sklbenie offroadu a priestranneho automobilu na cestu.samozrejme,ze ma aj svoje slabiny,ale ale mne vyhovuje na 95 % samozrejme na asfaltke a hlavne deravej to nie je bohvie ake zvezenie,zato to nahradza v terene.kazdopadne najazdil som cca 5000 km.vymena oleja(castrol) +filtre+doplnenie kvapalin,klimy,vymena oleja w diferaku-original servis v cr-cca 4000czk,
tot som vymenil rozvody-uz u svojho mechanika :rozvodova sada,vodna pumpa+ vymena tycek riadenia-220E=6600 sk aj s robotou,diely objednaval ako obvykle on.
takze co sa tyka cien -urcite to neni favorit,ale zas nijak extra predrazene.priemerna dostupnost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 02.01.2010 17:53, suzuki grand vitara 5D 2009
Vlastním tohle auto teprve krátkou dobu najeto asi 2100 km. Po dlouhém zvažování jsem vybral motor 2,0 benzín 103kw, ze začátku jsem měl strach ze spotřeby ale ta zatím vychází na 8,8 l/100km po okrskách a městě měřeno po dotankování i počítač ukazoval stejně, vterénu a na dálnici při vyšší rychlosti pujde určitě o něco na horu zatím nemám vyzkoušeno. Auto je prostorné i v zadu je dostatek místa , opěrky jsou polohovatelné kufr je pruměrny 400 l pro mě dost velky. Celkově se auto dobře ovládá, motor je pěkně tichý asi tak do středních otáček pak o sobě dává vědět a je cítít jeho síla, jede v celém pásmu otáček pěkně už od spoda bez žádného turbo efektu. Podle mě je to povedené univerzální auto silnice, terén spíš pro klidnou a pohodovou jízdu doře vybavené a za dobrou cenu.
reagovat
radim.hublFB
počet příspěvků1
datum registrace19.07.2014
Sobota 19.07.2014 06:23, Shanim Grand Vitara 2007 predni pravy dvere
Moje Grand Vitara rocnik 2007 bohuzel utrpela nehodu.Promackl jsem predni dvere u spolujezdce a ted shanim nove .Ty moje vyrovnat neni tak jednoduche.Takze jednodusi cesta je novy dvere v dobrem stavu.Jestli nekdo o necem vi muzeme mi dat vedet.(je jedno jaka barva.
dekuji predem Radim[
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.