0
zpět
 

diskuze k tématu: Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, automobilky, francouzská vozidla
EmaV
počet příspěvků3
datum registrace02.08.2016
Úterý 02.08.2016 13:39, Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000
Dobrý den,
okolnosti mě nutí k tomu, abych si koupila vůz. Jelikož jsem na většinu věcí sama, tak mám i nižší rozpočet a to 50 000 korun.
Vůbec se v autech nevyznám, ale potřebovala bych menší auto na nákupy a občasné výlety. Dá se za tuto cenu pořídit nějaká spolehlivá ojetina?
Líbil se mi peugeot 206.. kabriolet a nebo klasický, trochu více se mi líbil ten kabriolet
Myslíte, že je toto auto dobrá volba, co byste mi mohli popřípadně doporučit?
Budu ráda za každé rady.
Děkuji
reagovat
Verny_2013
počet příspěvků102
datum registrace26.08.2014
Úterý 02.08.2016 21:48, spolehlivé auto do 50000 Kč neexistuje
A Pegueot 206 mezi ně ně i kdyby existovaly by rozhodně nepatřil. Zmínka o kabrioletu ve mě evokuje myšlenku jestli náhodou nejste blondýna. V cenové relaci do 50 000Kč to budou auta stáří min. 15 let s reálným nájezdem nad 200 000Km. V úvahu přichází pouze benzín např. Fabia 1 gen 1,4 MPi, či Ford Focus 1 gen, Seat Leon, Ciroen Xsara. O spolehlivosti příliš nelze hovořit spíš o dobré dostupnosti a nízké ceně náhradních dílů spojené se spolehlivým servisem který vám to opraví. /smazáno admin/
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 02.08.2016 21:49, RE: Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000
EmaV napsal:
Dobrý den,okolnosti mě nutí k tomu, abych si koupila vůz. Jelikož jsem na většinu věcí sama, tak mám i nižší rozpočet a to 50 000 korun.Vůbec se v autech nevyznám, ale potřebovala bych menší auto na nákupy a občasné výlety. Dá se za tuto cenu pořídit nějaká spolehlivá ojetina?Líbil se mi peugeot 206.. kabriolet a nebo klasický, trochu více se mi líbil ten kabriolet Myslíte, že je toto auto dobrá volba, co byste mi mohli popřípadně doporučit?Budu ráda za každé rady.Děkuji


použijte vyhledání...auta do 50 000 se tu řeší každý druhý den..
jednoudeš...kupte auto za max 30 a 20 nechte na servis
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 03.08.2016 10:50, RE: Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000
EmaV napsal:
Dobrý den,okolnosti mě nutí k tomu, abych si koupila vůz. Jelikož jsem na většinu věcí sama, tak mám i nižší rozpočet a to 50 000 korun.Vůbec se v autech nevyznám, ale potřebovala bych menší auto na nákupy a občasné výlety. Dá se za tuto cenu pořídit nějaká spolehlivá ojetina?Líbil se mi peugeot 206.. kabriolet a nebo klasický, trochu více se mi líbil ten kabriolet Myslíte, že je toto auto dobrá volba, co byste mi mohli popřípadně doporučit?Budu ráda za každé rady.Děkuji


Ahoj, před dvěma roky jsem koupil Peugeot 206 1.1 44kw, rok 2002, dovoz z Itálie a jsem mile překvapený, najeto zatím cca 15000 km bez poruch, navíc je to velmi zábavné autíčko, ke kterému je dostatek levných náhr. dílů z druhovýroby.
Po koupi jsem ale udělal větší servis - výměna rozvodů včetně vodní pumpy(druhovýroba 2000+600kč), výměna oleje(cca 800kč), olej. filtru i vzduchového filtru, vyměnil jsem pro jistotu i svíčky (4x150kč) a nechal udělat geometrii(450kč). Původně jsem chtěl do 50tis.kč Fábii 1.4 MPI, ale sehnat v dobrém stavu s klimatizací byl nadlidský úkol, takže padla volba na Peugeota a nelituji. Klimatizace je dostatečně výkonná i ve velkých vedrech a pokud jezdíte sama nebo ve dvou nejčastěji, tak Vám nenáročný motor úplně stačí a celková spotřeba bude do 6l Co mě překvapilo byla vůbec výbava auta za tak nízkou cenu: ABS, 2xAirbag, mech. klimatizace, reproduktory i v zadních dveřích, pěkně podsvícený středový panel, el. ovládání předních oken i zrcátek, středový displej s venkovní teplotou a časem, dokonce funguje i zadní stěrač a má to denní svícení ! Jako perličku mám v autě i podsvícený popelník!!! Kdo to má ve Fábii 2002 ať se pochlubí !
Francouzká auta nejsou špatná, jen se musí vybrat dobrý stav a motorizace, tak jako u německých aut. Kdo nadává na frantíky neměl frantíky, mají své kouzlo i vrtochy jako každá značka Nejtěžší úkol bude spíše pro tebe sehnat auto v dobrém stavu a pak dobrého a ne drahého servismena na údržbu auta. V České republice totiž dělá automechanika kde kdo a pak to tak vypadá

Jinak opravdu silně nedoporučuji kabriolet, to je auto pro ty co nemají co s penězi a chtějí nějakou hračku na léto
reagovat
EmaV
počet příspěvků3
datum registrace02.08.2016
Středa 03.08.2016 13:04, Skvěle!
Děkuji, něco takového jsem si i myslela, akorát jsem to potřebovala slyšet. :)
Mě osobně se peugeot líbí, jelikož je to malé autíčko, kterým se bude dobře řidit..
Jen sama nepoznám ani kvalitní motor, v okolí mechanici jsou přímo otřesný a ani nejsou ochotny mi nějak pomoct, proto jsem se musela obrátit sem na diskuzi..
Já právě koukala na ten kabriolet, jelikož je všude za celkem dobrou cenu, ale pokud je opravdu nekvalitní, tak si raději koupím kvalitnější, které bude spolehlivé.. :)
reagovat
EmaV
počet příspěvků3
datum registrace02.08.2016
Středa 03.08.2016 13:16, RE: spolehlivé auto do 50000 Kč neexistuje
Verny_2013 napsal:
A Pegueot 206 mezi ně ně i kdyby existovaly by rozhodně nepatřil. Zmínka o kabrioletu ve mě evokuje myšlenku jestli náhodou nejste blondýna. V cenové relaci do 50 000Kč to budou auta stáří min. 15 let s reálným nájezdem nad 200 000Km. V úvahu přichází pouze benzín např. Fabia 1 gen 1,4 MPi, či Ford Focus 1 gen, Seat Leon, Ciroen Xsara. O spolehlivosti příliš nelze hovořit spíš o dobré dostupnosti a nízké ceně náhradních dílů spojené se spolehlivým servisem který vám to opraví. /smazáno admin/


Blondýna ne, ale žena ano, jsem ta která se v autech nevyznám...
A proto jako každá jiná žena koukám a i na styl... Ale tak znáte ženy, my jsme vždy své, bohužel nemám nikoho kdo by mi s výběrem, alespoň častečně pomohl, takže musím psát do diskuze, i když to nejspíš některé lidi otravuje.. Ale od toho tady diskuze je..

reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Středa 03.08.2016 15:25, 206
Ovsem pozor, 206 je pekne auto, ale jako vsechna takhle stara auta prinasi vic starosti jak radosti. Proto se jich taky lidi za par korun zbavuji. Tchan pred pul rokem koupil 206 rv 2000. Je to 1,6 8V benzin, takze teoreticky se na tom nema co pokazit.
No uz shanel packu na svetla pod volant - samovolne se mu zapinal pravy blinkr, coz je v provozu docela problem (nova stoji asi 5000, tak to pak nekde sehnal na vrakacu), ze to bylo bourane jsem poznal i ja jako laik a posledne si stezoval, ze se to pri rychlostech nad 100 Km/h trese. Dal za to 50 000.
reagovat
Verny_2013
počet příspěvků102
datum registrace26.08.2014
Středa 03.08.2016 22:13, výběr z aktuální nabídky
Omlouvám se za tu blondýnu ale auto do 50 000Kč a kabriolet k tomu to jsem prostě nepobral. Díval jsem se na aktuální nabídku a např. na Auto Jarov mají Pegeota 307 hatchback r.v. 2001 se spolehlivou 1,6 80Kw a s certifikátem Cebia 5* za 45 000Kč. Nebo Hondu civic 5D s výbornou 1,6 rv. 2004 opět s cebií 5* za 59 000Kč. To jsou auta o třídu lepší než Vámi zmiňovaná 206, nejen jízdou ale i prostorností a bezpečností i spolehlivostí. Šel bych spíš touto cestou.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 04.08.2016 07:14, RE: výběr z aktuální nabídky
Verny_2013 napsal:
Omlouvám se za tu blondýnu ale auto do 50 000Kč a kabriolet k tomu to jsem prostě nepobral. Díval jsem se na aktuální nabídku a např. na Auto Jarov mají Pegeota 307 hatchback r.v. 2001 se spolehlivou 1,6 80Kw a s certifikátem Cebia 5* za 45 000Kč. Nebo Hondu civic 5D s výbornou 1,6 rv. 2004 opět s cebií 5* za 59 000Kč. To jsou auta o třídu lepší než Vámi zmiňovaná 206, nejen jízdou ale i prostorností a bezpečností i spolehlivostí. Šel bych spíš touto cestou.


Souhlas. 207 je zejména kvalitou řízení a řazení o kus dále, než 206. Ale chápu, už není tak roztomilá . Jestliže jde o auto na nákupy, jak je vnímám já, tak na 206 CC je třeba zapomenout , tam se toho moc nevejde. Pokud jsou těmi nákupy myšleny miniigelitky s hadříkama, tak bude kufřík 206 CC postačovat.
Nezávislou prohlídku lze absolvovat např. na nejbližší STK, tam by měl pracovník při nezávazném rozhovoru vypustit víc info, než protokol STK požaduje (zda vidí, že jsou rovnány nosníky, stav opotřebení brzd, tlumičů a pod). Takže bych při nedůvěře v okolní mechaniky volil tuto cestu.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Čtvrtek 04.08.2016 09:01, RE: Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000
BobanHTP napsal:
EmaV napsal:
Dobrý den,okolnosti mě nutí k tomu, abych si koupila vůz. Jelikož jsem na většinu věcí sama, tak mám i nižší rozpočet a to 50 000 korun.Vůbec se v autech nevyznám, ale potřebovala bych menší auto na nákupy a občasné výlety. Dá se za tuto cenu pořídit nějaká spolehlivá ojetina?Líbil se mi peugeot 206.. kabriolet a nebo klasický, trochu více se mi líbil ten kabriolet Myslíte, že je toto auto dobrá volba, co byste mi mohli popřípadně doporučit?Budu ráda za každé rady.Děkuji
Ahoj, před dvěma roky jsem koupil Peugeot 206 1.1 44kw, rok 2002, dovoz z Itálie a jsem mile překvapený, najeto zatím cca 15000 km bez poruch, navíc je to velmi zábavné autíčko, ke kterému je dostatek levných náhr. dílů z druhovýroby.Po koupi jsem ale udělal větší servis - výměna rozvodů včetně vodní pumpy(druhovýroba 2000+600kč), výměna oleje(cca 800kč), olej. filtru i vzduchového filtru, vyměnil jsem pro jistotu i svíčky (4x150kč) a nechal udělat geometrii(450kč). Původně jsem chtěl do 50tis.kč Fábii 1.4 MPI, ale sehnat v dobrém stavu s klimatizací byl nadlidský úkol, takže padla volba na Peugeota a nelituji. Klimatizace je dostatečně výkonná i ve velkých vedrech a pokud jezdíte sama nebo ve dvou nejčastěji, tak Vám nenáročný motor úplně stačí a celková spotřeba bude do 6l Co mě překvapilo byla vůbec výbava auta za tak nízkou cenu: ABS, 2xAirbag, mech. klimatizace, reproduktory i v zadních dveřích, pěkně podsvícený středový panel, el. ovládání předních oken i zrcátek, středový displej s venkovní teplotou a časem, dokonce funguje i zadní stěrač a má to denní svícení ! Jako perličku mám v autě i podsvícený popelník!!! Kdo to má ve Fábii 2002 ať se pochlubí ! Francouzká auta nejsou špatná, jen se musí vybrat dobrý stav a motorizace, tak jako u německých aut. Kdo nadává na frantíky neměl frantíky, mají své kouzlo i vrtochy jako každá značka Nejtěžší úkol bude spíše pro tebe sehnat auto v dobrém stavu a pak dobrého a ne drahého servismena na údržbu auta. V České republice totiž dělá automechanika kde kdo a pak to tak vypadá Jinak opravdu silně nedoporučuji kabriolet, to je auto pro ty co nemají co s penězi a chtějí nějakou hračku na léto


Dobrý den, napište prosím o svém Peugeotu recenzi http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 05.08.2016 12:23, RE: Skvěle!
EmaV napsal:
Děkuji, něco takového jsem si i myslela, akorát jsem to potřebovala slyšet. :)Mě osobně se peugeot líbí, jelikož je to malé autíčko, kterým se bude dobře řidit..Jen sama nepoznám ani kvalitní motor, v okolí mechanici jsou přímo otřesný a ani nejsou ochotny mi nějak pomoct, proto jsem se musela obrátit sem na diskuzi..Já právě koukala na ten kabriolet, jelikož je všude za celkem dobrou cenu, ale pokud je opravdu nekvalitní, tak si raději koupím kvalitnější, které bude spolehlivé.. :)


Určitě se vyhněte kabrioletu ikdyž je pěkný Nevím odkud jste, mám dobrého automechanika kamaráda kousek od Prahy, jinak jsem z Beskyd, takže to je pro Vás asi daleko, znám tady velmi dobrý malý servis
Jinak auto si určitě projeďte = nemělo by cukat, jak např. přidáte plyn, na volboběh by neměly kolísat otáčky, před koupí se dá určitě provést kontroloa u nějakého servisu. Auto by se nem2lo přehřívat (teplota kapaliny) atd.. Ověřte si historii auta. Můžu např. doporučit ojetiny přímo na Peugeotích stránkách, dokonce mi nabídli i lehčí opravu např. v ceně apod. (nakonec jsem šáhnul po dovozu, protože jsem chtěl lepší výbavu). Jinak páčka blinkru na p206 z druhovýroby je sehnatelná na autokelly kolem 2000kč, takže originál díly bych už nebral případně. Výfuk např. mám MST a jsem naprosto spokojený, celý stál 1700kč atd atd. Např. přetěsnění vanny - originál servis 2000kč, mě to udělal garážník za 450kč (speciální silikon). Letní pneu jsem sehnal v dobrém stavu na bazosu, kvalitni radio/CD tako na inzerci za 500kc, hraje skvěle !!
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Neděle 07.08.2016 13:00, RE: 206
bitner napsal:
Ovsem pozor, 206 je pekne auto, ale jako vsechna takhle stara auta prinasi vic starosti jak radosti. Proto se jich taky lidi za par korun zbavuji. Tchan pred pul rokem koupil 206 rv 2000. Je to 1,6 8V benzin, takze teoreticky se na tom nema co pokazit.No uz shanel packu na svetla pod volant - samovolne se mu zapinal pravy blinkr, coz je v provozu docela problem (nova stoji asi 5000, tak to pak nekde sehnal na vrakacu), ze to bylo bourane jsem poznal i ja jako laik a posledne si stezoval, ze se to pri rychlostech nad 100 Km/h trese. Dal za to 50 000.


Za ty prachy jsem koupil LII r.2004 vyměnil olej, zaplatil pojistku, zajel si k moři a ještě mi zbylo Někdy je lepší koupit něco většího, protože někde výrobce musel ušetřit že...

Nebral bych kabrio(může tam zatékat a za 50 nejspíš i bude) a díval bych se po autech z roku 2003+ protože za něco staršího jsou to jenom vyhozené prachy, lepší stav stejně nebude
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 08.08.2016 06:09, RE: Spolehlivé menší ojeté auto do 50 000
EmaV napsal:
Dobrý den,okolnosti mě nutí k tomu, abych si koupila vůz. Jelikož jsem na většinu věcí sama, tak mám i nižší rozpočet a to 50 000 korun.Vůbec se v autech nevyznám, ale potřebovala bych menší auto na nákupy a občasné výlety. Dá se za tuto cenu pořídit nějaká spolehlivá ojetina?Líbil se mi peugeot 206.. kabriolet a nebo klasický, trochu více se mi líbil ten kabriolet Myslíte, že je toto auto dobrá volba, co byste mi mohli popřípadně doporučit?Budu ráda za každé rady.Děkuji


V první řadě si do seznamu výbavy, kterou auto musí mít, přidejte posilovač řízení. To píšu proto, že 206 se základním benzinovým motorem 1.1 je často jinak slušně vybavená, ale ten posilovač nemá. Když manželka mého kamaráda s tímto autem jezdila jen občas pár km, tak to "přežívala", ale teď je okolnostmi donucená jezdit 150 km denně, takže hledají něco jiného s posilovačem (a přirozeně celkově větší a pohodlnější). Posilovač sice oceníte nejvíce při každém parkování, ale určitě se nenechejte nachytat na to, že přece při parkování to už nějak vyřešíte.

Pak je tu otázka verze CC. Na rozdíl od jiných vám ji nebudu vymlouvat, protože kabriolet rozhodně není jen vyhazováním peněz (i když je to typický názor lidí, co smrdí korunou, takže pouze závidí), je to jiný zážitek z jízdy a pro někoho styl života. 206 CC (a celkově auto, které hledáte) se prodává za cenu obstojného bicyklu. Pokud jste například v situaci, že teď nemůžete dát za auto více na kupní ceně, ale jste připravena investovat "za provozu", tak zvládnete i CC. U toho je klíčové, aby vám do auta neteklo - střecha je poměrně spolehlivá, a pokud přes ní neteče, tak můžete mít zavřené "kupé", i kdyby nefungovala a na opravu zrovna nebylo. Navíc je CC odolnější vůči korozi než běžné 206. Článek najdete "u konkurence". http://www.auto.cz/ojety-peugeot-206-cc-bez-strechy-za-dva-platy-88798 Na facebooku je skupina 1. Cabrio Club, majitelů je tam dost, můžete se na jejich zkušenosti poptat i tam. Zrovna včera jeden z nich dával příspěvek na prodej svého kusu za 40 tisíc.

No a pak zbývá ta poslední, nicméně také důležitá věc: protože kupujete levné, ale opravdu levné auto, tak není rozhodující ani tak model jako stav konkrétního kusu. Za stejné peníze se směšnými servisními nároky, dostupnými díly na vrakovištích, bazarech a novými z druhovýroby pořídíte i Fiat Punto II, Renault Clio II nebo Opel Corsa C. Ty všechny vozy lze v obecné rovině doporučit, pokud budou v dobrém stavu. Ještě to nejsou příliš složitá auta a prodaly se jich statisíce/miliony, takže na jejich servis stačí slušný mechanik nebo třeba nějaký univerzální Bosch Car Service místo značkového.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.