zpět

diskuze k tématu: spolehlivy vuz kolem 250000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
feature
počet příspěvků2
datum registrace11.07.2016
Pondělí 11.07.2016 20:00, spolehlivy vuz kolem 250000
Dobry den,
chtel bych poradit s vyberem nejakeho spolehliveho vozu. Nyni mam skodu octavii I 66kW (myslim, ze je cipnuta, ale nevim na kolik:)) Ale bohuzel uz dosluhuje, tak se poohlizip po necem novejsim okolo 250 000 kc. Denne najezdim cca 80km po okreskach a rocne to pak dela cca 30 000km. Z toho duvodu bych volil diesel. A ted nastava ten problem. Chtel bych neco spolehliveho s nizkymi provoznimy naklady a levnym servisem jo, jsem dost narocny :) neco od roku 2013 a do 100 000 km najeto. Existuje nejaky takovy spolehlivy vuz? pohraval jsem s myslenkou koupit hyundai i30, ale tam je rpej problem se spojkama, octavky se dost kradou a jsou pretocene a predrazene.. jde mi hlavne o vysokou spolehlivost, vysoky vykon, nizkou spotrebu a nizke provozni naklady :)

Diky za Vase tipy a nazory :)
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Pondělí 11.07.2016 21:54, a
za 250-300 se dá sehnat rok dva stara Toyota Auris i v kombu ..ideální volba....
reagovat
feature
počet příspěvků2
datum registrace11.07.2016
Úterý 12.07.2016 07:52, toyota auris
Nad toyotou jsem taky premyslel.. toyoty jsou celkem spolehlive auta, ale byl jsem v autorizovane prodejne a tam me hnali spis do benzinu nez do nafty.. tomu prej fandi vic :) Otazka je, co na to spotreba.
A navic jsem slysel, ze dostupnost nahradnich dilu pro servis nic moc a od toho se take odviji jejich cena. Ale je to jenom jeden nazor.. mozna to byla vyjimka :)
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků651
datum registrace23.11.2007
Úterý 12.07.2016 22:54, RE: toyota auris
feature napsal:
Nad toyotou jsem taky premyslel.. toyoty jsou celkem spolehlive auta, ale byl jsem v autorizovane prodejne a tam me hnali spis do benzinu nez do nafty.. tomu prej fandi vic :) Otazka je, co na to spotreba.A navic jsem slysel, ze dostupnost nahradnich dilu pro servis nic moc a od toho se take odviji jejich cena. Ale je to jenom jeden nazor.. mozna to byla vyjimka :)

Japonská auta a nafta totiž obecně nejde moc k sobě....Co japonci neuměj dělat je spolehlivý naftový motor.....
ted je otázka proč potřebujete naftu? dnes běžný benzínové auto se pohybuje 6-8l/100....silnější nafty 2litry maj realnou spotřebu 6-7,5.......zkuste si spočítat kolik ročně např.rozdil 1-2litru na spotřebě ušetřítre...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků528
datum registrace13.04.2012
Středa 13.07.2016 08:34, Japonci a naftovy motor
Chcem len zareagovat na tu hlupost o japonskych naftovych motoroch. Japonci naopak naftovy motor robit vedia, a to asi najlepsie v danej kubature. Staci sa pozriet do dielne najvacsieho vyrobcu motorov na svete, hondy , a jej legendarneho 2.2 naftaku, ktory (na rozdiel od europskych majstrov) nezvykne trpiet na skorsie opotrebenie dvojhmoty, vstrekovacov ani turba a pekne sa toci (nie iba medzi 2000-3000 otackamy). Vaz mu moze zlomit len filter pevnych castic a jeho vymena, ktora ale tiez nezvykne byt po 100t km. Novy motor honda 1.6 je v guinessovej knihe recordov http://www.gizmag.com/honda-civic-tourer-fuel-efficiency-world-record/38340/ .
Ale mate pravdu, ze ostatny v japonsku to trochu kazia...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1007
datum registrace19.08.2015
Pátek 15.07.2016 23:35, RE: spolehlivy vuz kolem 250000
feature napsal:
Dobry den,chtel bych poradit s vyberem nejakeho spolehliveho vozu. Nyni mam skodu octavii I 66kW (myslim, ze je cipnuta, ale nevim na kolik:)) Ale bohuzel uz dosluhuje, tak se poohlizip po necem novejsim okolo 250 000 kc. Denne najezdim cca 80km po okreskach a rocne to pak dela cca 30 000km. Z toho duvodu bych volil diesel. A ted nastava ten problem. Chtel bych neco spolehliveho s nizkymi provoznimy naklady a levnym servisem jo, jsem dost narocny :) neco od roku 2013 a do 100 000 km najeto. Existuje nejaky takovy spolehlivy vuz? pohraval jsem s myslenkou koupit hyundai i30, ale tam je rpej problem se spojkama, octavky se dost kradou a jsou pretocene a predrazene.. jde mi hlavne o vysokou spolehlivost, vysoky vykon, nizkou spotrebu a nizke provozni naklady :)Diky za Vase tipy a nazory :)

Dobrý den, za mě by to byl Ford Focus nebo Mondeo s motorem 2.0 TDCi a nebo klidně i Peugeot 308 2.0 HDi (první generace řady 308).
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Sobota 16.07.2016 23:17, RE: spolehlivy vuz kolem 250000
feature napsal:
Dobry den,chtel bych poradit s vyberem nejakeho spolehliveho vozu. Nyni mam skodu octavii I 66kW (myslim, ze je cipnuta, ale nevim na kolik:)) Ale bohuzel uz dosluhuje, tak se poohlizip po necem novejsim okolo 250 000 kc. Denne najezdim cca 80km po okreskach a rocne to pak dela cca 30 000km. Z toho duvodu bych volil diesel. A ted nastava ten problem. Chtel bych neco spolehliveho s nizkymi provoznimy naklady a levnym servisem jo, jsem dost narocny :) neco od roku 2013 a do 100 000 km najeto. Existuje nejaky takovy spolehlivy vuz? pohraval jsem s myslenkou koupit hyundai i30, ale tam je rpej problem se spojkama, octavky se dost kradou a jsou pretocene a predrazene.. jde mi hlavne o vysokou spolehlivost, vysoky vykon, nizkou spotrebu a nizke provozni naklady :)Diky za Vase tipy a nazory :)

Před rokem jsem řešil stejný problém nahradit úplně stejnou Octavii něčím novějším. Koukal jsem nejdříve po 100% čtyřkolce Subaru Legacy a nakonec skončil u Volva V50 s motorem D2. Není to sice čistokrevný Švéd, ale využívá podvozkovou platformu od Forda (podobně jako Mazda) s výrobním závodem v Belgii. Motor je od PSA (speciálně vyráběný pro Volvo) a jeho výkon 84 kW s manuální 6-ti stupňovou převodovkou je dostatečný, nicméně papírově slabší 1,9 TDI/66 kW co jsem měl přel tím byla svižnější. Na ježdění je to ale nádhera, přesné řízení s malým poloměrem otáčení, královsky pohodlné kožené sedačky (stavitelná vlastní výška ,samostatně sklon sedáku a samostatně opěradlo a dále bederní opěrky) vpředu vyhřívané, středová loketní opěra i opěry ve dveřích přesně jak májí být.. Opticky vnitřek možná vypadá zmenšený díky silným plechům a profilům dveří, sloupků, rámů karoserie ...ale to je daň za pocit bezpečí ve voze. S místem vzadu je to zhruba stejné jako v Octavii, tedy jen pro dvě dospělé osoby + pohodlná zadní loketní opěrka. Kufr mi připadá dostatečný i v porovnáním s Octavií, roletu prakticky ale nezatahuji. Použité materiály v interiéru jsou opravdu kvalitní (plasty, kůže, hliník...), nic nevrže a nešpiní se. Volvo u mne vítězí oproti konkurenci maximální pohodlností, pocitem bezpečí, odhlučněním motoru (ve voze uslyšíte i kvalitní audio) maximem výbavy ve standardu (4x el. okna, tempomat, samozatmívací zrcátka, blikače ve zpětných zrcátkách, automatická dvouzónová klimatizace, handsfree...) a skvělými jízdními vlastnosti převzatými z platformy. Natáčecí xenony a el. prosklená střecha jsou třešničkou na dortu vozu a příště auto už nebudete chtít bez ní. Originální náhradní díly jsou sice o trochu dražší, nicméně některé jsou zaměnitelné s Fordem nebo Peugeot/ Citroen příp. i druhovýrobou. Hodinová sazba v servisu je od 500 Kč bez DPH. Rezume: V50 mohu s klidným svědomím doporučit a radím se poohlédnout po výbavě Momentum nebo Summum. Za cenu kolem 250.000 Kč se V50 dají sehnat, ale jen do roku 2012, kdy skončila jejich výroba a přišel nástupce V60.
reagovat
stormwitch
počet příspěvků9
datum registrace13.02.2016
Pondělí 18.07.2016 12:43, RE: spolehlivy vuz kolem 250000
gravestone napsal:
feature napsal:
Před rokem jsem řešil stejný problém nahradit úplně stejnou Octavii něčím novějším. Koukal jsem nejdříve po 100% čtyřkolce Subaru Legacy a nakonec skončil u Volva V50 s motorem D2. Není to sice čistokrevný Švéd, ale využívá podvozkovou platformu od Forda (podobně jako Mazda) s výrobním závodem v Belgii. Motor je od PSA (speciálně vyráběný pro Volvo) a jeho výkon 84 kW s manuální 6-ti stupňovou převodovkou je dostatečný, nicméně papírově slabší 1,9 TDI/66 kW co jsem měl přel tím byla svižnější. Na ježdění je to ale nádhera, přesné řízení s malým poloměrem otáčení, královsky pohodlné kožené sedačky (stavitelná vlastní výška ,samostatně sklon sedáku a samostatně opěradlo a dále bederní opěrky) vpředu vyhřívané, středová loketní opěra i opěry ve dveřích přesně jak májí být.. Opticky vnitřek možná vypadá zmenšený díky silným plechům a profilům dveří, sloupků, rámů karoserie ...ale to je daň za pocit bezpečí ve voze. S místem vzadu je to zhruba stejné jako v Octavii, tedy jen pro dvě dospělé osoby + pohodlná zadní loketní opěrka. Kufr mi připadá dostatečný i v porovnáním s Octavií, roletu prakticky ale nezatahuji. Použité materiály v interiéru jsou opravdu kvalitní (plasty, kůže, hliník...), nic nevrže a nešpiní se. Volvo u mne vítězí oproti konkurenci maximální pohodlností, pocitem bezpečí, odhlučněním motoru (ve voze uslyšíte i kvalitní audio) maximem výbavy ve standardu (4x el. okna, tempomat, samozatmívací zrcátka, blikače ve zpětných zrcátkách, automatická dvouzónová klimatizace, handsfree...) a skvělými jízdními vlastnosti převzatými z platformy. Natáčecí xenony a el. prosklená střecha jsou třešničkou na dortu vozu a příště auto už nebudete chtít bez ní. Originální náhradní díly jsou sice o trochu dražší, nicméně některé jsou zaměnitelné s Fordem nebo Peugeot/ Citroen příp. i druhovýrobou. Hodinová sazba v servisu je od 500 Kč bez DPH. Rezume: V50 mohu s klidným svědomím doporučit a radím se poohlédnout po výbavě Momentum nebo Summum. Za cenu kolem 250.000 Kč se V50 dají sehnat, ale jen do roku 2012, kdy skončila jejich výroba a přišel nástupce V60.

Mám Volvo V50 s motorem D2, obsah 1560 cm3 a jen doplním reálnou spotřebu nafty:
mimo město do 5 L/100 km
město 6 L/100 km
dálnice do 7 L/100 km
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.