0
zpět
 

diskuze k tématu: Spolehlivá ojetina s nízkými provozními náklady

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, americká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 27.01.2013 23:03, Spolehlivá ojetina s nízkými provozními náklady
Dobrý den,

jako absolvent jsem byl nucen vzít práci, do které budu muset denně dojíždět přes 40 km (nájezd téměř 20 tkm/rok) A tak mi nezbývá než si pořídit spolehlivou ojetinu. Můj rozpočet je 120 - 150 tis. Kč. Jelikož plat není nic moc, tak mi jde především o to, abych za málo peněz koupil co nejvíce muziky (nízké provozní náklady, levné náhradní díly, nízkou spotřebu, nadčasový vzhled, hodně místa pro cestující). Nevím, zda jupřednostit nafťák, nebo benzin, který bych nechal předělat na lpg? Nejsem žádný závodník. Do teď jsem jezdil Felici 1,3 a Fabii 1,2 HTP, ale kdyby zakoupené auto bylo trošičku dynamičtější, tak bych se nezlobil. Nejvíce jsem se díval po Octavii II (i ve verzi kombi) a Chevroletu Cruze. Nevím, jak moc koukat na stáří auta a jeho nájezd. Doufám, že mi poradíte nějaké modely aut s vhodnými motorizacemi pro mou potřebu.

Děkuji
S pozdravem
Milan Š.
reagovat
Negr86
počet příspěvků11
datum registrace14.01.2013
Pondělí 28.01.2013 20:45, SPOLEHLIVE AUTO PO SERVISU.
NA NAFTU SE ROVNOU VYKASLETE. TU KUPUJI LIDE KTERI NEUMI POCITAT. BENZIN MA VETSI SPOTREBU ALE TIM NEVYHODY KONCI. KUPTE ATMOSFERICKY BENZIN A NEBUDETE V AUTE MIT VECI NAVIC JAKO: TURBODMYCHADLO,VYSOKOTLAKE VSTRIKOVACI CERPADLO NEBO VSTRIKOVACI JEDNOTKY A POTOM ZALEZI NA TYPU DIESLU PRAVDEPODOBNE JESTE DVOUHMOTOVY SETRVACNIK A ROZVODY REMENEM. JA VAM NABIZIM AUTO BEZ TECHTO HLOUPOSTI.
reagovat
cypressjoe
počet příspěvků23
datum registrace04.12.2008
Pondělí 28.01.2013 21:24, Focus
Při tomto nájezdu bych vybíral focus 1,8 tdci na bazosCz je 2006 97.000km za 113.900 czk, po 60ti tisících km nemám s tímto vozem a motorem problém. Spotřeba kolem 5ti litru nafty, podvozek supr a dynamika tam je taky. Tak jako tak doporučuji finanční rezervu na pripadny prvotni servis dukladně prověřeny vůz a hodně šťastných km.
reagovat
Michal 22
počet příspěvků51
datum registrace09.10.2008
Pondělí 28.01.2013 21:31, Clio nebo 1,4HDI
Navrhovat na 40 km do práce s nic-moc platem V6 Mondeo mi přijde jako být zcela mimo mísu.

Můj typ by bylo Clio III 1,2 16V, teď tu dokonce jedno v kombajnu za necelých 130.000,- je.
Nebo vybírat mezi modely, co mají 1,4HDI od PSA. Na diesla je to příkladně spolehlivý motor.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 29.01.2013 00:33, Nikdo nechce jiné než levné a spolehlivé
Tak Chevy Cruze je pravděpodobně mimo rozsah. Škodovka se do rozsahu vejde, ale raději bych koupil starší generaci kvůli úspoře. Hm, a motor benzínový, pokud máte každé ráno dojet do práce...
Ono se dá koupit i Mondeo třeba s 1.8. Pokud je to na cestování do práce pro jednoho, tak to ještě docela půjde a ten motor po amputaci vířivých klapek nebo po faceliftu (2003) je slušně spolehlivý s "kovovými" rozvody.
Naftové auto za 130 ze střední třídy nebo nižší střední bych spíše nedoporučil. Zejména při nutnosti jej denně používat se může oprava s tlakem na rychlost provedení může u nafty nehezky prodražit.
Pokud jde primárně o úsporu, tak bych si koupil Felicii 1.6 z posledních let výroby a ani ji nedával do plynu. To už by se ani nevyplatilo.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Úterý 29.01.2013 09:01, RE: SPOLEHLIVE AUTO PO SERVISU.
Negr86 napsal:
NA NAFTU SE ROVNOU VYKASLETE. TU KUPUJI LIDE KTERI NEUMI POCITAT. BENZIN MA VETSI SPOTREBU ALE TIM NEVYHODY KONCI. KUPTE ATMOSFERICKY BENZIN A NEBUDETE V AUTE MIT VECI NAVIC JAKO: TURBODMYCHADLO,VYSOKOTLAKE VSTRIKOVACI CERPADLO NEBO VSTRIKOVACI JEDNOTKY A POTOM ZALEZI NA TYPU DIESLU PRAVDEPODOBNE JESTE DVOUHMOTOVY SETRVACNIK A ROZVODY REMENEM. JA VAM NABIZIM AUTO BEZ TECHTO HLOUPOSTI. http://autobazar.hyperinzerce.cz/ford/inzerat/7181801-mondeo-2-5v6-ghia-nove-brzdy-atd--nabidka/


á, pán zase nabízí svůj předražený vůz. proberte se, člověče.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 29.01.2013 09:06, RE: Nikdo nechce jiné než levné a spolehlivé
David V napsal:
Tak Chevy Cruze je pravděpodobně mimo rozsah. Škodovka se do rozsahu vejde, ale raději bych koupil starší generaci kvůli úspoře. Hm, a motor benzínový, pokud máte každé ráno dojet do práce... Ono se dá koupit i Mondeo třeba s 1.8. Pokud je to na cestování do práce pro jednoho, tak to ještě docela půjde a ten motor po amputaci vířivých klapek nebo po faceliftu (2003) je slušně spolehlivý s "kovovými" rozvody. Naftové auto za 130 ze střední třídy nebo nižší střední bych spíše nedoporučil. Zejména při nutnosti jej denně používat se může oprava s tlakem na rychlost provedení může u nafty nehezky prodražit. Pokud jde primárně o úsporu, tak bych si koupil Felicii 1.6 z posledních let výroby a ani ji nedával do plynu. To už by se ani nevyplatilo.


Já jezdím ojetou naftou do práce každý den (mimo neděle), a vždycky jsem dojel. A nejenom tam, to auto je v zápřahu kolkrát celý den... Tady se nedá doporučit konkrétní model a pohon, jen uvést paletu možností, a pak se reálným autům věnovat kus od kusu podle stavu.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 29.01.2013 09:57, RE: Nikdo nechce jiné než levné a spolehlivé
Pepe napsal:
David V napsal:
Tak Chevy Cruze je pravděpodobně mimo rozsah. Škodovka se do rozsahu vejde, ale raději bych koupil starší generaci kvůli úspoře. Hm, a motor benzínový, pokud máte každé ráno dojet do práce... Ono se dá koupit i Mondeo třeba s 1.8. Pokud je to na cestování do práce pro jednoho, tak to ještě docela půjde a ten motor po amputaci vířivých klapek nebo po faceliftu (2003) je slušně spolehlivý s "kovovými" rozvody. Naftové auto za 130 ze střední třídy nebo nižší střední bych spíše nedoporučil. Zejména při nutnosti jej denně používat se může oprava s tlakem na rychlost provedení může u nafty nehezky prodražit. Pokud jde primárně o úsporu, tak bych si koupil Felicii 1.6 z posledních let výroby a ani ji nedával do plynu. To už by se ani nevyplatilo.
Já jezdím ojetou naftou do práce každý den (mimo neděle), a vždycky jsem dojel. A nejenom tam, to auto je v zápřahu kolkrát celý den... Tady se nedá doporučit konkrétní model a pohon, jen uvést paletu možností, a pak se reálným autům věnovat kus od kusu podle stavu.


Hele neber si to osobně. Je to jen hra s pravděpodobností. Podle mě je ojetá nafta střední třídy za 130 pro člověka, který se ptá na Tipcars a potřebuje auto denně, větším rizikem než ojetý benzín. Ty to posuzuješ optikou novějších (ne-li nových) aut a svými znalostmi a zkušenostmi.
reagovat
Negr86
počet příspěvků11
datum registrace14.01.2013
Úterý 29.01.2013 10:19, Beloší a jejich traktormotory.
O CENE OJETINY SE DA VZDYCKY JEDNAT. U ME JE SLEVA MOZNA!!!
reagovat
zdenyx
počet příspěvků26
datum registrace27.11.2012
Úterý 29.01.2013 11:36, to negr86
ale to cena toho Mondea je trošku moc,ne?
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 29.01.2013 11:45, RE: Nikdo nechce jiné než levné a spolehlivé
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
Tak Chevy Cruze je pravděpodobně mimo rozsah. Škodovka se do rozsahu vejde, ale raději bych koupil starší generaci kvůli úspoře. Hm, a motor benzínový, pokud máte každé ráno dojet do práce... Ono se dá koupit i Mondeo třeba s 1.8. Pokud je to na cestování do práce pro jednoho, tak to ještě docela půjde a ten motor po amputaci vířivých klapek nebo po faceliftu (2003) je slušně spolehlivý s "kovovými" rozvody. Naftové auto za 130 ze střední třídy nebo nižší střední bych spíše nedoporučil. Zejména při nutnosti jej denně používat se může oprava s tlakem na rychlost provedení může u nafty nehezky prodražit. Pokud jde primárně o úsporu, tak bych si koupil Felicii 1.6 z posledních let výroby a ani ji nedával do plynu. To už by se ani nevyplatilo.
Já jezdím ojetou naftou do práce každý den (mimo neděle), a vždycky jsem dojel. A nejenom tam, to auto je v zápřahu kolkrát celý den... Tady se nedá doporučit konkrétní model a pohon, jen uvést paletu možností, a pak se reálným autům věnovat kus od kusu podle stavu.
Hele neber si to osobně. Je to jen hra s pravděpodobností. Podle mě je ojetá nafta střední třídy za 130 pro člověka, který se ptá na Tipcars a potřebuje auto denně, větším rizikem než ojetý benzín. Ty to posuzuješ optikou novějších (ne-li nových) aut a svými znalostmi a zkušenostmi.

OK, ale mý 406 bude 9let, nekompromisně se přibližuje hranice 300tkm, víc než 60tKč bych asi měl honičku za ní dostat, ale to auto jezdí a jezdí (ťuk, ťuk). A navíc pořád (po vyjetí z myčky) vypadá nádherně. Ano, je za tím nešizený servis, dobré zacházení, kvalitní palivo (snad). I kdybych jí nakrásně prodal, za ty peníze už nic takovýho nekoupím... Kupovaná v 2008 s nájezdem 142tkm stála cca 150tKč...

reagovat
ivan2
počet příspěvků118
datum registrace11.11.2010
Úterý 29.01.2013 12:04, mondeo
Jedna zajímavá možnost by byla vzít mondeo od pána dejme tomu za 100tis.kč a za těch 30 tisíc předělat na LPG. Pokud by nevadila nemožnost parkování v podzemních garážích a válející se rezerva v kufru, získal by tím tazatel výkonné a prostorné auto s opravdu nízkou spotřebou a přijatelným servisem. Pokud je auto v dobrém stavu, osobně bych to tak udělal, jedno takové mám doma. Při jízdách do práce 40km se investice do lpg vrátí zhruba za rok. Navíc motor má řetěz, hydroštely, nežere olej (aspoň mě ne) atd..
reagovat
mykovec
počet příspěvků33
datum registrace13.12.2008
Úterý 29.01.2013 17:23, Jízdní řád
Nevím, kde je napsaný, že by musel absolvent jezdit do práce autem. Zvlášť, když plat není nic moc. Co takhle nastudovat jízdní řád nebo koupit slušný kolo. Zachrání životní prostředí a v případě toho kola si zdravotně polepší, pokud ho teda některý zdejší sportovně řídící přispěvatel při testování svého kvalitního podvozku focus II nesrazí do příkopy.
reagovat
Negr86
počet příspěvků11
datum registrace14.01.2013
Úterý 29.01.2013 19:08, - text byl skryt administrátorem -
- text byl skryt administrátorem -
reagovat
janad
počet příspěvků2
datum registrace27.03.2012
Úterý 29.01.2013 21:26, Vzal bych Nissan Tiida
Při troše snahy za 150 000 najdete velmi zachovalý vůz s nevelkým nájezdem. Mj. i nechvalné recenze lidí co to auto viděli mnohdy jen na obrázku, stlačili cenu dolů. S motorem 1,6 se dá jezdit za slušnou spotřebu. Je to velmi prostorné a pohodlné auto. O poruchách nikde není žádná zmínka. Pravděpodobnost odcizení =0. Hledání na parkovišti u obchodu bez problémů, na okrese budou tak 2-3 kousky.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.