zpět

diskuze k tématu: Spolehlivé ojeté auto do 60 000 Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní a terénní
Ethan
počet příspěvků1
datum registrace30.07.2018
Pondělí 30.07.2018 15:16, Spolehlivé ojeté auto do 60 000 Kč
Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně koupě ojetého auta. Mám určitou představu: rozhodně benzín, karoserie hatchback, spolehlivé s nízkou spotřebou a snesitelnými náklady na údržbu a servis. Trasy jezdím krátké po městě, občas nějaká ta delší po dálnici. Nemusí to být žadný sporťák, ale zase nechci aby mu na strmějším kopci s větším zatížením docházel dech. Je mi jasné že u ojetých aut je spíše důležitý stav daného auta ale i tak bych chtěl mít alespoň dva modely aut, které budu vyhledávat.
Co se týčemého výběru mám zatím dva favority: Ford Fiesta 2002-2005 a Hyundai Getz 2002-2008. Motorizace 1.4 a 1.6 u Fiesty a 1.3 a 1.4 u Getze. Vyplatí se mi tento výběr?
Ikdyž už mám vybrané dva modely jsem otevřený novým návrhům, které by stáli za zvážení. Jenom francouzům bych se raději vyhnul.

Předem moc děkuji za odpověďi a rady.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků559
datum registrace16.10.2016
Pondělí 30.07.2018 20:20, RE: Spolehlivé ojeté auto do 60 000 Kč
citace:
reakce na: Ethan, 30.07.2018 15:16 (Dobrý den,chtěl bych Vás popro ...)

všechny tebou uvedené motorizace jsou spolehlivé, takže spíš bych se zaměřil najít konkrétní kus v co nejlepším stavu

ještě bych zařadil do výběru: Honda Jazz, Toyota Yaris, Renault Clio (sice píšeš že francouze nechceš, ale tady když zvolíš vhodnou motorizaci - 1.2/1.4 tak dostaneš asi nejmladší auto, vzhledem k tomu že podobnými předsudky trpí většina občanů čr)
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků983
datum registrace19.08.2015
Úterý 31.07.2018 10:26, Francouz není špatný, když se ví, co vybrat :-)
Ahoj, souhlas s Humususem, výběr máš fajn, takže soustředit se na to najít něco v dobrém stavu, to dá nejvíce práce asi. U obou aut dej pozor na korozi, pořádně prohlédnout na zvedáku!
Jinak francouzi nejsou v ničem horší, jen musí člověk vědět, co vybrat, ale to platí i pro koncernové vozy i Fordy...

Já v roce 2013 koupil Peugeot 206 1.1 44kw r.2002, sloužil mi dobře tři roky a velmi dobře jsem jej dál prodal. Za 44000kč jsem měl vůz s funkční klimou, 2xairbag, ABS, 4xrepro,vyhřívaním zrcátek i mlhovkama. Co více si přát?
Jezdil jsem denně 2x40km po dálnici s celkovou spotřebou 6,6l. Co více si přát? Díly(kvalitní druhovýroba, nemyslím China, PL) jsou levnější než pro Fábii I, co více si přát?

Proto bych s klidným svědomím přibral do výběru:
- Fiat Punto Grande 1.4 2006+ > můj favorit!
- Suzuki Swift 1.3 2005+ - rozpočet je na hraně, ale jinak výborný točivý motor, japonská spolehlivost hlavních dílů
- Peugeot 206 1.4 2006+ - jde o hodně vylepšený 206, žádné zásadní problémy vůz nemá. U mě boduje interiérem, živým motorem, levnými díly z druhovýroby, jednoduchá konstrukce vozu
- Opel Corsa D(IV) 1.4 2006+ - velmi podařené auto, bohužel opět bude těžké vlézt se do rozpočtu. Libí se mi naladění podvozku a motor, který s malou Corsou hýbe dost slušně
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.