0
zpět
 

diskuze k tématu: starší focus nebo nový logan?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.03.2015 22:36, starší focus nebo nový logan?
Dobrý den,
po dlouhém rozmýšlení a při omezeném rozpočtu se rozhoduji mezi fokusem combi 1,6 74kw r.v. 2010-2011 a novým loganem MCV 1,2. Focus lépe pojede a bude levnější, ale logan je zase nový a má větší kufr. Co vybrat?
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Pondělí 30.03.2015 09:50, RE: starší focus nebo nový logan?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den,po dlouhém rozmýšlení a při omezeném rozpočtu se rozhoduji mezi fokusem combi 1,6 74kw r.v. 2010-2011 a novým loganem MCV 1,2. Focus lépe pojede a bude levnější, ale logan je zase nový a má větší kufr. Co vybrat?


V casech Dacie se chce rict, at na ojete auto zapomenete. Ekonomicky vyjde jakakoliv ojetina vzdy hure, pokud byste si tu Dacii od nova nechal aspon 5 let.
Na druhou stranu v 5 let starem Focusu uzijete o hodne vic pohodli a ridicske zabavy, nez ve slabouckem a naklanejicim se Loganovi. Ale vyjde vas draz, to je jistota.
Osobne bych sel do ojetiny pouze v pripade, ze by to bylo auto, o kterem vim vse - tzn. bylo by napr. v rodine koupeno jako nove, pripade bych mel bohateho kamarada na zivot a na smrt, ktery by mi to prodal a platilo to stejne - tedy ze on by byl prvnim majitelem.
Pokud pujdete do bazaru, tak je 95% jistota, ze to bylo bourane, 80% jistota, ze to bylo zflikovane co nejlevnejsim zpusobem a 50% jistota, ze to je stocene. No a v tech 5% pripadu budou aspon odjezdeny spotrebni veci - rozvody, loziska, tlumice, brzdy, bude na vymenu vyfuk, díly zaveseni kol a podobne.
Ano, i do bazaru se obcas dostane auto v dokonalem stavu, ale oni i ti bazarnici vetsinou chteji v necem jezdit a maji rodinu nebo kamarady...
reagovat
Albi1
počet příspěvků91
datum registrace26.01.2009
Pondělí 30.03.2015 17:20, nové vs. ojeté
Podobnou situaci jsme řešili s otcem. On si nakonec koupil nové - Peugeot 301, 1,2 a já ojetou Hondu Civic 1.8. Prakticky za stejné peníze. V jeho autě jak říkal bylo dobré pouze to, že vonělo novotou. Jinak motor špatenka, kvalita materiálů na bodu mrazu. Stačilo bouchnout dveřmi a hned si vzpomněl na auta z 90. let. Za 6 měsíců to prodal a koupil si 3 roky starou ojetinu, která v novotě stála minimálně jednou tolik a hlavně s motorem,který má asi 2x větší výkon. Já jsem zkoušel tu 301 i Dacii, ale všechno špatně. Samozřejmě záleží co od vozidla čekáte nebo je to pro Vás jen přibližovadlo z bodu A do B. Jinak si určitě zajděte obě auta vyzkoušet, omakat a projet. Jasně, nové je nové, ale ....

Bitner má samozřejmě pravdu, ale když člověk není úplný idiot a na auto nespěchá, tak 3-4 roky staré auto od 1. majitele s původem CZ a mechanikem po boku - nebude to takový strašák. Navíc skoro v každém autorizovaném servisu Vám i po telefonu řeknou komplet historii. Přeji šťastnou ruku při výběru.
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Pondělí 30.03.2015 22:05, Idiocie
Rekneme, ze jsem vyleceny idiot. Ale ta zkusenost je neprenosna, vim to sam na sobe. Ze zarputileho odpurce noveho auta jsem obratil o 180° a dnes to vidim jako jedinou rozumnou volbu.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 30.03.2015 23:44, RE:
Dobrý den. Ford Focus je velmi dobré auto s výborným podvozkem a řízením, jako ojetý už ale bude mít něco za sebou a po koupi lze očekávat nějaké vstupní investice. Na nový vůz dostanete garanci a je tu předpoklad, že vůz bude méně servisně náročný v příštích několika letech. Pokud Vám jde především o užitné vlastnosti vozu, je lepší volbou Dacia Logan.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 31.03.2015 01:24, RE: Idiocie
bitner napsal:
Rekneme, ze jsem vyleceny idiot. Ale ta zkusenost je neprenosna, vim to sam na sobe. Ze zarputileho odpurce noveho auta jsem obratil o 180° a dnes to vidim jako jedinou rozumnou volbu.


Zda koupit nový Logan nebo lehce jetou Hondu, to bych spíš šel asi do té Hondy. Po delším zvažování pro a proti jsou 3 poslední auta u nás v rodině nové Toyoty s atmo benzínem. S tím že plán je si je nechat 10-12 let, možná i déle při nájezdu 1000km měsíčně. Nemusím mít každých 5 let nové auto.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 31.03.2015 10:24, RE: starší focus nebo nový logan?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, po dlouhém rozmýšlení a při omezeném rozpočtu se rozhoduji mezi fokusem combi 1,6 74kw r.v. 2010-2011 a novým loganem MCV 1,2. Focus lépe pojede a bude levnější, ale logan je zase nový a má větší kufr. Co vybrat?


opět málo vstupních informací. kolik hodláte ročně najet? jak dlouho si auto chcete nechat? jste fanda do aut, popř. máte ´´svého´´ mechanika?
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Úterý 31.03.2015 11:01, RE: Idiocie
Petr S napsal:
bitner napsal:
Rekneme, ze jsem vyleceny idiot. Ale ta zkusenost je neprenosna, vim to sam na sobe. Ze zarputileho odpurce noveho auta jsem obratil o 180° a dnes to vidim jako jedinou rozumnou volbu.
Zda koupit nový Logan nebo lehce jetou Hondu, to bych spíš šel asi do té Hondy. Po delším zvažování pro a proti jsou 3 poslední auta u nás v rodině nové Toyoty s atmo benzínem. S tím že plán je si je nechat 10-12 let, možná i déle při nájezdu 1000km měsíčně. Nemusím mít každých 5 let nové auto.


Nove auto jsem kupoval s tim, ze mi musi vydrzet minimalne tech 10 let. Pak uz to bude zalezet na tom, jak moc me bude/nebude srat udrzovat to v provozu. K nezaplaceni je to, ze o tom aute vite naprosto vsechno, to vam zadna ojetina neda, s vyjimkou aut putujicich po rodine.

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.