0
zpět
 

diskuze k tématu: Suzuki Baleno 1.6 Wagon a zkušenosti majitele

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Úterý 13.11.2012 10:45, ještě jeden zápor
napadnul mne ještě jeden zápor u tohoto vozu - mizerná bezpečnost viz. testy EURO NCAP. Kdysi jsem sháněl auto pro manželku a toto by byl jeden z kandidátů, kdyby nebyl ve srovnání se svými vrstevníky cca o dvě hvezdičky pozadu (a nejde jen o nějaké hvězdičky - koukal jsem na jednotlivé fotky po čelním nárazu při NCAP). Po nehodě na předek, se ten předek zbortí, zlomí se střecha a dojde k deformaci kabiny. Srovnejte s výsledkem třeba VW Polo stejného ročníku. Nebe a dudy.
reagovat
BohuslavB
počet příspěvků7
datum registrace22.04.2009
Pondělí 19.11.2012 21:21, "Balík" byl náš oblíbenec
Zdravím Pietra (tedy pokud to není nějaká stará pozapomenutá recenze). Já jsem z Balena přesedlal před více než dvěma lety, ale auto stále slouží mé sestře (víc než 15 tis. bych za něj nedostal a to mi bylo líto) a pomalu atakuje hranici 300 tis. km. Motor po 14 letech už trochu žere olej a prosakuje také olej z převodovky, nedávno se vysypal náhon jedné poloosy, ale na vrakáči se podobné málo frekventované díly dají sehnat za pár stovek, max. jednu dvě tisícovky (cca za desetinu oproti novému). Do loňského roku mělo auto dokonce původní výfuk! Koupě, od které mě všichni odrazovali, jsem nikdy nelitoval, "balík" byl rodinný oblíbenec a spolehlivě nás vozil pět let. Jooo, a ty krásné šedé plasty i šedé plyšové potahy, to už se dnes nevidí
reagovat
petaoldova
počet příspěvků20
datum registrace24.02.2012
Pondělí 19.11.2012 23:11, hodně šťastných km
Tak majiteli přeji ať balík dobře slouží, otec při koupi balena dost přestřelil- nejspíš špatný (zanedbávaný) kus, kdyby někdo měl zájem o náhradní díly, tak nám stojí na zahradě suzuki baleno kombi v tmavě modrý metle 1,6 4x4- vysypala se převodovka a na tuto verzi je obtížné nějakou jetou sehnat (a 40 000kč za novou se vážně nevyplatí), tak ho rozprodáváme na díly- až na převodovku vše funkční, případní zájemci se mohou ozvat na mail petaoldova@seznam.cz... jinak taky jsem si prošla swiftem (první auto- 1,0 z roku 1998), jako první auto byl dobrá nákupní taška pro holku, balenem jsem taky jezdila a po vyzkoušení jiných aut jiných značek jsem zjistila že moje preference co se týče jízdních vlastností, vzhledu a prostoru, dostupnosti a ceny náhradních dílů jsou trošku jinde, já už bych se k suzuki nevrátila, ale rodiče jsou suzuki stále věrní i přez všechny problémy co s nimi mají (nevím jak to dokázali, ale s auty značky co je vyhlášená blbuvzdorností jsou v servisu s poruchami častěji než já s alfou která je proslavená nespolehlivostí- no naše jsou asi nějaké vzácné kusy co jim stačí běžná údržba- zatím 4. rok bez poruchy).... Tak ještě jednou přeji hodně sťastných km, snad budete spokojenější
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.