zpět

diskuze k tématu: Starsi ojetina nebo novejsi ojetina pro noveho ridice

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní a terénní
Enerccio
počet příspěvků16
datum registrace03.11.2016
Čtvrtek 03.11.2016 20:15, Starsi ojetina nebo novejsi ojetina pro noveho ridice
Prave si dodelavam B (v 27mi letech) a premyslim, jestli je lepsi si poridit starou rachotinu na rozjezd nebo investovat penize do akontance a koupit neco novejsiho (max stari 2011). Konkretne bych bral naky MPV vuz do 60 000 nebo 50000 ako akontace na neco kolem 200000 (mam vyhlednutu alteu). Otec mi radi, ze lepsi rozjezdove auto, ale jini lide ze lepsi novejsi. Starsi by bylo jen na rok nebo tak nejak a pak stejnak vzit novejsi na uver/leasing. Nevyhody jsou samozrejme vyhodene penize na rok a nutne opravy ktere se muzou prodrazit (bral bych teda jen benzinaka ale predci). Novejsi ma vyhody ale otec se boji ze budu bourat (nemam to teda v planu ale tak ) a proto ze budem splacet za rozbite auto... Jenze zas tam bude clovek mit havarijko, takze kdyz bych to boural tak zaplatim 10%. A to by musela byt totalka. Ted nevim jak se rozhodnou...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků665
datum registrace09.05.2007
Pátek 04.11.2016 06:06, RE: Starsi ojetina nebo novejsi ojetina pro noveho ridice
Enerccio napsal:
Prave si dodelavam B (v 27mi letech) a premyslim, jestli je lepsi si poridit starou rachotinu na rozjezd nebo investovat penize do akontance a koupit neco novejsiho (max stari 2011). Konkretne bych bral naky MPV vuz do 60 000 nebo 50000 ako akontace na neco kolem 200000 (mam vyhlednutu alteu). Otec mi radi, ze lepsi rozjezdove auto, ale jini lide ze lepsi novejsi. Starsi by bylo jen na rok nebo tak nejak a pak stejnak vzit novejsi na uver/leasing. Nevyhody jsou samozrejme vyhodene penize na rok a nutne opravy ktere se muzou prodrazit (bral bych teda jen benzinaka ale predci). Novejsi ma vyhody ale otec se boji ze budu bourat (nemam to teda v planu ale tak ) a proto ze budem splacet za rozbite auto... Jenze zas tam bude clovek mit havarijko, takze kdyz bych to boural tak zaplatim 10%. A to by musela byt totalka. Ted nevim jak se rozhodnou...

Volil bych něco mezi, tzn. okolo 80-120 tisíc už vybrat "auto" (místo krámu), za 30 tisíc to správně odservisovat a nechat si 3 roky. Ke kulatinám si pak nadělit něco lepšího.
reagovat
Martin72
počet příspěvků81
datum registrace30.09.2016
Pátek 04.11.2016 10:44, Starší/novější ojetina
Docela mě překvapila tvoje volba typu vozu. Píšeš, že by se ti líbilo nějaké MPV, pokud máš pro krabici na kolečkách nějaké využití, tak se to dá pochopit, jinak tomu výběru moc nerozumím. Rady otce chápu, postupoval bych stejně (za chvilku mě to čeká), nejde jenom o to, že to můžeš zbořit, ale že se můžeš něco i naučit. Já teda ještě spadám do generace, pro kterou není problém udělat generálku na motoru před barákem na ulici. Tudíž opravy takových banalit jako jsou brzdy, nápravy, výfuk, popřípadě laku beru jako samozřejmost ve schopnostech chlapa. Teď ale záleží do které kategorie spadáš ty, pokud je šroubovák tvůj úhlavní nepřítel, tak bych šel cestou něčeho novějšího, jelikož ti to může ušetřit peníze a starosti.
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
Pátek 04.11.2016 14:20, MPV
No to MPV je spis z nouze cnost, ja jsem zavalitejsi postavy a potrebuji vice mista pro ridice
reagovat
Giorgio
počet příspěvků665
datum registrace09.05.2007
Pátek 04.11.2016 14:37, RE: MPV
Enerccio napsal:
No to MPV je spis z nouze cnost, ja jsem zavalitejsi postavy a potrebuji vice mista pro ridice

MPV dává prostor na výšku, ty spíše potřebuješ prostor na šířku. Je to tu milionkrát ohrané auto, ale zkus mrknout mondeo.
reagovat
tipl
počet příspěvků36
datum registrace25.04.2016
Pátek 04.11.2016 14:39, Auto
Já na Vašem místě bych volil ojetinu ať se právě rozkoukáte a vyjezdíte. Ono kdyby se nedejbože něco stalo, tak vás to nebude tolik mrzet jako když nabouráte nový vůz.

A taky záleží i na Vašich financích. Jen tak , musí to být zrovna MPV? To máte tolik dětí ?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků983
datum registrace19.08.2015
Neděle 06.11.2016 00:53, RE: Starsi ojetina nebo novejsi ojetina pro noveho ridice
Enerccio napsal:

Ahoj, vše závisí jak moc toho najezdíš ročně. Pokud je to pár tisíc kilometrů za rok a většinou kratší trasy, tak bych si koupil Peugeot 206 1.1/1.4 v benzínu cca od roku 2004+. Pokud ale jezdíš hodně a delší trasy, tak to raději na úvěr VW Polo 1,4 nebo VW Golf 1.4/1.6 nebo Ford Focus II 1.6, vše v benzínu ...
reagovat
Enerccio
počet příspěvků16
Neděle 06.11.2016 04:36, najezd
no to prave jeste nevim, jelikoz to bude prvni auto
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků983
datum registrace19.08.2015
Neděle 06.11.2016 13:55, Předběžný výpočet najetých km
Není to tak těžké si spočítat odhad. Budeš jezdit do práce s autem ? Pokud ano kolik km denně to je. Co víkendy, plánuješ jezdit pravdidelně na výlety a za sportem atd... ?
Takhle si pěkně spočítáš km za týden, za měsíc a nakonec rok, stačí odhad, i to hodně napoví. Další věcí je, jestli budeš hodně jezdit dálnice, tam staré herky nedávají smysl už kvůli bezpečnosti a je lepší koupit novější auto, stačí úplně např. Ford Focus II 1.6 Duratec 2009+, cena od cca 150tis.kč atd..
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.