0
zpět

diskuze k tématu: Spolehlivost opravené pneu

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 29.04.2013 11:29, Spolehlivost opravené pneu
Dobrý den. V pneuservise jsem si nechal opravit defekt na bezdušové pneumatice (zapíchnutý šroub v běhounu). V servise pneumatiku opravili - vpich je zalepen nějakou hmotou a o žádném omezení při jízdě mě neinformovali.
V létě se chystám autem na dovolenou k moři a zajímalo by mne, jestli je takto opravená pneumatika schopna ustát zatížení jako před poškozením. Pneu má ještě dobrý dezén. Děkuju předem za radu.
reagovat
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Pondělí 29.04.2013 13:19, Pneu
To záleží dost na tom jak velká byla ta díra po tom šroubu a také na tom jak těžké auto na tom stojí. Obecně lze říci, že takto opravené pneumatiky vydrží dlouho (stejně dlouho jako neopravované), samozřejmě riziko selhání se zvyšuje s velikostí opravené díry (u větších děr to může prasknout vedle) a také s namáháním pneumatiky. Malá nosnost na těžkém autě u některých jedinců doplněná ještě použitím zimní pneumatiky v létě udělá hodně. Takové kolo se za jízdy potom chová jako houba, ale tam už si člověk koleduje o to aby se mu to svléklo z ráfku.

Každopádně na dovolenou autem doporučuji každému když už nic jiného, alespoň dojezdovou rezervu
reagovat
Pepe
počet příspěvků1000
datum registrace09.05.2007
Pondělí 29.04.2013 14:34, RE: Spolehlivost opravené pneu
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den. V pneuservise jsem si nechal opravit defekt na bezdušové pneumatice (zapíchnutý šroub v běhounu). V servise pneumatiku opravili - vpich je zalepen nějakou hmotou a o žádném omezení při jízdě mě neinformovali. V létě se chystám autem na dovolenou k moři a zajímalo by mne, jestli je takto opravená pneumatika schopna ustát zatížení jako před poškozením. Pneu má ještě dobrý dezén. Děkuju předem za radu.

Je otázka, zda je to opraveno klasickým trnem (nýtem) při sundaném ráfku, nebo "jen" uzlíkem, kterým se to dá zalepit bez sundání. První možnost je samozřejmě lepší, ale ani s druhou variantou jsem se do problémů nedostal... Nebál bych se toho. Boční průraz je horší, taky ho jen tak ledajaký pneuservis neopraví.
reagovat
Karel - TipCars.com
počet příspěvků1089
datum registrace09.05.2007
Úterý 11.06.2013 20:37, Re:
Dobrý den. Pokud byla oprava defektu provedena kvalitně, nemusíte se bát vyrazit na dovolenou. Takto opravená pneumatika by měla snést stejné zatížení, jako kdyby defekt neměla.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.