zpět

diskuze k tématu: Spolehlivé auto do 130 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, typ vozidla, osobní a terénní
josh177
počet příspěvků3
datum registrace06.03.2017
Pondělí 06.03.2017 18:15, Spolehlivé auto do 130 tisíc
Zdravím,
chtěl bych se optat, jaké auto by připadalo v úvahu do 130 tisíc na docela časté ježdění. Uvažuji nad VW golf V (asi 1,4 benzin), Ford Fiesta a asi i nějakou tou Škodárnou, ale do té se mi moc nechce, i když je to asi nejlepší a nejlogičtější řešení. Prosil bych o Váše rady/názory.
Díky moc !
reagovat
josh177
počet příspěvků3
Pondělí 06.03.2017 18:51, +
+ mě napadl ještě Ford Focus a Fiat Bravo. Tak kdyby někdo měl radu byl bych rád.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Úterý 07.03.2017 09:45, RE: Spolehlivé auto do 130 tisíc
josh177 napsal:
Zdravím,chtěl bych se optat, jaké auto by připadalo v úvahu do 130 tisíc na docela časté ježdění. Uvažuji nad VW golf V (asi 1,4 benzin), Ford Fiesta a asi i nějakou tou Škodárnou, ale do té se mi moc nechce, i když je to asi nejlepší a nejlogičtější řešení. Prosil bych o Váše rady/názory. Díky moc !

Ahoj, Golf V 1.4/1.6 je velmi kvalitní vůz, Škodovku deklasuje. Otázkou zůstává výbava, většinou jen 4xairbag a bez ESP. Ale občas se dá narazit na vybavenější kus. Anitkorzoní ochrana je famózní. Občas zlobí ovládání klapek automazické klimatizace, takže před koupí je to třeba vyzkoušet a nebo vzít jen mechanickou klimatizaci.

Volba dvě je pro mě Ford Focus II 1.4/1.6 - opět příjemné auto, návykové pro chlapy Je hůře odhlučněný než Golf, ale všiml jsem si, že kusy s vyšší výbavou z Něměcka jsou tichší, zatím nevím jestli to je jen lepším servisem(olej, včasná výměna atd) nebo opravdu někde je nějaký ten filc navíc Focus s vyšší výbavou má nastavitelnou i tuhost řízení, ten s nižší to nemá a řízení je tuhžší, což může ženám vadit. To samé spojkový pedál, nejde tak lehoučce jako v Golfu, opět může vadit drahým polovičkám. Řazení je famózní, podvozek také, ten stejně jako Golf má nadstadardní životnost a to samé platí pro výfukovou soustavu, rovněž to platí i pro Golf. Protože jsem z hor, tak Focus mi vyhovuje, že je kapánek vyšší než Golf, ale není to nic fatálního.
V čem je Focus nepřekonatelný je poměr cena/výbava/spolehlivost - je to namícháno tak akorát. Ano i Focus má své mouchy, ale ty se daji opravit a dílů z druhovýroby je velký výběr.
Prakticky u Focusu seženeš téměř vždy ESP, 6xaribag a to já beru jako základ

reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Úterý 07.03.2017 10:00, Co??? Proč musí mít titulek min. 15 znaků a 3 slova aby se do něj psaly ****??!
Co je na škodárně nejlepší a nejlogičtější??
Kouknul bych na Megane, Peugeot 307
reagovat
mires
počet příspěvků10
datum registrace22.11.2010
Středa 08.03.2017 06:25, antikorozní ochrana golf
S tou fámozní antikorozní ocghranou u golfu, bych to tak nepřeháněl. Známej měl golfa V od nova, nikdy nebyl bouraný a oba dva přední blatníky přímo nad kolem mu po cca 6 letech začaly pěkně kvést. Reklamaci mu samozřejmě neuznali, neboť to nebylo prorezavěné skrz. Všiml jsme si toho i na dalších golfech, takže to nebylo úplná vyjímka.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků943
datum registrace19.08.2015
Středa 08.03.2017 09:21, Divné
No právě vycházím ze zkušeností kamarádů, kteří mají Golfy V, naprosto bez koroze, negarážované.
U Focusu II vím, že pokud byl vyroben v Portugalsku nebo v Rusku tak nebrat ani zadarmo, za to ty z Německa jsou ok.
Jinak velmi dobrou antikorozní ochranu mají Peugeot 307 a R. Megane II, ale oba brát až po faceliftu.

reagovat
josh177
počet příspěvků3
Středa 08.03.2017 18:18, škodárna
Tu škodárnu jsem bral tak, že jich je tady nejvíc.
- kvanta dílů - tzn. nejlevnější na výměnu .. každý to zná (dobrá cena za opravu).? Nebo ne ?
Ale Focus 1.6/1.8 ben je asi nejlepší za ty peníze .
Dík za rady !
reagovat
rojack
počet příspěvků145
datum registrace06.01.2009
Středa 08.03.2017 19:33, S těmi díly to už dávno nejni pravda
Servis u běžných značek je srovnatelný. Nebojte se, Škoda není hloupá a cenově srovnala krok. A díly? Z druhovýroby nové díly mají srovnatelné ceny - teda pokud nesháníte něco na Meďoura nebo BMW.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků928
datum registrace09.10.2008
Středa 08.03.2017 21:55, RE: škodárna
josh177 napsal:
Tu škodárnu jsem bral tak, že jich je tady nejvíc. - kvanta dílů - tzn. nejlevnější na výměnu .. každý to zná (dobrá cena za opravu).? Nebo ne ? Ale Focus 1.6/1.8 ben je asi nejlepší za ty peníze . Dík za rady !

Minulý týden kolega řešil banální problém na Octavii II TDI, prasklá hadice u turba. Tlaková gumová hadice délky cca 10 cm. Je jich tam tuším 6 kusů různé délky, 5 je z druhovýroby dostupných, tahle jediná nebyla. Levná lidová cena origo dílu Škoda 5500,-Kč. Uvědomte si konečně, že poslední servisně lacinou škodovkou byla Felicia, cokoli pozdějšího je cenou servisu a dílů plně srovnatelné s konkurencí.
reagovat
warrant
počet příspěvků3
datum registrace18.04.2017
Středa 03.05.2017 13:30, Re:
Já bych se spíše přikláněl k golfu V, pokud vám nejde o vzhled ani nic jiného, ale opravdu jen tu funkci.
Ad rez: při řádném ošetřování laku vše bude v pořádku. Já viděl rezavé jen u těch, kteří div v tom autě neporcovali živá prasata.

Also, V golf je dobrý i na údržbu, já u toho měnil rádio, elektro reaguje v pořádku.
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.