0
zpět
 

diskuze k tématu: Reinhard Jung - Nejlepší odpovědí na krizi jsou nové modely

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.06.2009 14:01, není to překlep ?
... loni jsme vyrobili 603 000 vozů a prodali 674 000 vozů... To mi připomíná ("zázračnou") zemi, kde "zítra znamená již včera". Ale možná jsem to špatně pochopil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.06.2009 14:49, RE: není to překlep ?
frupo napsal:
... loni jsme vyrobili 603 000 vozů a prodali 674 000 vozů... To mi připomíná ("zázračnou") zemi, kde "zítra znamená již včera". Ale možná jsem to špatně pochopil.
No oni jsou v Deutsche werke opravdoví kouzelníci.Dneska jsem přijel ze servisní prohlídky Š Octavia 1,9tdi 77kw.Po najetí 25tis km jsem přijel na prohlídku,auto koupeno 01/2009 nové.Sice prohlídka má být až po 30tis,ale znepokojoval mě úbytek oleje,cca po 3-4tis O,5l. Jaké bylo mé překvapení když mi mechanik řekl,že je to naprosto normální a přečetl mi úryvek z návodu vozidla,cituji:" Je normální,že motor má určitou spotřebu oleje v závislosti na způsobu jízdy a provozních podmínkách může spotřeba dosáhnout až 0,5l/1000km !!!!!! Octávku jsme vyměnili za Mondea 1,9Tdci na kterých jsme najeli za 4roky 300tis.km.Škodovky jsme koupili kvůli nižší ceně,rozdíl cca 90tis.kč na jednom voze(brali jsme 3ks). Za celou dobu jakkoliv někdo na Fordy nadává jsme jezdili od výměny k výměně oleje a bylo vždy po min rysku.Teď vidím,že jsme si měli připlatit a koupit znovu fordy.Pokud totiž budu vycházet z toho,že mi to bude brat 0,5l na 1000km tak za interval 30tis pro serv.prohlídku spotřebuju jestli dobře počítám 15l oleje za 630kč/ks bez daně tj.9450kč krát 10(ujetých300tis km) je 94500,- kč a jsem na tom co by stál Ford. Úsudek ať si udělá každý sám. Uvedená citace je v návodu na Š Octavia kapitola: Kontrola a doplňování str.217.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.06.2009 15:05, RE: není to překlep ?
Tonny napsal:
No oni jsou v Deutsche werke opravdoví kouzelníci.Dneska jsem přijel ze servisní prohlídky Š Octavia 1,9tdi 77kw.Po najetí 25tis km jsem přijel na prohlídku,auto koupeno 01/2009 nové.Sice prohlídka má být až po 30tis,ale znepokojoval mě úbytek oleje,cca po 3-4tis O,5l. Jaké bylo mé překvapení když mi mechanik řekl,že je to naprosto normální a přečetl mi úryvek z návodu vozidla,cituji:" Je normální,že motor má určitou spotřebu oleje v závislosti na způsobu jízdy a provozních podmínkách může spotř...
správně je tam napsáno že "může" .. ale obvykle nemusí. motory s PD prostě olej berou, to je historicky známá a normální věc. pokud máte longlife interval 30tisíc je reál tak litr na 5000km, tedy pokud nejezdíte furt ke 4tisícům otáček. a čím to je? řídký olej který se tuším používá i na mazání vaček i na chlazení turba .. prostě úbytek tam vždycky je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.06.2009 16:44, RE: není to překlep ?
karlos napsal:
správně je tam napsáno že "může" .. ale obvykle nemusí. motory s PD prostě olej berou, to je historicky známá a normální věc. pokud máte longlife interval 30tisíc je reál tak litr na 5000km, tedy pokud nejezdíte furt ke 4tisícům otáček. a čím to je? řídký olej který se tuším používá i na mazání vaček i na chlazení turba .. prostě úbytek tam vždycky je.
...takže výměna oleje probíhá prakticky průběžně a stačí měnit jen filtry a kontrolovat auto?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.06.2009 19:09, RE: není to překlep ?
frupo napsal:
... loni jsme vyrobili 603 000 vozů a prodali 674 000 vozů... To mi připomíná ("zázračnou") zemi, kde "zítra znamená již včera". Ale možná jsem to špatně pochopil.
Myslím, že je to myšleno tak, že měli tak jako každý výrobce nějakou zásobu z předchozího roku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.06.2009 10:13, RE: není to překlep ?
Tonny napsal:
No oni jsou v Deutsche werke opravdoví kouzelníci.Dneska jsem přijel ze servisní prohlídky Š Octavia 1,9tdi 77kw.Po najetí 25tis km jsem přijel na prohlídku,auto koupeno 01/2009 nové.Sice prohlídka má být až po 30tis,ale znepokojoval mě úbytek oleje,cca po 3-4tis O,5l. Jaké bylo mé překvapení když mi mechanik řekl,že je to naprosto normální a přečetl mi úryvek z návodu vozidla,cituji:" Je normální,že motor má určitou spotřebu oleje v závislosti na způsobu jízdy a provozních podmínkách může spotř...
To Tonny : ono je to opravdu "normálí", ALE zapoměli ti doporučit přejít na výměnu oleje po 15tis.km - ta je daleko lepší jak pro motor, tak pro peněženku. A navíc ti zapomněli říct, že čím víc najedeš, tím menší bude spotřeba oleje. Teď mám najeto 220.000km a nedolévám nic. Už tuším na 50.000k, jsem vydržel od výměny k výměně. Ale je dulezite prejit na kratší interval.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 04.06.2009 17:30, RE: není to překlep ?
salix napsal:
Myslím, že je to myšleno tak, že měli tak jako každý výrobce nějakou zásobu z předchozího roku.
Hm, jsem přesvědčen, že to jde vyjádřit zcela jasně a ne tak "podivně".
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.